Wycieczka do Lublina
17 czerwca uczniowie klasy II b oraz III wraz z wychowawczyniami U. Cie¶l± oraz R. Smoliñsk± wziêli udzia³ w wycieczce do Lublina. Najpierw obejrzeli¶my spektakl pt. „Ja¶ i Ma³gosia” w Teatrze Lalki i Aktora im. H. Ch. Andersena. Nastêpnie zwiedzali¶my z przewodnikiem Stare Miasto- „ Szlakiem lubelskich legend”. Dowiedzieli¶my siê miêdzy innymi, dlaczego nie mo¿na dotykaæ kamienia nieszczê¶cia, sk±d wziê³a siê nazwa miasta Lublin oraz poznali¶my historiê kozio³ka, który znajduje siê w herbie miasta. Na zakoñczenie wycieczki zjedli¶my pyszne lody. Wycieczka by³a bardzo udana, poznali¶my ciekawe legendy a spektakl teatralny wiele nas nauczy³ ,na przyk³ad tego, ¿eby nie ufaæ nieznajomym.
Konkurs modelarski

Szczegó³y znajdziesz TUTAJ
Zakopane 2015
W dniach 17 – 19 czerwca uczniowie szkó³ podstawowych i gimnazjum wraz z pani± Dyrektor i nauczycielami Zespo³u Szkó³ w Me³gwi byli na wycieczce krajoznawczej Kraków – Zakopane. Wyjazd odby³ siê dziêki Urzêdowi Gminy i Komisji Rozwi±zywania Problemów Alkoholowych.
Pierwszego dnia byli¶my w Krakowie. Zobaczyli¶my Wawel, Bramê Floriañsk±, Stare Miasto i Rynek. Zwiedzili¶my Katedrê Wawelsk±, Krypty Królewskie, Ko¶ció³ Mariacki i Dzwon Zygmunta. Potem pojechali¶my do pensjonatu „Anna – Maria” w uroczej miejscowo¶ci Ma³e Ciche, gdzie mieli¶my zakwaterowanie i posi³ki.
Drugi dzieñ to wycieczka piesza w Tatry. Byli¶my nad Morskim Okiem najwiêkszym jeziorem w Tatrach. Rozci±ga siê tam niesamowity widok na Tatry Wysokie i szczyt Rysy. Pokonali¶my trasê ok. 16 km pieszo. Dali¶my radê! Wracaj±c do pensjonatu przejechali¶my obok skoczni narciarskiej w Zakopanem – Wielkiej Krokwi.
Ostatni dzieñ przywita³ nas deszczem. Pomimo z³ej pogody udali¶my siê do Zakopanego. Zwiedzili¶my stary cmentarz na Pêksowym Brzyzku i pojechali¶my kolejk± szynow± na Guba³ówkê. Potem by³ czas na zakup pami±tek na Krupówkach.
Po obiedzie wyruszyli¶my w drogê powrotn± do Me³gwi. Wycieczka siê uda³a i na pewno pozostanie na d³ugo w naszej pamiêci.
Bezpieczne wakacje
Wakacje to okres, w którym dzieciaki du¿o przebywaj± na podwórku i du¿o podró¿uj±. To czas fantastycznej zabawy i odpoczynku od szko³y! Chcieliby¶my trochê o was zadbaæ, ¿eby ta zabawa by³a udana od A do Z, bez smutnego zakoñczenia.
Oto kilka rad, które warto zapamiêtaæ, ¿eby wakacje by³y super bezpieczne i przyjemne:
Zwrot ksi±¿ek
Biblioteka szkolna przypomina wszystkim uczniom, ¿e do koñca roku szkolnego 2014/2015 nale¿y oddaæ wypo¿yczone ksi±¿ki do biblioteki.
Konkurs fotograficzny
Zapraszamy do udzia³u w konkursie fotograficznym. Organizatorami konkursu fotograficznego jest Wójt Gminy Me³giew i Gminny O¶rodek Kultury w Me³gwi. Tematem konkursu jest fotografowanie ró¿nych , nieznanych miejsc, zjawisk przyrody, budynków, zabytków na terenie Gminy Me³giew. Konkurs „Gmina Me³giew w obiektywie" realizowany bêdzie w terminie od 1 lipca do 10 sierpnia 2015 r.
Pobierz Regulamin konkursu i Kartê zg³oszenia.
Zakoñczenie roku szkolnego 2014/2015

Uroczyste zakoñczenie roku szkolnego 2014/2015 w Szkole Podstawowej w Me³gwi odbêdzie siê w pi±tek 26 czerwca 2015 r.

• 8:30 Msza ¶w. w Ko¶ciele Parafialnym pw. ¦w. Wita w Me³gwi
• 9:30 Spotkanie w hali sportowej Zespo³u Szkó³ w Me³gwi
• 10:30 Spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.
Egzamin na kartê p³ywack±
Egzamin na kartê p³ywack± przeprowadzony zostanie we wtorek 23 czerwca 2015 roku, w godzinach 11:00-13:00
Warunki uzyskania karty p³ywackiej
Zdobycie karty p³ywackiej jest uwarunkowane pozytywnym zdaniem egzaminu obejmuj±cego:
• przep³yniêcie w wodzie stoj±cej dystansu 200 m w dowolny sposób i w dowolnym czasie, w tym przynajmniej 50 m stylem grzbietowym.
• wykonanie skoku do wody z wysoko¶ci nie mniejszej ni¿ 0,7 m
• przep³yniêcie pod lustrem wody przynajmniej 5 m w wodzie stoj±cej
Zapraszamy uczniów szkó³ podstawowych i gimnazjum.
Do egzaminu mo¿na przyst±piæ po okazaniu legitymacji oraz uiszczeniu op³aty w wysoko¶ci 25 z³. Egzamin przeprowadzany jest przez uprawnionego ratownika, posiadaj±cego odpowiednie kompetencje, zgodnie z regulaminem.
Karta p³ywacka – uprawnienia
Karta p³ywacka daje mo¿liwo¶æ poszerzenia swoich uprawnieñ. Okazanie karty p³ywackiej jest niezbêdnym warunkiem przyst±pienia do egzaminu na M³odszego Ratownika WOPR. Osobom niepe³noletnim karta p³ywacka mo¿e okazaæ siê przydatna podczas wypo¿yczania sprzêtu wodnego (³ódki, kajaka).
Karta p³ywacka nie traci wa¿no¶ci.
Darmowe podrêczniki

Szczegó³owe informacje znajduj± siê TUTAJ
Sypendia
Gmina Me³giew jest, od kilku lat, fundatorem stypendiów dla uczniów zamieszkuj±cych teren naszej gminy i uzyskuj±cych najlepsze wyniki nauczania oraz legitymuj±cych siê wzorowym zachowaniem. Regulamin przyznawania stypendium i wzór wniosku znajdziesz TUTAJ.
Pasowanie na czytelnika
12 czerwca do grona czytelników biblioteki szkolnej do³±czyli uczniowie klas pierwszych. Uczniowie z klas IV i VI pod opiek± Marzenny Pietrzyk przygotowali z tej okazji przedstawienie ,,Godzina czarów” i konkurs ze znajomo¶ci bohaterów ba¶ni i bajek. Na zakoñczenie uroczysto¶ci pierwszoklasi¶ci z³o¿yli uroczyst± przysiêgê, po której stali siê pe³noprawnymi czytelnikami szkolnej biblioteki. Najm³odsi czytelnicy zobowi±zali siê chroniæ i szanowaæ ksi±¿ki a obowi±zki czytelnika traktowaæ z najwiêksz± powag±. Ka¿dy uczeñ otrzyma³ na pami±tkê kolorow± zak³adkê.