Nawigacja
bullet Strona G³ówna
bullet Dane teleadresowe
bullet Kadra
bullet Dokumenty szkolne
bullet Plan zajêæ
bullet Kalendarz
bullet Zajêcia na basenie
bullet Rada Rodziców
bullet Dla Rodziców
bullet Dla ucznia
bullet Nasz Patron
bullet Nasza baza
bullet Nasz sztandar
bullet Nasi absolwenci
bullet Nasze sukcesy
bullet Nasze osi±gniêcia sportowe
bullet Uczniowie na start
bullet Nasze klasy
bullet Rzecznik Praw Ucznia
bullet Samorz±d uczniowski
bullet Biblioteka
bullet Rekrutacja
bullet Zajêcia dodatkowe
bullet Artyku³y
bullet Sze¶ciolatki
bullet Odwozy
bullet ¦wietlica szkolna
bullet Gimnazjum
bullet Przedszkolaki na start
bullet Forum
bullet Linki
bullet Kontakt
bullet Nasze fotki
bullet Projekt - indywidualizacja nauczania


U¿ytkowników Online
Go¶ci Online: 3
Brak U¿ytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 32
Nieaktywowany U¿ytkownik: 1621
Najnowszy U¿ytkownik: Beata123

Informacje dla szóstoklasisty
Sprawdzian jest egzaminem przeprowadzanym w szóstej klasie szko³y podstawowej. Jest on powszechny i obowi±zkowy, co oznacza, ¿e musz± do niego przyst±piæ wszyscy uczniowie - zarówno uczniowie szkó³ podstawowych dla dzieci i m³odzie¿y, jak i s³uchacze szkó³ podstawowych dla doros³ych. Przyst±pienie do sprawdzianu jest jednym z warunków ukoñczenia szko³y.

Sprawdzianu nie mo¿na nie zdaæ. Wynik ma znaczenie tylko informacyjne i nie powinien byæ podstaw± do prowadzenia jakiejkolwiek selekcji. Ka¿dy uczeñ, który ukoñczy³ szko³ê podstawow±, niezale¿nie od wyników sprawdzianu musi byæ przyjêty do gimnazjum w swoim rejonie, je¶li nie ukoñczy³ 16 roku ¿ycia.

Uczniowie, którzy do sprawdzianu nie przyst±pi± w danym roku, musz± powtórzyæ ostatni± klasê szko³y podstawowej i przyst±piæ do sprawdzianu w roku nastêpnym.

Do sprawdzianu nie przystêpuj± uczniowie z upo¶ledzeniem umys³owym w stopniu umiarkowanym lub znacznym. Istnieje równie¿ mo¿liwo¶æ zwolnienia ucznia z obowi±zku przyst±pienia do sprawdzianu. Na sprawdzianie badany i oceniany jest poziom osi±gniêæ uczniów w zakresie piêciu obszarów umiejêtno¶ci:

- czytania,

- pisania,

- rozumowania,

- korzystania z informacji,

- wykorzystywania wiedzy w praktyce.

Umiejêtno¶ci te okre¶lono w standardach wymagañ egzaminacyjnych bêd±cych podstaw± przeprowadzania sprawdzianu w klasie szóstej szko³y podstawowej. Maj± charakter ponadprzedmiotowy, co oznacza, ¿e np. czytanie obejmuje nie tylko umiejêtno¶ci odczytywania tekstów literackich, ale tak¿e wykresów, map itp., a zadania s± tak skonstruowane, ¿e sprawdzaj± umiejêtno¶ci kszta³cone w obrêbie ró¿nych przedmiotów. Umiejêtno¶ci te s±:

- podstawowe dla tego poziomu kszta³cenia,

- ponadprzedmiotowe,

- niezbêdne na wy¿szym etapie kszta³cenia (w gimnazjum) i przydatne w ¿yciu codziennym.

Ka¿dego roku sprawdzian przeprowadzany jest w kwietniu. We wszystkich szko³ach w ca³ej Polsce odbywa siê on w tym samym dniu i o tej samej godzinie, w terminie ustalonym przez dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Informacja o terminie sprawdzianu zamieszczana jest na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okrêgowych komisji egzaminacyjnych.

Dla uczniów, którzy z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie mogli przyst±piæ do sprawdzianu w ustalonym terminie w kwietniu, a tak¿e dla tych, którzy wtedy przyst±pili, ale przerwali sprawdzian lub im go uniewa¿niono, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej wyznacza dodatkowy termin. Dodatkowy sprawdzian odbywa siê nie pó¼niej ni¿ do dnia 20 sierpnia danego roku, w miejscu wskazanym przez dyrektora okrêgowej komisji egzaminacyjnej.

Sprawdzian organizuj± i przeprowadzaj± okrêgowe komisje egzaminacyjne zazwyczaj w macierzystej szkole ucznia (s³uchacza). Tylko w sytuacjach wyj±tkowych sprawdzian mo¿e byæ przeprowadzony w innej placówce wskazanej przez w³a¶ciw± okrêgow± komisjê egzaminacyjn±. Równie¿ w przypadku dodatkowego terminu miejsce przeprowadzenia sprawdzianu wskazuje dyrektor odpowiedniej okrêgowej komisji egzaminacyjnej.

Miejsce, w którym przeprowadzany jest sprawdzian, musi spe³niaæ warunki okre¶lone przepisami bhp, zapewniaæ pisz±cym samodzielno¶æ pracy. Szczegó³owo organizacjê sprawdzianu i jego przebieg okre¶la Rozporz±dzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i s³uchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szko³ach publicznych (DzU nr 83, poz. 562, z pó¼n. zm.) oraz procedury ustalone przez dyrektorów CKE i OKE.

Na sprawdzianie ka¿dy uczeñ otrzymuje taki sam zestaw zadañ wraz z kart± odpowiedzi (zwany zestawem egzaminacyjnym). Propozycje zestawów do przeprowadzania sprawdzianu przygotowuj± okrêgowe komisje egzaminacyjne, a o tym, który zestaw bêd± rozwi±zywaæ uczniowie, decyduje dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Przyk³adowe zestawy zadañ zamieszczone s± w Informatorach.

Sprawdzian rozpoczyna siê punktualnie o godzinie wyznaczonej przez dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Sprawdzian trwa 60 minut i jest to czas, który przeznaczony jest na rozwi±zywanie zadañ. Przed przyst±pieniem do wykonywania zadañ uczeñ koduje swój zestaw zgodnie z poleceniem przewodnicz±cego szkolnego zespo³u egzaminacyjnego lub zespo³u nadzoruj±cego oraz zapoznaje siê z informacjami z pierwszej strony zestawu do przeprowadzania sprawdzianu. Czas po¶wiêcony na zapoznanie siê ucznia z tymi informacjami oraz kodowanie nie jest wliczany do czasu sprawdzianu.

Dla uczniów (s³uchaczy) z dysfunkcjami czas trwania sprawdzianu mo¿e byæ przed³u¿ony nie wiêcej ni¿ 30 min.

Prace uczniów s± sprawdzane i punktowane przez specjalnie przygotowanych i przeszkolonych egzaminatorów. Egzaminatorów powo³uje dyrektor OKE. Egzaminatorzy nie mog± sprawdzaæ prac uczniów ze szko³y, w której s± zatrudnieni.

Wynik sprawdzianu to suma punktów uzyskanych za wykonanie zadañ otwartych i zamkniêtych. Wyniki sprawdzianu ustala okrêgowa komisja egzaminacyjna. Ustalony wynik jest ostateczny.

Maksymalnie na sprawdzianie mo¿na uzyskaæ 40 punktów. Wyniku sprawdzianu nie odnotowuje siê na ¶wiadectwie szkolnym.

W przypadku stwierdzenia niesamodzielnego rozwi±zywania zadañ przez ucznia lub je¿eli uczeñ zak³óca prawid³owy przebieg sprawdzianu w sposób utrudniaj±cy pracê pozosta³ym uczniom, przewodnicz±cy szkolnego zespo³u egzaminacyjnego przerywa sprawdzian i uniewa¿nia go. Informacjê o przerwaniu i uniewa¿nieniu sprawdzianu ucznia zamieszcza siê w protokole. Natomiast w przypadku stwierdzenia podczas sprawdzania pracy niesamodzielnego rozwi±zywania zadañ przez ucznia dyrektor okrêgowej komisji egzaminacyjnej, w porozumieniu z dyrektorem CKE, uniewa¿nia sprawdzian tego ucznia. W zaistnia³ych przypadkach uczeñ przystêpuje ponownie do sprawdzianu w terminie ustalonym przez dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, nie pó¼niej ni¿ do dnia 20 sierpnia danego roku, w miejscu wskazanym przez dyrektora okrêgowej komisji egzaminacyjnej. Je¿eli w trakcie ponownego sprawdzianu sytuacja powtórzy siê, w za¶wiadczeniu o szczegó³owych wynikach sprawdzianu dla danego ucznia, w miejscach przeznaczonych na wpisanie wyników uzyskanych ze sprawdzianu wpisuje siê „0”.

Kalendarz

Rok

dziennik'

Klikaj±c w powy¿sz± grafikê otworzysz stronê z dziennikiem elektronicznym.


1%'
Szko³a nasza w roku 2015 przyst±pi³a do Fundacji Studenckiej „M³odzi-M³odym”, która zajmuje siê pozyskiwaniem pieniêdzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje mo¿na uzyskaæ odwiedzaj±c stronê: Fundacji. Mi³o nam poinformowaæ rodziców uczniów naszej szko³y, ¿e kwota zebranych ¶rodków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi : 262,42 z³, za rok 2016 wynosi: 121,95z³. Pieni±dze s± do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szko³y. Bardzo dziêkujemy Rodzicom i Nauczycielom za wp³aty.

dziennik'


Bezpieczniki'

dziennik'


Galeria'

Sze¶ciolatki'

Sze¶ciolatki'
Logowanie
Nazwa U¿ytkownika

Has³o



Nie jeste¶ jeszcze naszym U¿ytkownikiem?
Kilknij TUTAJ ¿eby siê zarejestrowaæ.

Zapomniane has³o?
Wy¶lemy nowe, kliknij TUTAJ.



Sze¶ciolatki'
Shoutbox
Tylko zalogowani mog± dodawaæ posty w shoutboksie.

Ppiotreek
02/04/2014 19:58
1 kwietnia 2014 roku klasa 6 napisa³a sprawdzian szóstoklasisty



Copyright © 2007
z-BlueFlower Theme by zszywak
Powered by PHP-Fusion v6.01.19 © 2003-2005
5944575 Unikalnych wizyt