Nawigacja
bullet Strona Główna
bullet Dane teleadresowe
bullet Kadra
bullet Dokumenty szkolne
bullet Plan zajęć
bullet Kalendarz
bullet Zajęcia na basenie
bullet Rada Rodziców
bullet Dla Rodziców
bullet Dla ucznia
bullet Nasz Patron
bullet Nasza baza
bullet Nasz sztandar
bullet Nasi absolwenci
bullet Nasze sukcesy
bullet Nasze osiągnięcia sportowe
bullet Uczniowie na start
bullet Nasze klasy
bullet Rzecznik Praw Ucznia
bullet Samorząd uczniowski
bullet Biblioteka
bullet Rekrutacja
bullet Zajęcia dodatkowe
bullet Artykuły
bullet Sześciolatki
bullet Odwozy
bullet Świetlica szkolna
bullet Gimnazjum
bullet Przedszkolaki na start
bullet Forum
bullet Linki
bullet Kontakt
bullet Nasze fotki
bullet Projekt - indywidualizacja nauczania


Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 32
Nieaktywowany Użytkownik: 1490
Najnowszy Użytkownik: Beata123

Przedstawienie "Pinokio"
6 grudnia 2011r. o godz. 8:00 odbyło się przedstawienie pt. "Pinokio". Uczniowie klas 0 - III oraz przedszkolaki, z dużym zaangażowaniem śledzili losy drewnianego pajacyka. Ciekawa scenografia, kolorowe kukiełki a także zabawne dialogi, przykuwały uwagę dzieci. Nie zabrakło również rozmów z aktorami, wspólnego wyciągania wniosków, oceny postawy głównego bohatera. Sądząc po uśmiechniętych buziach naszych pociech, przedstawienie to było doskonałym mikołajkowym prezentem. Zdjęcia zobacz tutaj.
Konkurs wiedzy o Patronie naszej szkoły
W czwartek, 24 listopada 2011 r. w naszej szkole odbył się kolejny Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły. W konkursie wzięli udział przedstawiciele klas IV – VI. Test bezbłędnie rozwiązali: E. Podlodowska, W. Górska, K. Stachura z klasy VI i K. Pachuta z kl. IV. Gratulujemy!
Zdjęcia zobacz tutaj.
Dzień pluszowego Misia
Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"
Piękne gazetki, wystawa prac plastycznych, dekoracja szkoły pluszowymi misiami, spotkania z maluchami i wspólne czytanie bajek - to zasługa naszej Pani bibliotekarki Marzenki Pietrzyk - miło patrzeć jak maluchy biegają po szkole ze swoimi pluszakami, przytulankami.
Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Nie, nie! Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy. Zdjęcia zobacz tutaj.
Zabawa andrzejkowa klas 4-6
W środę po południu 26 listopada 2011r. odbyła się dyskoteka dla klas IV-VI. Wszyscy bawili się wyśmienicie i mało kto podpierał ściany tego dnia. Kiedy nasi niezastąpieni DJ-e Tomek i Maciek zagrali ulubione przeboje tańczyła cała sala. Zabawy w tym dniu było co niemiara. Uroku zabawie dodały efekty świetlne. Nad naszym bezpieczeństwem czuwali: pani Wiola Szczęśniak, pan Wiesław Tomasiak oraz rodzice klasy IV. Fotki zobacz tutaj.
Zabawa andrzejkowa klas 0-3
23 listopada 2011 odbyła się zabawa andrzejkowa dla klas 0-III. W organizację aktywnie włączyli się uczniowie Gimnazjum. Maciek Weremko i Tomek Augustyniak (kl.IIA ) zapewnili oprawę muzyczną, oświetlenie.
Uczennice klasy III B - Ola Klein, Magda Witkowska, Klaudia Szczygieł , Monika Gajowiak, Ania Woźniak i Natalia Muzyka przebrane za wróżki, cyganki, wiedźmy, czarownice - przygotowały wróżby andrzejkowe. Dziewczyny włączyły się także w zabawę i wspólne tańczenie z maluchami. Ogromne zaangażowanie i pomoc w organizacji zabawy uczniów gimnazjum spowodowały uśmiech na buźkach najmłodszych. Ogromne podziękowania i uznanie dla WAS gimnazjaliści za tak duży wysiłek i pomoc w organizacji zabawy. Dziękujemy :) Zdjęcia zobacz tutaj.
Święto Bibliotek Szkolnych
Z okazji Święta Bibliotek Szkolnych uczniowie klasy IV wzięli udział w konkursie na najpiękniejszą książeczkę. Uczestnicy przynieśli do biblioteki wiele ciekawych i starannych prac. Strony swoich książeczek wypełnili wierszami znanych polskich poetów i własnymi ilustracjami . Wszyscy zasłużyli na dyplomy i nagrody. Najciekawsze prace wykonali: Alicja Oleszek, Weronika Mondzelewska i Karolina Pachuta. Gratulujemy!
Konkurs plastyczny 2011
Powiatowy Konkurs Plastyczny "Malujemy z Anną Kamieńską"
10 listopada odbyło się posiedzenie komisji oceniającej prace nadesłane do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Malujemy z Anną Kamieńską". Wśród wyróżnionych prac znalazły się ilustracje autorstwa uczennic naszej szkoły:
• Karoliny Poleszak z kl. II
• Natalii Słomki z kl. IV
• Karoliny Pachuty z kl. IV
Gratulacje!
Ilustracje do wierszy Anny Kamieńskiej „Plastelina” oraz „Widok z gór” , które powstały na lekcjach plastyki i zajęciach koła plastycznego można obejrzeć w galerii.
Lubelski Festiwal Nauki 2011
VIII LUBELSKI FESTIWAL NAUKI
We wrześniu uczniowie klasy II, uczęszczający na zajęcia plastyczne wzięli udział w warsztatach malowania na jedwabiu oraz tworzenia biżuterii z materiałów ekologicznych, zorganizowanych przez Medyczne Studium Zawodowe w Lublinie w ramach VIII Lubelskiego Festiwalu Nauki. W nauce nowej techniki pomogli dzieciom studenci.
Zdjęcia z warsztatów w galerii.
Święto Odzyskania Niepodległości
W czwartek, 10 listopada 2011 r. w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia z okazji 93 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie klasy IV przygotowali program artystyczny, w którym przypomnieli lata niewoli naszego kraju, począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestała istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów wypełnionego walką o wyzwolenie, aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności. Nie zabrakło również chwili refleksji nad współczesnym patriotyzmem. Całość została okraszona utworami muzycznymi wyrażającymi miłość do Ojczyzny. Uczniowie wykonali "Rotę", a także piosenkę "Pytasz mnie" z repertuaru Andrzeja Rosiewicza. Program artystyczny zakończyło żarliwe wyznanie w postaci piosenki "Kocham Cię, Polsko". Czwartoklasistów wsparł Tomek Augustyniak z klasy IIa naszego gimnazjum, a nad całością czuwała p. Wioletta Szczęśniak.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Sprzątanie Świata
Klasa VI Szkoły Podstawowej w Mełgwi – wychowawca mgr Wiesław Tomasiak -włączyła się do akcji Sprzątania Świata. W ruch poszły worki, grabie , miotły. Uczniowie z zapałem i uśmiechami na twarzy postanowili rozprawić się z śmieciami. Dobra pogoda , ciepło i słońce sprzyjały wysiłkowi i pracy. Zniknęły śmieci, butelki , papiery- został porządek i satysfakcja z dobrze wykonanego zadania. Celem tej akcji było budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska - poczynając od uprzątania śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów. Gratulacje dla szóstoklasistów- jesteśmy dumni z Waszej postawy. Pamiętajcie uczniowie i rodzice---Świat sam sobie nie da rady, segregujmy więc odpady:)
Zdjęcia zobacz tutaj
Ślubowanie klasy pierwszej
18 października 2011r. pierwszoklasiści w obecności rodziców, nauczycieli, kolegów i koleżanek z klas II - VI oraz przedszkolaków złożyli uroczyste ślubowanie, po którym Pani Dyrektor ogromnym ołówkiem pasowała ich na uczniów Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi.
Najmłodsi uczniowie po raz pierwszy mogli zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie i piosenkarskie podczas krótkiego programu artystycznego.
Pierwszaki otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne prezenty od przedstawicieli poszczególnych klas. Następnie udali się do klasy na słodki poczęstunek.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Strona 74 z 76 << < 71 72 73 74 75 76 >

Kalendarz

Rok

dziennik'

Klikając w powyższą grafikę otworzysz stronę z dziennikiem elektronicznym.


1%'
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszej szkoły, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi : 262,42 zł, za rok 2016 wynosi: 121,95zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

dziennik'


Bezpieczniki'

dziennik'


Galeria'

Sześciolatki'

Sześciolatki'
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.Sześciolatki'
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Ppiotreek
02/04/2014 19:58
1 kwietnia 2014 roku klasa 6 napisała sprawdzian szóstoklasistyCopyright © 2007
z-BlueFlower Theme by zszywak
Powered by PHP-Fusion v6.01.19 © 2003-2005
5475771 Unikalnych wizyt