Nawigacja
bullet Strona Główna
bullet Dane teleadresowe
bullet Kadra
bullet Dokumenty szkolne
bullet Plan zajęć
bullet Zajęcia na basenie
bullet Rada Rodziców
bullet Dla Rodziców
bullet Dla ucznia
bullet Nasz Patron
bullet Nasza baza
bullet Nasz sztandar
bullet Nasze sukcesy
bullet Nasi absolwenci
bullet Nasze osiągnięcia sportowe
bullet Uczniowie na start
bullet Nasze klasy
bullet Rzecznik Praw Ucznia
bullet Samorząd uczniowski
bullet Biblioteka
bullet Rekrutacja
bullet Zajęcia dodatkowe
bullet Świetlica szkolna
bullet Odwozy
bullet Sześciolatki
bullet Artykuły
bullet Gimnazjum
bullet Przedszkolaki na start
bullet Forum
bullet Linki
bullet Kontakt
bullet Nasze fotki
bullet Projekt - indywidualizacja nauczania


Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 32
Nieaktywowany Użytkownik: 144
Najnowszy Użytkownik: Beata123

Niepodległość harcerstwem znaczona
12.10.2018 r. uczniowie klas VI i VII wraz z wychowawczyniami p. M. Żyszkowską i p. K. Wróbel mieli okazję obejrzeć wystawę "Niepodległość harcerstwem znaczona" w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie. Wystawa jest przypomnieniem początków kształtowania się idei harcerskiej na ziemiach polskich. W Galerii Biblioteki uczniowie zobaczyli m.in. odznaki i sztandary przedwojennego harcerstwa; unikatowe kroniki z ciekawymi wpisami, rysunkami dokumentującymi życie drużyn (w jednej z nich widnieje pamiątkowy podpis Józefa Piłsudskiego z 15 lutego 1928 r.); mundury oraz elementy umundurowania (m.in. mundur „złotego skauta” Adama Żeromskiego); wyposażenie harcerskie – plecaki, apteczki, sprzęt biwakowy, wydawnictwa i czasopisma harcerskie (w tym pierwszy numer pierwszego czasopisma harcerskiego „Skaut” z 1911 r.); wydawnictwa okolicznościowe, śpiewniki harcerskie i oryginalny namiot harcerski z 1945 r. Ponadto uczniowie oglądali film o działalności biblioteki i wystawę starodruków
Zdjęcia zobacz w galerii.
Projekt BohaterON

BohaterON to projekt mający na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Jego zadaniem jest edukować społeczeństwo, ukazując nie tylko tło historyczne, ale także sukcesy, dramaty i emocje Powstańców.
Nasza szkoła bierze już udział w tym ogólnopolskim projekcie po raz drugi. Wysłaliśmy już 88% kartek, które otrzymaliśmy od fundacji SENSORIA.
Szkolnym koordynatorem projektu jest pni Ewa Małysz-Kubić
Szczegóły na stronie Projektu BohateronON
Parku Historycznego „Słowiański Gród”
8 października uczniowie klasy 4 oraz 5a i 5b wzięli udział w wyjeździe edukacyjno - rekreacyjnym do Parku Historycznego „Słowiański Gród” w Wólce Bieleckiej. Na początku zwiedziliśmy z przewodnikiem replikę drewnianej słowiańskiej zabudowy. Wysłuchaliśmy opowieści o życiu i zwyczajach naszych praprzodków. Lekcję uzupełnił pokaz narzędzi człowieka pierwotnego oraz uzbrojenia średniowiecznych wojów. Potem zaczęła się super zabawa. Próbowaliśmy nauczyć się dawnych tańców, strzelaliśmy z łuku i proc, pisaliśmy gęsim piórem. Gospodarze zorganizowali gry i zabawy zręcznościowe oraz ognisko z kiełbaskami. Chętne dzieci mogły kupić ręcznie robione pamiątki.
Mamy nadzieję, że wrócimy tu wkrótce… być może na wiosnę.
Opiekunowie: p. H. Załoga, p. E. Iwaniuk, p. M. Woźniak – Gołąb oraz p. W. Tomasiak.
Zdjęcia zobacz w galerii.

Aktywny samorząd uczniowski
Szkoła nasza uczestniczy w Projekcie w ramach Programu FIO „Aktywny samorząd uczniowski”. Celem projektu jest promocja aktywnego uczestnictwa młodzieży w samorządzie uczniowskim. Głównym celem zadania będzie wzmocnienie aktywności i postaw obywatelskich 150 młodzieży i 20 nauczycieli w zakresie samorządności uczniowskiej z terenu województwa lubelskiego w okresie 01.05.2018 -31.12.2018. Nasza młodzież uczestniczy w warsztatach przeprowadzanych na terenie naszej szkoły przez trenerów zewnętrznych. Zdjęcia można zobaczyć tutaj.
Zdjęcia zobacz w galerii.
DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
28 września obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania . Ustanowiono go, aby podkreślić ogromną rolę głośnego czytania, które rozwija wyobraźnię i pamięć, wzbogaca słownictwo, ułatwia naukę i uczy myślenia.
W tym dniu w ramach akcji ,,Starsi uczniowie czytają młodszym”, uczniowie klasy ósmej czytali książki dzieciom z klas 0-III, a klasach starszych przez 5 minut na każdej lekcji uczący nauczyciele. Maluszki za to, że uważnie słuchały i świetnie odpowiadały na pytania dostały kolorowanki z ilustracjami do wysłuchanych bajek .
Zdjęcia zobacz w galerii.
Rada Rodziców - rok szkolny 2018/2019

Rada Rodziców - w roku szkolnym 2018/2019
przewodnicząca: pani Magdalena Banach

z-ca: pan Krzysztof Kata

z-ca: pan Janusz Dekasiński

sekretarz: pani Kinga Derkacz

skarbnik: pani Katarzyna Opalińska


Igrzyskach Młodzieży Szkolnej
Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Mełgwi uczestniczyła w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, rozegranych 26 września 2018 roku w Świdniku. Uczniowie rywalizowali w sztafetowych biegach przełajowych. Drużyny chłopców i dziewcząt z Mełgwi zajęły trzecie miejsce. Skład drużyny dziewcząt: Paulina Lewandowska, Klaudia Szycholec, Aleksandra Słomianowska, Martyna Banach, Karolina Efir, Marysia Śliwińska, Magdalena Słomka, Wiktoria Kwaśniak.
Drużyna chłopców: Patryk Skiba, Łukasz Zadora, Kajetan Stadnik, Michał Serenada, Piotr Kulik, Szymon Kubić, Kamil Myśliwiec, Krzysztof Warda. Gratulacje.
Zdjęcia zobacz w galerii
CANTO w Filharmonii Lubelskiej

27 września nasze uczennice wraz z chórem CANTO pod dyrekcją Ewy Bieniek wzięły udział w koncercie organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Lublinie. Koncert "Wdzięczni za niepodległość" odbył się w Filharmonii Lubelskiej. Uwieczniły go najlepsi soliści i zespoły artystyczne z całego województwa lubelskiego : taneczne, ludowe, wokalne, chóry , orkiestry itp. Jesteśmy dumni, że zaśpiewały tam nasze dziewczęta.
Canto w Grecji
Początek roku szkolnego obiecująco rozpoczął Chór CANTO pod dyrekcją Ewy Bieniek. Nasze uczennice wraz z chórem zdobyły w Paralii w Grecji I miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Chórów "Music&Sea " w kategorii chórów młodzieżowych. Oprócz tego uzyskały II miejsce w ogólnej klasyfikacji. Dziewczęta podczas pobytu w Grecji zwiedziły Saloniki oraz Meteory, płynęły statkiem podziwiając wybrzeże olimpijskie. Zwiedziły również stolicę Macedonii - Skopie oraz stolicę Serbii - Belgrad. Integracja z innymi zespołami oraz współzawodnictwo na wysokim poziomie to wielka lekcja na następne wyzwania. Gratulujemy sukcesów!
Zdjęcia zobacz w galerii.
Godziny Kreatywnego Myślenia
Szkoła musi być ciekawa dla uczniów, proponować różne atrakcyjne zajęcia. Dlatego by podnosić swoje kwalifikacje uczestniczymy w różnego rodzaju kursach i warsztatach. Na lekcjach proponujemy różne gry i zagadki, zabawy na koncentrację, kreatywne sposoby rozwiązywania zadań. Przy pomocy prostych pomocy naukowych pobudzamy uczniów do myślenia.
Kształcenie kompetencji uczniów 2018/2019
PODSTAWA PRAWNA kształcenia kompetencji uczniów 2018/2019

– Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe

– Rozporządzenie MEN z dnia 14 lutego 2017 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej…

– Rozporządzenie MEN z dnia 31 marca 2017 r. w sprawie podstawy programowej kształcenia w zawodach

– Rozporządzenie MEN z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań wobec szkół i placówek

Kompetencje kluczowe

Zalecenie Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 18 grudnia 2006 roku w sprawie kompetencji kluczowych w procesie uczenia się przez całe życie zawiera w załączniku Europejskie Ramy Odniesienia w zakresie kompetencji kluczowych w uczeniu się przez całe życie. Obejmują one osiem kompetencji kluczowych:

1. porozumiewanie się w języku ojczystym – zdolność wyrażania i interpretowania pojęć, myśli, uczuć, faktów i opinii w mowie i piśmie (rozumienie ze słuchu, mówienie, czytanie i pisanie) oraz językowej interakcji w odpowiedniej i kreatywnej formie w pełnym zakresie kontekstów społecznych i kulturowych – w edukacji i szkoleniu, pracy, domu i czasie wolnym.
Czytaj więcej
Strona 3 z 67 < 1 2 3 4 5 6 > >>

1%'
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszej szkoły, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi : 262,42 zł, za rok 2016 wynosi: 121,95zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

dziennik'

Klikając w powyższą grafikę otworzysz stronę z dziennikiem elektronicznym.


Bezpieczniki'

Galeria'

dziennik'


Rok

Sześciolatki'

Sześciolatki'
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.Sześciolatki'
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Ppiotreek
02/04/2014 19:58
1 kwietnia 2014 roku klasa 6 napisała sprawdzian szóstoklasistyCopyright © 2007
z-BlueFlower Theme by zszywak
Powered by PHP-Fusion v6.01.19 © 2003-2005
1997293 Unikalnych wizyt