Nawigacja
bullet Strona Główna
bullet Dane teleadresowe
bullet Kadra
bullet Dokumenty szkolne
bullet Plan zajęć
bullet Kalendarz
bullet Zajęcia na basenie
bullet Rada Rodziców
bullet Dla Rodziców
bullet Dla ucznia
bullet Nasz Patron
bullet Nasza baza
bullet Nasz sztandar
bullet Nasze sukcesy
bullet Nasi absolwenci
bullet Nasze osiągnięcia sportowe
bullet Uczniowie na start
bullet Nasze klasy
bullet Rzecznik Praw Ucznia
bullet Samorząd uczniowski
bullet Biblioteka
bullet Rekrutacja
bullet Zajęcia dodatkowe
bullet Odwozy
bullet Artykuły
bullet Sześciolatki
bullet Świetlica szkolna
bullet Gimnazjum
bullet Przedszkolaki na start
bullet Forum
bullet Linki
bullet Kontakt
bullet Nasze fotki
bullet Projekt - indywidualizacja nauczania


Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 32
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Beata123

Słowiańskie warsztaty wielkanocne
"Odejdź, martwe, odejdź, stare
My palimy ognie jare.
Odejdź martwe, odejdź stare
Niech się stanie, co ma być..."
Słowa tej pieśni ludowej, które z pewnością znają nasze babcie, przytoczył dzisiaj pan Jarosław Woliński - grododziad z Wólki Bieleckiej, opowiadając o dawnych obrzędach związanych z wypędzeniem zimy i powitaniem wiosny. Podczas spotkania, które odbyło się 15 kwietnia - wspólnie z rodzicami i nauczycielami - wykonaliśmy również stroiki wielkanocne. Efekty naszej pracy możecie zobaczyć w relacji fotograficznej.
Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
Wycieczka do JUMP XL
12 kwietnia uczniowie klas: 4, 5a i 5b wspólnie z opiekunami wybrali się do parku trampolin do Lublina. Po krótkiej rozgrzewce zaczęła się super zabawa. Skakaliśmy przez przeszkody, do góry i w bok, robiliśmy akrobacje w powietrzu, wspinaliśmy się na torze przeszkód. Chętni – boksowali na równoważni i ćwiczyli rzuty do kosza. Nawet niektórym opiekunom udało się zrobić salto do basenu z gąbkami. Była to „najlepsza wycieczka ever”. Latające Superdzieciaki zobaczcie w galerii. Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
Życzenia Wielkanocne
Wielkanocne kartki z foamiranowym kwiatem i motywem pisanki
Tuż przed świętami w naszej szkole odbyły się warsztaty tworzenia kartek wielkanocnych, prowadzone przez panią Beatę Pitek. Rodzice i dzieci uczyli się jak wykonać kwiat z foamiranu i przygotować bazę, wykorzystując różne papiery. Na kółku plastycznym także powstały piękne kartki z pisanką. Zdjęcia zobacz w galerii.
Certyfikat
Komunikat

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mełgwi informuje, że 11 kwietnia 2019r. wpłynęła informacja od komitetu strajkowego. Komitet strajkowy zawiesił akcję strajkową pracowników Szkoły Podstawowej w Mełgwi z dniem 12 kwietnia 2019r. W związku z tym od 12 kwietnia lekcje w szkole podstawowej odbędą się według planu. Uczniowie uczęszczający do gimnazjum przystąpią do trzeciej części egzaminu gimnazjalnego.

Wolontariat zagraniczny AISEC
Mija już drugi tydzień pobytu w naszej szkole studentów, którzy przyjechali do nas w ramach wolontariatu zagranicznego AISEC. Hasim z Turcji i Ahmed z Egiptu wspaniale angażują się w prowadzenie zajęć z naszą młodzieżą. Dzieciaki nie mogą doczekać się ich wizyty na lekcjach. Nasi sympatyczni studenci prowadzą zajęcia w języku angielskim. Przygotowują ciekawe multimedialne prezentacje, konkursy, opowiadają o swoich krajach, grają na instrumentach, bawią się z dziećmi na świetlicy i grają z nimi w piłkę. Studenci są zakwaterowani w domach rodziców naszych uczniów i pracowników szkoły, dzięki czemu mają możliwość poznać wspaniałą polską gościnność . Są za nią niezwykle wdzięczni. Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
Tekst: Magdalena Żyszkowska
Droga Krzyżowa w Dolinie Krzyży
W okresie wielkiego Postu społeczność naszej szkoły uczestniczyła po raz kolejny w drodze krzyżowej w krzesimowskiej Dolinie Krzyży. To modlitewno-patriotyczne spotkanie zgromadziło także mieszkańców, gości, przedstawicieli Jaworzniaków i władze naszej gminy. Obecna była pani wójt Magdalena Wójcik przewodniczący Rady Gminy Janusz Oleszek i radni. Nabożeństwo poprowadził ks. proboszcz Dariusz Moczulewski. Uczniom i nauczycielom towarzyszyli księża katecheci ks. Rafał Lewandowski i ks. Paweł Szczygliński. Oprawę muzyczną przygotował zespół uczniowsko-nauczycielski pod kierunkiem pana Andrzeja Mędzelewskiego.
Pani dyrektor Halina Załoga wraz Panią Magdaleną Mazurek-Ścirka ze szkoły w Krzesimowie przygotowały rozważania, łączące treści religijne, historyczne i patriotyczne, w nawiązaniu do oznakowania kolejnych stacji, które upamiętniają cząstki polskiej Golgoty. Pani dyrektor powiedziała: Spotykamy się tu w miejscu kaźni i ofiary, aby głośno wyznać, że w tym trudnym okresie naszej historii jesteśmy przy Chrystusie. Te kamienie pod krzyżami stacji drogi krzyżowej wołają o naszą modlitewną pamięć i przypominają ogrom niewinnego cierpienia. Krzesimowska Golgota, ufundowana przez przedstawicieli Żołnierzy Wyklętych, uświadamia nam, że walka w obronie niepodległości, godności i wiary toczy się ciągle, walka z ateizmem, zgorszeniem i skarleniem ducha.
Droga krzyżowa miała godną oprawę, prowadzili ja harcerze, z towarzyszeniem szkolnego sztandaru kłaniającego się przy każdej stacji w także w hołdzie poległym za wolność naszej ojczyzny. Przy każdym krzyżu stały honorowe warty ze zniczami pamięci i leżały wiązanki biało-czerwonych kwiatów. Poruszające słowa rozważań, przypominających epizody z polskiej najnowszej historii, a czytanych przez uczniów i panią dyrektor, dopełniał śpiew zespołu muzycznego z towarzyszeniem gitar. Była to wzruszająca lekcja patriotyzmu i wiary. Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
Eliminacje I Ogólnopolskiego Turnieju „Misia Wojtka”
28 marca w siedzibie Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie odbyły się lubelskie eliminacje do I Ogólnopolskiego Turnieju „Misia Wojtka”. Turniej został zorganizowany z okazji 75 rocznicy bitwy o Monte Cassino.
Drużyna w składzie: Michał Ścirka, Szymon Kubić, Dawid Wawer oraz Dawid Oleszek, zajęła I miejsce w regionalnych rozgrywkach i zakwalifikowała się do wielkiego ogólnopolskiego finału, który odbędzie w maju w Wesołej na terenie 1 Brygady Pancernej. Opiekunem merytorycznym zwycięskiej drużyny była pani Ewa Małysz-Kubić.
Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
Eliminacje Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „JESTEM BEZPIECZNY”

28 marca odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „JESTEM BEZPIECZNY”. Do udziału w konkursie zgłosiło się 18 osób z klas IV-VI.
W skład drużyny, która będzie reprezentować naszą placówkę podczas eliminacji gminnych, weszły:
1. Nikola Szyszkowska z klasy IV – 16 pkt;
2. Alicja Banach z klasy Va – 17 pkt;
3. Martyna Wesołowska z klasy VI – 16 pkt.
Gratulujemy! Życzymy powodzenia!


Na Olimpie
Uczniowie klasy Va SP w Mełgwi 29. 03. 2019 r. zamienili swoją salę lekcyjną w Olimp, zaś sami wcielili się w role bogów i herosów. W pięknych kostiumach i z rekwizytami opowiadali o losach Zeusa, Hery i ich podwładnych. Występ zaprezentowali również ósmoklasistom, przed którymi już niebawem bardzo poważny egzamin i powtórka z mitologii jest wskazana. Obserwatorami spektaklu byli wolontariusze – studenci z Turcji i Egiptu. Dzięki sprawnym tłumaczom z klasy ósmej – Ewie, Natalce i Kacprowi -powtórzyli sobie również historię bogów. Były to bardzo ciekawe zajęcia. Wszyscy świetnie się bawili a jednocześnie utrwalali wiedzę mitologiczną. Nad całością czuwała Pani Elwira Iwaniuk. Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
Strona 3 z 75 < 1 2 3 4 5 6 > >>

Kalendarz

Kalendarz

Rok

dziennik'

Klikając w powyższą grafikę otworzysz stronę z dziennikiem elektronicznym.


1%'
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszej szkoły, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi : 262,42 zł, za rok 2016 wynosi: 121,95zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

dziennik'


Bezpieczniki'

dziennik'


Galeria'

Sześciolatki'

Sześciolatki'
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.Sześciolatki'
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Ppiotreek
02/04/2014 19:58
1 kwietnia 2014 roku klasa 6 napisała sprawdzian szóstoklasistyCopyright © 2007
z-BlueFlower Theme by zszywak
Powered by PHP-Fusion v6.01.19 © 2003-2005
2361576 Unikalnych wizyt