Nawigacja
bullet Strona Główna
bullet Dane teleadresowe
bullet Kadra
bullet Dokumenty szkolne
bullet Plan zajęć
bullet Kalendarz
bullet Zajęcia na basenie
bullet Rada Rodziców
bullet Dla Rodziców
bullet Dla ucznia
bullet Nasz Patron
bullet Nasza baza
bullet Nasz sztandar
bullet Nasi absolwenci
bullet Nasze sukcesy
bullet Nasze osiągnięcia sportowe
bullet Uczniowie na start
bullet Nasze klasy
bullet Rzecznik Praw Ucznia
bullet Samorząd uczniowski
bullet Biblioteka
bullet Rekrutacja
bullet Zajęcia dodatkowe
bullet Artykuły
bullet Sześciolatki
bullet Odwozy
bullet Świetlica szkolna
bullet Gimnazjum
bullet Przedszkolaki na start
bullet Forum
bullet Linki
bullet Kontakt
bullet Nasze fotki
bullet Projekt - indywidualizacja nauczania


Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 32
Nieaktywowany Użytkownik: 1516
Najnowszy Użytkownik: Beata123

Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mełgwi brali udział w Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym z okazji „Święta Polskiej Niezapominajki” zorganizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody w Lublinie. Nagrody oraz wyróżnienia w Konkursie Fotograficznym „Jest takie moje drzewo…” otrzymali:
III miejsce - Eryk Gadzała, kl. III B gimnazjum
Wyróżnienia:
1. Robert Szostakiewicz, kl. VII
2. Klaudia Mendzelewska, kl. VIII
Serdecznie gratulujemy!!!
Do konkursu uczniów przygotowała Pani Anna Załoga.
Nagrodzone zdjęcia możesz zobaczyć tutaj.
Posłuchaj, a zrozumiesz…2019
09.05.2019r. odbył się w naszej szkole już szósty gminny konkurs językowy dla uczniów kl VII –VIII „Posłuchaj, a zrozumiesz…” tym razem pod patronatem Pani Wójt Gminy Mełgiew Magdaleny Wójcik.
Przyjechali do nas najlepsi uczniowie z klas VII i VIII z Jackowa, Krępca, Krzesimowa, Podzamcza i Dominowa. Konkurs polegał na sprawdzeniu u uczniów umiejętności słuchania ze zrozumieniem tekstów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych oraz poprawnym pisaniu pod względem językowym, gramatycznym i ortograficznym.
W kategorii język angielski I miejsce zajął Bartłomiej Wawszczak (SP w Jackowie), II miejsce Robert Szostakiewicz (SP w Mełgwi) III miejsce zajęła Ewa Wasilewska (SP w Mełgwi).
W kategorii język niemiecki I miejsce zajął Robert Szostakiewicz (SP w Mełgwi) II miejsce Bartłomiej Wawszczak (SP w Jackowie), III miejsce zajęła Ewa Wasilewska (SP w Mełgwi).
Nagrody zwycięzcom wręczyła Pani Wójt Gminy Mełgiew Magdalena Wójcik.
Laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce języków obcych J. Dziękujemy również za atrakcyjne nagrody sponsorowane przez Gminę Mełgiew.
Gminny konkurs zorganizowały p. Magdalena Żyszkowska i p.Katarzyna Marciniak-Dzieciuch.
Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
Akcja społeczno-edukacyjna „Żonkile”

Już drugi raz nasza szkoła włącza się w akcję społeczno–edukacyjną Żonkile organizowaną przez Muzeum Historii POLIN.
Żonkile są symbolem pamięci o powstaniu które wybuchło w warszawskim getcie w 1944.
Tym razem Akcja Żonkile miała formę projektu edukacyjnego, pod nazwą „LOSY DZIECI W CZASIE II WOJNY ŚWIATOWEJ” w którym uczestniczyła klasa VI .
Cały projekt powstał w oparciu o wspomnienia osób, które przeżyły okupację , pani Elżbieta Levin, ocalała z getta warszawskiego oraz pana Józefa Psiuka, który jako pięcioletnie dziecko z polskiej rodziny trafił do obozu koncentracyjnego na Majdanku. Szkolnym koordynatorem projektu była pani Ewa Małysz-Kubić.
Strefa Wysokich Lotów
6 maja uczniowie klas III „A” oraz VIII wraz z wychowawcami p. Ewą Małysz-Kubić oraz Radosławem Grygiel udali się do Strefy Wysokich Lotów w Lublinie. Uczniowie mieli okazję poćwiczyć akrobacje i odpocząć po trudach i stresach zawiązanych z egzaminami. Wszyscy wróciliśmy w dobrych humorach. Zdjęcia zobacz w naszej. Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
VI Przegląd Piosenki Ekologicznej
30 kwietnia w Krzesimowie odbył się VI Przegląd Piosenki Ekologicznej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas: 0, I, II i III przygotowani do występów przez Panie: M. Kulbicką, R. Smolińską, M. Gumieniuk i U. Cieślę. Występy dzieci zyskały uznanie publiczności oraz jury.
Podczas imprezy podsumowano również VI Powiatowy Konkurs Przyrodniczy pod hasłem „Przyroda wokół nas”. Nagrody i wyróżnienia otrzymali:
Lena Wójcik, kl. „0”
Anna Kordyga, kl. I
Marcel Opaliński, kl. „0”
Adam Kubić, kl. „0”
Iwona Cybul, kl. „0”
Barbara Matysiak kl. I
Kinga Połyńczuk, kl. I
Zosia Grzesiak, kl. II
Emilia Warda, kl. VI
Mateusz Wójcik, kl. VI
Maja Gołąb, kl. VII
Klaudia Mendzelewska, kl. VIII.
Wszystkim wykonawcom oraz autorom prac gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Zdjęcia zobacz w naszej galerii .
Tekst R. Smolińska
3 Maja 2019
29 kwietnia 2019 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżającej się 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas I – III pod kierunkiem p. Renaty Smolińskiej, p. Marioli Gumieniuk i p. Urszuli Cieśli zaprezentowali program artystyczny, w którym przedstawili – słowem, gestem i piosenką – cenną lekcję historii. Dzieci miały okazję popisać się swoim kunsztem recytatorskim, muzycznym oraz aktorskim. Tekst: M. Gumieniuk
Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
V Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny
29. 04. 2019 r. w Szkole Podstawowej w Krzesimowie odbył się V Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny dla uczniów klas piątych. Wśród uczestników byli przedstawiciele szkoły w Mełgwi: Ala Banach, Dominika Derkacz, Wiktoria Porębska z klasy Va i Bartek Załoga z V b. Rywalizacja była potężna, mimo tego aż dwie osoby z Mełgwi znalazły się wśród zwycięzców. Ala Banach zdobyła maksymalną ilość punktów i zajęła I miejsce, natomiast Bartek znalazł się na trzeciej pozycji. Uczniów do konkursu przygotowywała pani Elwira Iwaniuk. Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
Wolontariat zagraniczny AISEC

Zapraszam do obejrzenia prezentacji z podsumowania projektu International Education. Dziękuję uczniom, nauczycielom, rodzicom i pracownikom szkoły za zaangażowanie i pomoc przy realizacji projektu. Aby pobrać prezentację i wyświetlić ją na swoim komputerze kliknij w LINK
Słowiańskie warsztaty wielkanocne
"Odejdź, martwe, odejdź, stare
My palimy ognie jare.
Odejdź martwe, odejdź stare
Niech się stanie, co ma być..."
Słowa tej pieśni ludowej, które z pewnością znają nasze babcie, przytoczył dzisiaj pan Jarosław Woliński - grododziad z Wólki Bieleckiej, opowiadając o dawnych obrzędach związanych z wypędzeniem zimy i powitaniem wiosny. Podczas spotkania, które odbyło się 15 kwietnia - wspólnie z rodzicami i nauczycielami - wykonaliśmy również stroiki wielkanocne. Efekty naszej pracy możecie zobaczyć w relacji fotograficznej.
Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
Wycieczka do JUMP XL
12 kwietnia uczniowie klas: 4, 5a i 5b wspólnie z opiekunami wybrali się do parku trampolin do Lublina. Po krótkiej rozgrzewce zaczęła się super zabawa. Skakaliśmy przez przeszkody, do góry i w bok, robiliśmy akrobacje w powietrzu, wspinaliśmy się na torze przeszkód. Chętni – boksowali na równoważni i ćwiczyli rzuty do kosza. Nawet niektórym opiekunom udało się zrobić salto do basenu z gąbkami. Była to „najlepsza wycieczka ever”. Latające Superdzieciaki zobaczcie w galerii. Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
Życzenia Wielkanocne
Strona 3 z 76 < 1 2 3 4 5 6 > >>

Kalendarz

Rok

dziennik'

Klikając w powyższą grafikę otworzysz stronę z dziennikiem elektronicznym.


1%'
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszej szkoły, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi : 262,42 zł, za rok 2016 wynosi: 121,95zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

dziennik'


Bezpieczniki'

dziennik'


Galeria'

Sześciolatki'

Sześciolatki'
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.Sześciolatki'
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Ppiotreek
02/04/2014 19:58
1 kwietnia 2014 roku klasa 6 napisała sprawdzian szóstoklasistyCopyright © 2007
z-BlueFlower Theme by zszywak
Powered by PHP-Fusion v6.01.19 © 2003-2005
5546847 Unikalnych wizyt