Nawigacja
bullet Strona Główna
bullet Dane teleadresowe
bullet Kadra
bullet Dokumenty szkolne
bullet Plan zajęć
bullet Zajęcia na basenie
bullet Rada Rodziców
bullet Dla Rodziców
bullet Dla ucznia
bullet Nasz Patron
bullet Nasza baza
bullet Nasz sztandar
bullet Nasze sukcesy
bullet Nasi absolwenci
bullet Nasze osiągnięcia sportowe
bullet Uczniowie na start
bullet Nasze klasy
bullet Rzecznik Praw Ucznia
bullet Samorząd uczniowski
bullet Biblioteka
bullet Rekrutacja
bullet Zajęcia dodatkowe
bullet Świetlica szkolna
bullet Odwozy
bullet Sześciolatki
bullet Artykuły
bullet Gimnazjum
bullet Przedszkolaki na start
bullet Forum
bullet Linki
bullet Kontakt
bullet Nasze fotki
bullet Projekt - indywidualizacja nauczania


Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 32
Nieaktywowany Użytkownik: 46
Najnowszy Użytkownik: Beata123

Rozgrywki Powiatowej Ligi Piłki Nożnej
15 maja na boisku Orlik przy SP w Melgwi odbyły się rozgrywki Powiatowej Ligi Piłki Nożnej. Udział wzięło sześć zespołów, reprezentujących szkoły gminy Melgiew. Uroczystego otwarcia dokonał pan Wójt Ryszard Podlodowski oraz zastępca- Pani Elżbieta Korbus. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, ufundowane przez Gminę Melgiew. Zwycięzcą turnieju została drużyna SP Krzesimow, drugie miejsce SP Melgiew a trzecie SP Krepiec. Funkcję sędziów pełnili n-le wychowania fizycznego. Zawody przebiegły w przyjaznej atmosferze z zachowaniem zasad fair play. Zdjęcia zobacz tutaj.
Żywa lekcja historii z grupą „Rekonstrukto”
16 maja 2018 roku zagościła w naszej szkole grupa artystyczna „Rekonstrukto”. Prowadzący wystąpili w mundurach z różnych okresów historycznych, opowiadali ciekawostki historyczne, prezentowali różnorodną broń oraz militaria wojskowe i akcesoria. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w występie, odpowiadali na pytania oraz byli przebierani w różne stroje wojskowe. Na koniec każdy uczeń mógł potrzymać w ręce broń z różnych okresów i mieć zrobione pamiątkowe zdjęcie. Zdjęcia zobacz tutaj.
Konkurs "Pokoloruj swój świat"


Warunki udziału w konkursie znajdziesz tutaj
.
Wycieczka do Parku Dźwięków w Dąbrówce
15 maja 2015 roku wraz ze swoimi wychowawczyniami klas I, II i III, paniami Renatą Smolińską, Mariolą Gumieniuk, Urszulą Cieślą i Marzeną Dyś byliśmy na wycieczce w Parku Dźwięków w Dąbrówce. Uczestniczyliśmy tam w warsztatach muzycznych. Pan Wiktor zaprezentował nam różne rodzaje bębnów. Każdy mógł na nich zagrać. Po kilku próbach wykonaliśmy wspólnie koncert. Po krótkim wypoczynku wyruszyliśmy na trasę. Idąc przez las, łąki, obok stawu pod kierunkiem pana Jakuba, ornitologa obserwowaliśmy przyrodę. Widzieliśmy różne zwierzęta, słuchaliśmy śpiewu ptaków, nazywaliśmy mijane rośliny. Dowiedzieliśmy się skąd biorą się szyszki pod gruszą. Zobaczyliśmy mrowisko, budki lęgowe oraz domki dla owadów. Na koniec na placu zabaw budowaliśmy z naturalnych drewnianych klocków i robiliśmy wielkie bańki mydlane. Każdy z nas mógł sobie kupić pamiątkę z tego miejsca. Do domu wracaliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Zdjęcia zobacz tutaj.
„Posłuchaj, a zrozumiesz …”
W Szkole Podstawowej w Mełgwi 14 maja 2018 r. odbył się V Gminny Konkurs z Języków Obcych „Posłuchaj, a zrozumiesz …”. Brali w nim udział przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych z terenu nasze gminy. Uzdolniona językowo młodzież rywalizowała w dwóch kategoriach: język angielski i język niemiecki. Uczniowie konkurowali sprawdzając się w umiejętności słuchania ze zrozumieniem oraz pisania dyktanda w języku obcym. Czas oczekiwania na wyniki umiliły uczestnikom przygotowane przez gimnazjalistki multimedialne prezentacje edukacyjne oraz słodki poczęstunek. Tegoroczne zadania konkursowe nie należały do prostych, tym większe wyrazy uznania dla laureatów, którymi w tym roku zostali:
Język angielski:
I miejsce – Robert Szostakiewicz – SP Mełgiew
II miejsce – Maja Gołąb – SP Mełgiew
III miejsce – Błażej Adamek – SP Krępiec
Język niemiecki:
I miejsce – Robert Szostakiewicz – SP Mełgiew
II miejsce – Maja Gołąb – SP Mełgiew
III miejsce – Kacper Tworóg – SP Krzesimów
Atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, wręczył uczestnikom konkursu Wójt Gminy Mełgiew – Ryszard Podlodowski.
Zdjęcia zobacz tutaj.
3 Maja 2018
08. 05. 2018 r. w Szkole Podstawowej w Mełgwi odbył się poetycki montaż utworów patriotycznych. Przed publicznością wystąpili laureaci Gminnego Konkursu Pięknego Czytania Liryki; Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Władysława Broniewskiego i Gminnego Konkursu Piosenki Patriotycznej ze szkoły podstawowej i z gimnazjum. Scenariusz uroczystości przygotowała Pani Elwira Iwaniuk, która również czuwała nad sprawnym przebiegiem całej imprezy. Stronę muzyczną opracowała Pani Ewa Bieniek i Pani Renata Smolińska, zaś dekorację przygotowała Pani Monika Gołąb – Woźniak i Pani Marzena Pietrzyk. Zdjęcia zobacz tutaj.
"Jestem bezpieczny" 2018
Drużyna, reprezentująca naszą szkołę w gminnych eliminacjach XVIII Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem bezpieczny”, zajęła I miejsce. Turniej odbył się 25 kwietnia w Urzędzie Gminy w Mełgwi. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia na etapie powiatowym! Zdjęcia zobacz tutaj.
VII Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej "Niepodległość jest w nas"
24 kwietnia odbył się VII Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej "Niepodległość jest w nas" organizowany przez GOK w Mełgwi. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie młodszych klas ( 0. I i III), soliści: Maja Smolińska z klasy V i Bartosz Galant z klasy VI oraz Chór szkolny pod dyrekcją Pani Ewy Bieniek. Wszyscy nasi reprezentanci uzyskali wysokie oceny jury i zajęli czołowe miejsca w konkursie.
Klasa 0 ( przyg. Marlena Kulbicka)- II miejsce
Klasa I ( przyg. Mariola Gumieniuk)- I miejsce
Klasa III ( przyg. Renata Smolińska)- I miejsce
Maja Smolińska ( przyg. Renata Smolińska) – III miejsce
Bartosz Galan ( przyg. Renata Smolińska)- I miejsce
Chór szkolny ( przyg. Ewa Bieniek)- II miejsce
Zwycięzcom gratulujemy!
Zdjęcia zobacz tutaj
Starcie z herosami
23.04.2018 r. uczennice klasy V: Emilka Warda, Martynka Wesołowska i Nikola Wójcik, przygotowane przez p. Katarzynę Wróbel, zmierzyły się z uczniami szkół podstawowych naszej gminy w Konkursie Mitologicznym zorganizowanym w Szkole Podstawowej im. Jaworzniaków w Krzesimowie. Najpierw uczestnicy zmierzyli się z testem pisemnym, a następnie odpowiadali ustnie na pytania konkursowe. Wszyscy wykazali się szeroką wiedzą z zakresu mitów greckich. Trudno było pokonać przeciwników, ale Nikoli Wójcik udało się wywalczyć III miejsce. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wiedzy a laureatom sukcesu. Zdjęcia zobacz tutaj.
Przygodo witaj!
W dniach 18-20.04.2018 r. uczniowie klas VI i VII wypoczywali w Janowie Lubelskim w ośrodku turystycznym ZOOM PRZYGODY. Opiekę nad nimi sprawowały p. Katarzyna Marciniak – Dzieciuch i p. Katarzyna Wróbel. Wszyscy doskonale bawili się i mierzyli z zadaniami, które wymagały wiedzy, sprawności fizycznej, a przede wszystkim umiejętności współpracy z innymi. Wśród atrakcji przygotowanych dla uczestników wycieczki znalazły się mi.in.: 12 prac Herkulesa, paintball, wyprawa samochodami terenowymi po bezdrożach leśnych i mokradłach, zajęcia sportowe, gra strategiczna, strzelnica. Uczniowie pod czujnym okiem instruktorów zdobywali nowe doświadczenia i umiejętności. Wiele emocji dostarczyły wszystkim nocne podchody wzbogacone o elementy straszenia. Ponadto młodzież integrowała się, bawiąc się w ogromnej, przypominającej plażę piaskownicy oraz wygrzewając się w promieniach wiosennego słońca. Dziewczęta i chłopy doskonale bawili się także podczas wieczornego ogniska, przy którym obok pieczonych kiełbasek nie zabrakło śpiewu i tańca. Wszystkim dopisywały dobre humory, a piękna pogoda sprawiła, że czuli się jak na wakacjach i nie chcieli wracać do domu. Dowodem na to, że wszyscy przeżyli niezwykłą przygodę jest fakt, iż uczniowie już planują kolejną wycieczkę do Janowa Lubelskiego. Zdjęcia zobacz tutaj.
VII Przegląd Piosenki Patriotycznej
24 kwietnia 2018 r. odbył się w naszej Gminie VII Przegląd Piosenki Patriotycznej . Zespół z naszej szkoły z dyrygentką Ewą Bieniek uzyskał II miejsce w kategorii "chóry" . Gratulujemy!
Strona 3 z 63 < 1 2 3 4 5 6 > >>

1%'
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszej szkoły, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi : 262,42 zł, za rok 2016 wynosi: 121,95zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

dziennik'

Klikając w powyższą grafikę otworzysz stronę z dziennikiem elektronicznym.


Bezpieczniki'

Galeria'

dziennik'


Rok

Sześciolatki'

Sześciolatki'
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.Sześciolatki'
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Ppiotreek
02/04/2014 19:58
1 kwietnia 2014 roku klasa 6 napisała sprawdzian szóstoklasistyCopyright © 2007
z-BlueFlower Theme by zszywak
Powered by PHP-Fusion v6.01.19 © 2003-2005
1716745 Unikalnych wizyt