Użytkowników Online |
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online
Zarejestrowanch Uzytkowników: 32
Nieaktywowany Użytkownik: 1516
Najnowszy Użytkownik: Beata123
|
|
Gminny Dzień Dziecka 2019 |
3 czerwca 2019r najmłodsi uczniowie naszej szkoły (przedszkolaki oraz uczniowie klas 0- III) pod opieką wychowawców oraz rodziców, wzięli udział w obchodach Gminnego Dnia Dziecka. Zabawa była wspaniała, o czym świadczą zdjęcia.
Tekst: Renata Smolińska
|
|
Konkurs pięknego czytania |
W maju, w szkolnej bibliotece odbył się kolejny konkurs pięknego czytania wierszy o mamie,, Kochanej mamie”. Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali A. Kordyga – w kategorii klas I, M. Kata w kategorii klas II i w kategorii klas III-M. Banach. Gratulujemy. Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
|
|
Maj - miesiąc Tuwima i Brzechwy |
W bibliotece szkolnej miesiąc maj poświęcony był poetom, którzy w sposób szczególny kochali dzieci i pisali dla nich piękne wiersze- J. Tuwimowi i J. Brzechwie. Odbyły się konkursy plastyczne na ilustrację do ich wierszy i ze znajomości utworów tych lubianych przez dzieci i dorosłych poetów. Wzięło w nich udział ponad trzydziestu uczniów. Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Zdjęcia zobacz tutaj.
|
|
Gminny turniej wiedzy historycznej |
28 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Mełgwi odbył się turniej wiedzy historycznej, do którego przystąpiło osiemnaścioro uczniów z klas 6-8, z terenu gminy Mełgiew. Głównym celem imprezy było upamiętnienie bohaterstwa żołnierzy kampanii wrześniowej.
W pierwszej części turnieju uczniowie zmierzyli się z testem wiedzy. W drugiej części, uczestnicy mogli sprawdzić się w grze historycznej. Każdy z punktów poświęcony był innemu zagadnieniu związanemu z historią września 1939. Młodzi pasjonaci historii mieli możliwość pracy z eksponatami muzealnymi, zdjęciami z epoki czy elementami umundurowania żołnierzy formacji polskich jak i niemieckich.
Dla miłośników historii, turniej był nie tylko możliwością sprawdzenia swojej wiedzy, ale i szansą na rozwijanie swoich zainteresowań.
Miłą niespodzianką dla uczestników była wizyta szczególnego gościa -Pani Katarzyny Syski
z Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie, która wygłosiła wykład na temat „Kampanii wrześniowej 1939”. Pani Katarzyna Syska nie tylko przygotowała swoją prelekcję w sposób profesjonalny, biorąc pod uwagę specyfikę tematu i wiek słuchaczy, ale również przedstawiła prezentację zawierającą unikatowe źródła historyczne.
Po pożegnaniu naszego honorowego gościa i słodkim poczęstunku nastąpił moment ogłoszenia wyników.
Pierwsze miejsce: Michał Ścirka i Szymon Kubić ze Szkoły Podstawowej w Mełgwi
Drugie miejsce: Kacper Tworóg i Mateusz Kozak ze Szkoły Podstawowej w Krzesimowie, oraz Jan Pyra i Kacper Bielak ze Szkoły Podstawowej w Krępcu.
Trzecie miejsce: Aleksandra Słomianowska i Mateusz Kata.
Zwycięzcy otrzymali z rąk Pani Anny Ciechan - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mełgwi dyplomy i atrakcyjne nagrody, zaś nauczyciele, którzy przygotowywali uczniów – podziękowania.
Turniej przygotowali nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Mełgwi – Pani Ewa Małysz-Kubić oraz Pan Radosław Grygiel. Wspaniałe nagrody ufundowane zostały przez Instytut Pamięci Narodowej.
Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
|
|
Finał I Ogólnopolskiego Turnieju Misia Wojtka |
„Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”- Jan Paweł II.
Wychowanie w duchu patriotyzmu i uczenie historii swojego kraju to jedno z najważniejszych zadań współczesnej szkoły. Dlatego bardzo nas cieszy to, że uczniowie naszej szkoły tak chętnie uczestniczą w konkursach historycznych, a szczególnie cieszy fakt, że odnoszą sukcesy ogólnopolskie.
Nasi uczniowie: Michał Ścirka, Szymon Kubić, Dawid Wawer oraz Dawid Oleszek pod opieką Pani Ewy Małysz-Kubić, która przygotowała ich do tego turnieju w dniach 20-22 maja na terenach wojskowych 1. Warszawskiej Brygady Pancernej w Wesołej koło Warszawy uczestniczyli w Finale I Ogólnopolskiego Turnieju Misia Wojtka.
Turniej Misia Wojtka przygotowany został przez Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej był elementem uczczenia 75. rocznicy zwycięskiej bitwy o Monte Cassino. W rywalizacji mogli brać uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Eliminacje regionalne przeprowadzone w kilku ośrodkach IPN wyłoniły 16 drużyn finałowych.
Zwycięzcami Lubelskich eliminacji była drużyna z naszej szkoły- czyli Szkoły Podstawowej w Mełgwi, dlatego zostali zaproszeni do Warszawy.
Trzy dni atrakcji, ale i zmagania się z testem wiedzy oraz finałowych rozgrywek wyłoniły zwycięzców. Młodzież miała do rozwiązania test poświęcony kapralowi Misiowi Wojtkowi, historii i szlaku bojowego 2. Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa. Po podliczeniu wyników z testu wiedzy nasza reprezentacja uplasowała się na 3 miejscu.
W ogólnej klasyfikacji turnieju chłopcy znaleźli się na piątym miejscu.
Po zmaganiach pierwszego dnia przyszła kolej na zasłużony odpoczynek. Pogoda dopisała i udało się zwiedzić bazę 1 Brygady Pancernej. Uczestnicy turnieju mogli zobaczyć tylko namiastkę wyposażenia najlepszej brygady w Polsce, ale i tak było warto. Każdy mógł wejść to najlepszego czołgu, jakim dysponuje polska armia, czyli Leoparda 2, i samemu przekonać się, czy jest w nim odpowiednio dużo miejsca dla 4 członków załogi. Dzięki żołnierzom służącym w jednostce udało się zaobserwować, jak taki czołg się porusza i jak się go tankuje. Kolejnym punktem była wizyta na poligonie oraz strzelnicy, na której odbywały się szkolenia z zakresu rzucania granatem. To nie takie proste o czym przekonali się uczestnicy turnieju. Najpierw trzeba przejść specjalne szkolenie z zakresu jego budowy i zagrożeń wynikających z nieodpowiedniego użycia . Ostatnim etapem wizyty był tor przeszkód. Nasi uczniowie doskonale dali sobie radę i z wojskowym szkoleniem. Zmęczeni, ale szczęśliwi i z nagrodami wrócili do domów. Tekst Ewa Małysz-Kubić Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
|
|
W piątek 31 maja odbył się w Lublinie XIV Wojewódzki Konkurs Chórów Regionu Lubelskiego Projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska 2019. Chór CANTO z udziałem naszych uczennic z dyr. Ewą Bieniek zdobył ZŁOTO. Obowiązkowym utworem na tym konkursie był utwór Stanisława Moniuszki . Związane jest to z 200-tną rocznicą urodzin tego wybitnego kompozytora. Chór wykonał piękną pieśń " Postój piękna gołąbeczko" i w ten sposób zaczął świętowanie "roku moniuszkowskiego". Można go posłuchać klikając w link poniżej.
Postój piękna gołąbeczko.
Zdjęcia znajdziesz w galerii.
Gratulujemy dyrygentce i chórzystkom świetnych rezultatów w pierwszym w tym roku konkursie.
|
|
Wycieczka Sandomierz - Bochnia – Zator |
W dniach 28. 05. – 29. 05. 2019 r. uczniowie klas IV, V a, V b wraz z opiekunami – p. Elwirą Iwaniuk, p. Moniką Woźniak – Gołąb, p. Wiesławem Tomasiakiem i p. Wojciechem Iwaniukiem oraz z przewodnikiem – p. Karoliną Welman przebywali na bardzo atrakcyjnej wycieczce. W drodze do Bochni zatrzymali się w Sandomierzu. Tam obejrzeli najciekawsze miejsca i zabytki tego malowniczego miasta. Chętni zwiedzili wystawę figur woskowych, przedstawiających bohaterów z filmu „Ojciec Mateusz”. Późnym popołudniem wycieczkowicze dojechali na miejsce docelowe - czyli do kopalni soli. Oprócz nietypowego multimedialnego zwiedzania z przewodnikiem i przejażdżki podziemną kolejką, oglądali ciekawy film opowiadający o historii kopalni, grali w piłkę i bawili się na ”solnej dyskotece”. Wielką atrakcją był bardzo nietypowy nocleg na potężnej sali, wśród słonych murów.
Drugi dzień spędzili w Zatorze. Tam zwiedzali „Park Mitologiczny”, gdzie pływali statkiem pomiędzy bogami i słuchali ciekawych opowieści. Następnym punktem był Park Ruchomych Dinozaurów i seans w kinie 5D Extreme. W międzyczasie dzieci korzystały ze wszystkich atrakcji znajdujących się na terenie lunaparku.
Po pysznym obiedzie, na który wycieczkowicze dowiezieni byli bardzo oryginalnym pojazdem, została już tylko droga powrotna. O 22:00 wszyscy szczęśliwi i pełni wrażeń powitali Rodziców, którzy oczekiwali z niecierpliwością na placu przy mełgiewskiej szkole.
Tekst: Anonim
Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
|
|
Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej 2019 |
28 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Mełgwi odbył się 26 Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Naszą szkołę jak zwykle reprezentowało bardzo liczne grono młodych artystów. Wszyscy nasi wykonawcy zajęli czołowe miejsca, co świadczy o zdolnościach muzycznych uczniów Szkoły Podstawowej w Mełgwi. Jesteśmy bardzo dumni z nich dumni i życzymy im wielu dalszych sukcesów muzycznych.
Wyniki konkursu:
I. kategoria „Przedszkolaki”:
- klasa 0- Zespół „ Wiosenne nutki” (przyg. Marlena Kulbicka)- I miejsce;
II. kategoria „ klasy I-II”:
- klasa I Zespół „ Bambino” (przyg. Renata Smolińska)- I miejsce;
- klasa II Zespół „ Wesołe nutki” (przyg. Mariola Gumieniuk)- II miejsce;
- Solistka Maja Grabińska kl.II (przyg. Renata Smolińska)- I miejsce;
III. kategoria „klasy III-IV”:
- klasa III Duet „Dzwoneczki” (przyg. Urszula Cieśla)- II miejsce;
IV. kategoria „ klasy V-VIII”:
- Solistka Maja Smolińska kl.VI (przyg. Renata Smolińska)- III miejsce;
- Zespół wokalno- instrumentalny (przyg. Andrzej Mędzelewski)- I miejsce.
Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
Tekst: Renata Smolińska
|
|
Spotkanie z panią Olgą Rudnicką |
13 maja 2019 r. uczniowie z klasy V A, VIII i III B gimnazjum Szkoły Podstawowej w Mełgwi wraz z panią Elwirą Iwaniuk udali się do Gminnej Biblioteki Publicznej, gdzie odbyło się spotkanie z panią Olgą Rudnicką - pisarką słynącą z powieści o charakterze kryminalnym. Najbardziej znane utwory tej autorki to: "Zacisze 13", "Czy ten rudy kot to pies?" oraz "Martwe jezioro".
Pani Olga z pasją opowiadała o kulisach i początkach swojej pisarskiej kariery. Po bardzo ciekawej wypowiedzi nadszedł czas na pytania, na które pani Olga odpowiadała z wielkim entuzjazmem. Na koniec autorka podzieliła się radami dotyczącymi pisania książek. Spotkanie było bardzo ciekawe, przepełnione humorem i ciepłem. Na pewno uczestnicy sięgną po utwory pani Rudnickiej! Zdjęcia zobacz w galerii.
|
|
Jeśli uważasz, że Podwórko Talentów Nivea (Strefa sportowa, naukowa i artystyczna) powinno powstać przy Szkole Podstawowej w Mełgwi oddaj swój głos. Podwórko ma służyć dzieciom szkolnym, przedszkolakom i każdemu innemu. Każdy rodzic może przyjść ze swoim dzieckiem i miło spędzić wolny czas.
Informacje o KONKURSIE znajdziesz pod adresem: https://podworko.nivea.pl
Za każdy głos bardzo dziękujemy. Powiedz znajomym by oddali głosy na Naszą szkołę.
Głosować można od 22.04-20.06.2019
|
|
Uczniowie klas VI,VII i VIII w dniach 15-17.05.2019 r. brali udział w wyjeździe na Zieloną Szkołę. Dzieci w ramach trzydniowego pobytu realizowały pakiet sportowo-edukacyjny. Choć pogoda nie była najpiękniejsza na nudę nie narzekaliśmy. Każdy dzień wypełniony był ciekawymi zajęciami od rana do wieczora. W ramach programu młodzież m.in. wspinała się w parku linowym, brała udział w dostarczającej emocji przejażdżce samochodami terenowymi po bezdrożach leśnych, uczestniczyła w nocnych podchodach po lesie i zajęciach o charakterze survivalu. Mogliśmy też postrzelać z łuku , czy pograć w paintball. Dzieciaki realizowały liczne zajęcia sportowo-edukacyjne integrujące grupę i uczące współdziałania i współpracy. Opiekę nad uczniami sprawowały panie Katarzyna Wróbel i Magdalena Żyszkowska. Zdjęcia zobacz w naszej galerii. Tekst: Magdalena Żyszkowska
|
|
|
Klikając w powyższą grafikę otworzysz stronę z dziennikiem elektronicznym.
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszej szkoły, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi : 262,42 zł, za rok 2016 wynosi: 121,95zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.
Logowanie |
Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem? Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.
Zapomniane hasło? Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
|
Shoutbox |
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
|
|