bullet Kalendarz

31.01.2019 - ZABAWA CHOINKOWA
Na tegorocznej zabawie choinkowej królowały przebrania księżniczek, ubranych w przepiękne suknie, opaski i korony. Porządku pilnował "patrol policyjny", szeryf oraz Zorro. Pojawiły się też postacie z innych bajek i filmów, a także drużyna piłkarska. Konkursy i animacje poprowadził pan Damian Chabros. Zdjęcia zobacz w galerii.
XIX Gminny Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych
31 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Mełgwi odbył się XIX Gminny Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych! Nagrody i wyróżnienia zdobyte przez solistów i zespoły z naszej szkoły:
Kategoria: Przedszkolaki
II miejsce - Zespół Rozśpiewane Nutki z klasy 0 (p. Marlena Kulbicka)
Kategoria: Klasy 1 – 3 SP
I miejsce – Zespół z klasy 2 (p. Mariola Gumieniuk)
II miejsce - Zespół z klasy 1 (p. Renata Smolińska)
II miejsce – Maja Grabińska z klasy 2 (p. Renata Smolińska) oraz Julia Walczak z klasy 3 (GOK Mełgiew, p. Elżbieta Stoczkowska)
Kategoria: Klasy 4 – 8 SP
I miejsce - Zespół z klasy 4 (p. Renata Smolińska)
II miejsce – Maja Smolińska z klasy 6 (p. Renata Smolińska)
Kategoria: Chóry
II miejsce - Zespół wokalny (p. Ewa Bieniek)
Gratulujemy artystom i ich opiekunom!!!
XIX Gminny Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych
31 stycznia odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury 19 Gminny Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych. Nasz zespół wokalny z dyrygentką Ewą Bieniek zajął II miejsce w kategorii chórów. W ten sposób wraz z zespołem Filii Cantare z Krzesimowa jesteśmy najlepszymi zespołami w Gminie. Brawo dziewczyny!!! Gratulacje.
Kilka zdjęć zobacz w galerii, a więcej zdjęć znajdziesz w profilu GOK na Facebook'u.
CANTO - "Bracia patrzcie jeno..."
W niedzielę 27 stycznia 2019r w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku odbył się koncert kolęd "Bracia patrzcie jeno..." . Koncert zorganizowało Towarzystwo Śpiewacze Arion oraz MOK. Zaproszenie do udziału w nim otrzymał chór CANTO, w którym śpiewają nasze dziewczęta. Chór zaprezentował się pięknie. Pełna widownia nagradzała śpiewających gromkimi brawami. Chórem dyryguje Ewa Bieniek. W ten sposób dziewczęta wraz z dyrygentką zakończyły sezon świąteczno-kolędowy. Fotorelację znajdziesz na stronie ŚWIDNIK - wysokich lotów.
Posłuchaj kolęd w wykonaniu chóru CANTO:

Szczedryk.

Nowy rok bieży.

Wśród nocnej ciszy.

Kołysanka Matki
Dary dla schroniska dla psów w Krzesimowie
Uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią p. Magdalena Żyszkowską wpomogli schronisko dla psów w Krzesimowie. W ramach akcji charytatywnej dzieciaki zorganizowały w szkole dwa kiermasze ciast i loterię fantową. Za zebrane pieniądze zakupiliśmy koce i karmę i zawieźliśmy je wspólnie do schroniska. Wdzięczni za okazaną pomoc byli opiekunowie piesków, ale odczują ją przede wszystkim zwierzaki. Zdjęcia zobacz w galerii.
Szkolna Spartakiada klas I-III
Szkolna Spartakiada klas I-III odbyła się 23 stycznia 2019 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Mełgwi. Rywalizowały ze sobą Szkoły z terenu gminy Mełgiew. Przygotowano konkurencje, m.in. "Budujemy wieżę","Król strzelców","Kto pierwszy","Pociąg","Tor przeszkód". Celem imprezy było propagowanie wśród najmłodszych aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu.
I miejsce - Mełgiew
II miejsce - Jacków
III miejsce - Krzesimów
IV miejsce - Krępiec
Atrakcyjne nagrody uczestnikom wręczyła Pani Wójt Gminy Mełgiew Magdalena Wójcik.
Tekst: Julia Zielińska i Anita Welman kl IIIA
Zdjęcia: Patryk Bognacki kl. IIIB i Julia Zielińska kl. IIIA

Gminne kolędowanie 2019
W niedzielę 19 stycznia 2019 w Gminnym Ośrodku Kultury w Mełgwi odbył się VII Noworoczny Koncert Kolęd "Kolędujmy Małemu...", podczas którego zaśpiewały dzieci z 2 klasy, przygotowane przez panią Mariolę Gumieniuk. Uczniowie naszej szkoły wystąpili również w grupie tanecznej MG Squad oraz zespole wokalnym reprezentującym GOK. Zdjęcia zobacz w galerii.
Teatr Puk-puk w naszej szkole
18 stycznia 2019 roku gościliśmy w naszej szkole Teatr Puk –Puk z Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku z przedstawieniem „Jaś i Małgosia”. Aktorzy w znakomity sposób przenieśli naszych młodszych uczniów do krainy bajek. Ciekawa gra aktorska, pomysł na włączenie uczniów do świata bajek, inna niż zwykle scena, lalki, humor i wiele innych to atrybuty przedstawienia. Po przedstawieniu dla czterech grup odbyły się około 40 minutowe warsztaty teatralne. Zdjęcia zobacz w galerii.
Konkursu na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową w języku obcym
Wyniki konkursu na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową w języku obcym

W kategorii język angielski:
I msc. Antoni Jaworski kl. VB
II msc. Alicja Banach kl. VA
III msc. – Martyna Wesołowska kl. VI
Wyróżnienia: Barbara Matysiak kl. I
Maja Gołąb kl. VII
W kategorii język niemiecki:
I msc. Weronika Kołodziejczyk kl. VIII
II msc. Wiktoria Podgórska kl. VIII
III msc. Jakub Choina kl. VII

Wyróżnienia: Bartosz Galant kl. VII
Daria Samborska kl. VII

Gratulujemy
Opowieść Wigilijna
10.01.2019r. (czwartek) wyjechaliśmy do Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Miał tam miejsce spektakl w wykonaniu aktorów Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie. Była to adaptacja utworu Charlesa Dickensa ,,Opowieść wigilijna'', którą wyreżyserował Bogdan Kokotek. Bardzo spodobała nam się gra aktorów, oprawa dźwiękowa, scenografia, choreografia, kostiumy oraz rekwizyty. Na spektakl oprócz uczniów klasy 3b, pojechali również uczniowie klas 3a gimnazjum, a także 7 i 8 Szkoły Podstawowej. Wyjazd zorganizowała P. Elwira Iwaniuk, jako opiekunowie pojechały z nami także P. Katarzyna Wróbel oraz P. Ewa Małysz.
Tekst:
Amelka Sulowska i Patryk Skiba kl IIIb
Zdjęcia:
Julia Grabowska, Łukasz Zadora i Weronika Szabała kl IIIb. Zdjęcia zobacz w galerii.
Życzenia
Strona 2 z 69 < 1 2 3 4 5 > >>