Nawigacja
bullet Strona Główna
bullet Dane teleadresowe
bullet Kadra
bullet Dokumenty szkolne
bullet Plan zajęć
bullet Kalendarz
bullet Zajęcia na basenie
bullet Rada Rodziców
bullet Dla Rodziców
bullet Dla ucznia
bullet Nasz Patron
bullet Nasza baza
bullet Nasz sztandar
bullet Nasi absolwenci
bullet Nasze sukcesy
bullet Nasze osiągnięcia sportowe
bullet Uczniowie na start
bullet Nasze klasy
bullet Rzecznik Praw Ucznia
bullet Samorząd uczniowski
bullet Biblioteka
bullet Rekrutacja
bullet Zajęcia dodatkowe
bullet Artykuły
bullet Sześciolatki
bullet Odwozy
bullet Świetlica szkolna
bullet Gimnazjum
bullet Przedszkolaki na start
bullet Forum
bullet Linki
bullet Kontakt
bullet Nasze fotki
bullet Projekt - indywidualizacja nauczania


Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 32
Nieaktywowany Użytkownik: 1516
Najnowszy Użytkownik: Beata123

Gminny Dzień Dziecka 2019
3 czerwca 2019r najmłodsi uczniowie naszej szkoły (przedszkolaki oraz uczniowie klas 0- III) pod opieką wychowawców oraz rodziców, wzięli udział w obchodach Gminnego Dnia Dziecka. Zabawa była wspaniała, o czym świadczą zdjęcia.
Tekst: Renata Smolińska
Konkurs pięknego czytania
W maju, w szkolnej bibliotece odbył się kolejny konkurs pięknego czytania wierszy o mamie,, Kochanej mamie”. Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali A. Kordyga – w kategorii klas I, M. Kata w kategorii klas II i w kategorii klas III-M. Banach. Gratulujemy. Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
Maj - miesiąc Tuwima i Brzechwy
W bibliotece szkolnej miesiąc maj poświęcony był poetom, którzy w sposób szczególny kochali dzieci i pisali dla nich piękne wiersze- J. Tuwimowi i J. Brzechwie. Odbyły się konkursy plastyczne na ilustrację do ich wierszy i ze znajomości utworów tych lubianych przez dzieci i dorosłych poetów. Wzięło w nich udział ponad trzydziestu uczniów. Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Zdjęcia zobacz tutaj.
Gminny turniej wiedzy historycznej
28 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Mełgwi odbył się turniej wiedzy historycznej, do którego przystąpiło osiemnaścioro uczniów z klas 6-8, z terenu gminy Mełgiew. Głównym celem imprezy było upamiętnienie bohaterstwa żołnierzy kampanii wrześniowej.
W pierwszej części turnieju uczniowie zmierzyli się z testem wiedzy. W drugiej części, uczestnicy mogli sprawdzić się w grze historycznej. Każdy z punktów poświęcony był innemu zagadnieniu związanemu z historią września 1939. Młodzi pasjonaci historii mieli możliwość pracy z eksponatami muzealnymi, zdjęciami z epoki czy elementami umundurowania żołnierzy formacji polskich jak i niemieckich.
Dla miłośników historii, turniej był nie tylko możliwością sprawdzenia swojej wiedzy, ale i szansą na rozwijanie swoich zainteresowań.
Miłą niespodzianką dla uczestników była wizyta szczególnego gościa -Pani Katarzyny Syski
z Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie, która wygłosiła wykład na temat „Kampanii wrześniowej 1939”. Pani Katarzyna Syska nie tylko przygotowała swoją prelekcję w sposób profesjonalny, biorąc pod uwagę specyfikę tematu i wiek słuchaczy, ale również przedstawiła prezentację zawierającą unikatowe źródła historyczne.
Po pożegnaniu naszego honorowego gościa i słodkim poczęstunku nastąpił moment ogłoszenia wyników.
Pierwsze miejsce: Michał Ścirka i Szymon Kubić ze Szkoły Podstawowej w Mełgwi
Drugie miejsce: Kacper Tworóg i Mateusz Kozak ze Szkoły Podstawowej w Krzesimowie, oraz Jan Pyra i Kacper Bielak ze Szkoły Podstawowej w Krępcu.
Trzecie miejsce: Aleksandra Słomianowska i Mateusz Kata.
Zwycięzcy otrzymali z rąk Pani Anny Ciechan - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mełgwi dyplomy i atrakcyjne nagrody, zaś nauczyciele, którzy przygotowywali uczniów – podziękowania.
Turniej przygotowali nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Mełgwi – Pani Ewa Małysz-Kubić oraz Pan Radosław Grygiel. Wspaniałe nagrody ufundowane zostały przez Instytut Pamięci Narodowej.
Zdjęcia zobacz w naszej galerii.


Finał I Ogólnopolskiego Turnieju Misia Wojtka
„Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”- Jan Paweł II.
Wychowanie w duchu patriotyzmu i uczenie historii swojego kraju to jedno z najważniejszych zadań współczesnej szkoły. Dlatego bardzo nas cieszy to, że uczniowie naszej szkoły tak chętnie uczestniczą w konkursach historycznych, a szczególnie cieszy fakt, że odnoszą sukcesy ogólnopolskie.
Nasi uczniowie: Michał Ścirka, Szymon Kubić, Dawid Wawer oraz Dawid Oleszek pod opieką Pani Ewy Małysz-Kubić, która przygotowała ich do tego turnieju w dniach 20-22 maja na terenach wojskowych 1. Warszawskiej Brygady Pancernej w Wesołej koło Warszawy uczestniczyli w Finale I Ogólnopolskiego Turnieju Misia Wojtka.
Turniej Misia Wojtka przygotowany został przez Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej był elementem uczczenia 75. rocznicy zwycięskiej bitwy o Monte Cassino. W rywalizacji mogli brać uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Eliminacje regionalne przeprowadzone w kilku ośrodkach IPN wyłoniły 16 drużyn finałowych.
Zwycięzcami Lubelskich eliminacji była drużyna z naszej szkoły- czyli Szkoły Podstawowej w Mełgwi, dlatego zostali zaproszeni do Warszawy.
Trzy dni atrakcji, ale i zmagania się z testem wiedzy oraz finałowych rozgrywek wyłoniły zwycięzców. Młodzież miała do rozwiązania test poświęcony kapralowi Misiowi Wojtkowi, historii i szlaku bojowego 2. Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa. Po podliczeniu wyników z testu wiedzy nasza reprezentacja uplasowała się na 3 miejscu.
W ogólnej klasyfikacji turnieju chłopcy znaleźli się na piątym miejscu.
Po zmaganiach pierwszego dnia przyszła kolej na zasłużony odpoczynek. Pogoda dopisała i udało się zwiedzić bazę 1 Brygady Pancernej. Uczestnicy turnieju mogli zobaczyć tylko namiastkę wyposażenia najlepszej brygady w Polsce, ale i tak było warto. Każdy mógł wejść to najlepszego czołgu, jakim dysponuje polska armia, czyli Leoparda 2, i samemu przekonać się, czy jest w nim odpowiednio dużo miejsca dla 4 członków załogi. Dzięki żołnierzom służącym w jednostce udało się zaobserwować, jak taki czołg się porusza i jak się go tankuje. Kolejnym punktem była wizyta na poligonie oraz strzelnicy, na której odbywały się szkolenia z zakresu rzucania granatem. To nie takie proste o czym przekonali się uczestnicy turnieju. Najpierw trzeba przejść specjalne szkolenie z zakresu jego budowy i zagrożeń wynikających z nieodpowiedniego użycia . Ostatnim etapem wizyty był tor przeszkód. Nasi uczniowie doskonale dali sobie radę i z wojskowym szkoleniem. Zmęczeni, ale szczęśliwi i z nagrodami wrócili do domów. Tekst Ewa Małysz-Kubić Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
Kolejny sukces CANTO
W piątek 31 maja odbył się w Lublinie XIV Wojewódzki Konkurs Chórów Regionu Lubelskiego Projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska 2019. Chór CANTO z udziałem naszych uczennic z dyr. Ewą Bieniek zdobył ZŁOTO. Obowiązkowym utworem na tym konkursie był utwór Stanisława Moniuszki . Związane jest to z 200-tną rocznicą urodzin tego wybitnego kompozytora. Chór wykonał piękną pieśń " Postój piękna gołąbeczko" i w ten sposób zaczął świętowanie "roku moniuszkowskiego". Można go posłuchać klikając w link poniżej.
Postój piękna gołąbeczko.
Zdjęcia znajdziesz w galerii.
Gratulujemy dyrygentce i chórzystkom świetnych rezultatów w pierwszym w tym roku konkursie.
Wycieczka Sandomierz - Bochnia – Zator
W dniach 28. 05. – 29. 05. 2019 r. uczniowie klas IV, V a, V b wraz z opiekunami – p. Elwirą Iwaniuk, p. Moniką Woźniak – Gołąb, p. Wiesławem Tomasiakiem i p. Wojciechem Iwaniukiem oraz z przewodnikiem – p. Karoliną Welman przebywali na bardzo atrakcyjnej wycieczce. W drodze do Bochni zatrzymali się w Sandomierzu. Tam obejrzeli najciekawsze miejsca i zabytki tego malowniczego miasta. Chętni zwiedzili wystawę figur woskowych, przedstawiających bohaterów z filmu „Ojciec Mateusz”. Późnym popołudniem wycieczkowicze dojechali na miejsce docelowe - czyli do kopalni soli. Oprócz nietypowego multimedialnego zwiedzania z przewodnikiem i przejażdżki podziemną kolejką, oglądali ciekawy film opowiadający o historii kopalni, grali w piłkę i bawili się na ”solnej dyskotece”. Wielką atrakcją był bardzo nietypowy nocleg na potężnej sali, wśród słonych murów.
Drugi dzień spędzili w Zatorze. Tam zwiedzali „Park Mitologiczny”, gdzie pływali statkiem pomiędzy bogami i słuchali ciekawych opowieści. Następnym punktem był Park Ruchomych Dinozaurów i seans w kinie 5D Extreme. W międzyczasie dzieci korzystały ze wszystkich atrakcji znajdujących się na terenie lunaparku.
Po pysznym obiedzie, na który wycieczkowicze dowiezieni byli bardzo oryginalnym pojazdem, została już tylko droga powrotna. O 22:00 wszyscy szczęśliwi i pełni wrażeń powitali Rodziców, którzy oczekiwali z niecierpliwością na placu przy mełgiewskiej szkole.
Tekst: Anonim
Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej 2019
28 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Mełgwi odbył się 26 Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Naszą szkołę jak zwykle reprezentowało bardzo liczne grono młodych artystów. Wszyscy nasi wykonawcy zajęli czołowe miejsca, co świadczy o zdolnościach muzycznych uczniów Szkoły Podstawowej w Mełgwi. Jesteśmy bardzo dumni z nich dumni i życzymy im wielu dalszych sukcesów muzycznych.

Wyniki konkursu:
I. kategoria „Przedszkolaki”:
- klasa 0- Zespół „ Wiosenne nutki” (przyg. Marlena Kulbicka)- I miejsce;
II. kategoria „ klasy I-II”:
- klasa I Zespół „ Bambino” (przyg. Renata Smolińska)- I miejsce;
- klasa II Zespół „ Wesołe nutki” (przyg. Mariola Gumieniuk)- II miejsce;
- Solistka Maja Grabińska kl.II (przyg. Renata Smolińska)- I miejsce;
III. kategoria „klasy III-IV”:
- klasa III Duet „Dzwoneczki” (przyg. Urszula Cieśla)- II miejsce;
IV. kategoria „ klasy V-VIII”:
- Solistka Maja Smolińska kl.VI (przyg. Renata Smolińska)- III miejsce;
- Zespół wokalno- instrumentalny (przyg. Andrzej Mędzelewski)- I miejsce.
Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
Tekst: Renata Smolińska
Spotkanie z panią Olgą Rudnicką
13 maja 2019 r. uczniowie z klasy V A, VIII i III B gimnazjum Szkoły Podstawowej w Mełgwi wraz z panią Elwirą Iwaniuk udali się do Gminnej Biblioteki Publicznej, gdzie odbyło się spotkanie z panią Olgą Rudnicką - pisarką słynącą z powieści o charakterze kryminalnym. Najbardziej znane utwory tej autorki to: "Zacisze 13", "Czy ten rudy kot to pies?" oraz "Martwe jezioro".
Pani Olga z pasją opowiadała o kulisach i początkach swojej pisarskiej kariery. Po bardzo ciekawej wypowiedzi nadszedł czas na pytania, na które pani Olga odpowiadała z wielkim entuzjazmem. Na koniec autorka podzieliła się radami dotyczącymi pisania książek. Spotkanie było bardzo ciekawe, przepełnione humorem i ciepłem. Na pewno uczestnicy sięgną po utwory pani Rudnickiej! Zdjęcia zobacz w galerii.
ZAGŁOSUJ!!!
Jeśli uważasz, że Podwórko Talentów Nivea (Strefa sportowa, naukowa i artystyczna) powinno powstać przy Szkole Podstawowej w Mełgwi oddaj swój głos. Podwórko ma służyć dzieciom szkolnym, przedszkolakom i każdemu innemu. Każdy rodzic może przyjść ze swoim dzieckiem i miło spędzić wolny czas.
Informacje o KONKURSIE znajdziesz pod adresem: https://podworko.nivea.pl
Za każdy głos bardzo dziękujemy. Powiedz znajomym by oddali głosy na Naszą szkołę.
Głosować można od 22.04-20.06.2019
Zielona szkoła
Uczniowie klas VI,VII i VIII w dniach 15-17.05.2019 r. brali udział w wyjeździe na Zieloną Szkołę. Dzieci w ramach trzydniowego pobytu realizowały pakiet sportowo-edukacyjny. Choć pogoda nie była najpiękniejsza na nudę nie narzekaliśmy. Każdy dzień wypełniony był ciekawymi zajęciami od rana do wieczora. W ramach programu młodzież m.in. wspinała się w parku linowym, brała udział w dostarczającej emocji przejażdżce samochodami terenowymi po bezdrożach leśnych, uczestniczyła w nocnych podchodach po lesie i zajęciach o charakterze survivalu. Mogliśmy też postrzelać z łuku , czy pograć w paintball. Dzieciaki realizowały liczne zajęcia sportowo-edukacyjne integrujące grupę i uczące współdziałania i współpracy. Opiekę nad uczniami sprawowały panie Katarzyna Wróbel i Magdalena Żyszkowska. Zdjęcia zobacz w naszej galerii. Tekst: Magdalena Żyszkowska
Strona 2 z 76 < 1 2 3 4 5 > >>

Kalendarz

Rok

dziennik'

Klikając w powyższą grafikę otworzysz stronę z dziennikiem elektronicznym.


1%'
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszej szkoły, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi : 262,42 zł, za rok 2016 wynosi: 121,95zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

dziennik'


Bezpieczniki'

dziennik'


Galeria'

Sześciolatki'

Sześciolatki'
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.



Sześciolatki'
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Ppiotreek
02/04/2014 19:58
1 kwietnia 2014 roku klasa 6 napisała sprawdzian szóstoklasisty



Copyright © 2007
z-BlueFlower Theme by zszywak
Powered by PHP-Fusion v6.01.19 © 2003-2005
5546810 Unikalnych wizyt