Nawigacja
bullet Strona Główna
bullet Dane teleadresowe
bullet Kadra
bullet Dokumenty szkolne
bullet Plan zajęć
bullet Zajęcia na basenie
bullet Rada Rodziców
bullet Dla Rodziców
bullet Dla ucznia
bullet Nasz Patron
bullet Nasza baza
bullet Nasz sztandar
bullet Nasze sukcesy
bullet Nasi absolwenci
bullet Nasze osiągnięcia sportowe
bullet Uczniowie na start
bullet Nasze klasy
bullet Rzecznik Praw Ucznia
bullet Samorząd uczniowski
bullet Biblioteka
bullet Rekrutacja
bullet Zajęcia dodatkowe
bullet Świetlica szkolna
bullet Odwozy
bullet Sześciolatki
bullet Artykuły
bullet Gimnazjum
bullet Przedszkolaki na start
bullet Forum
bullet Linki
bullet Kontakt
bullet Nasze fotki
bullet Projekt - indywidualizacja nauczania


Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 32
Nieaktywowany Użytkownik: 144
Najnowszy Użytkownik: Beata123

Gminne obchody 100 lecia Niepodległej
11 listopada 2018 r. w Kościele Parafialnym w Mełgwi odprawiona została Msza Święta w intencji ojczyzny związana z obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Uczestniczyły w niej władze gminy oraz parafianie i przybyli goście. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandarów. Następnie Orkiestra Dęta Gminy Mełgiew zagrała hymn państwowy, po czym rozpoczęła się akademia przygotowana przez nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Mełgwi.

Na tle scenografii przygotowanej przez p. Monikę Woźniak – Gołąb młodzi artyści przygotowani przez p. Elwirę Iwaniuk, p. Katarzynę Wróbel, p. Ewę Bieniek i p. Andrzeja Mędzelewskiego zaprezentowali utwory oraz krótkie scenki obrazujące trudne dzieje Polaków, którzy nigdy nie pogodzili się z utratą ojczyzny. Obok wzruszających wierszy, pieśni legionowych, żołnierskich i współczesnych patriotycznych na scenie zagościł taniec. Uczennica klasy I – Basia w subtelnych krokach baletu ukazała budzącą się do nowego życia ojczyznę. Przybliżone zostały także sylwetki Ojców Niepodległości –J. Piłsudskiego, R. Dmowskiego, I. J. Paderewskiego, I. Daszyńskiego, W. Witosa, W. Korfantego i J. Hallera.

Po Mszy Świętej wszyscy udali się na cmentarz, gdzie pod Murem Pamięci zapalone zostały znicze oraz odmówiona modlitwa za zmarłych.
Później wszyscy chętni mogli wziąć udział w pikniku gminnym oraz grze terenowej przygotowanej przez ks. Pawła Szczyglińskiego oraz harcerzy z ZHR.
Zdjęcia z uroczystości wykonała p. Monika Woźniak – Gołąb, a opiekę nad pocztami sztandarowymi sprawowała p. Katarzyna Marciniak - Dzieciuch.
Wszystkim zaangażowanym w uświetnienie uroczystości bardzo dziękujemy.
Zdjęcia znajdziesz w naszej galerii
100 lat Niepodległej
06. 11. 2018 r. w Szkole Podstawowej w Mełgwi zaprezentowany został montaż słowno – muzyczny związany ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie z klasy I, Va, VI, VII, VIII oraz IIIa i IIIb gimnazjum w bardzo oryginalny sposób przybliżyli historię naszej ojczyzny. Wśród scenek rodzajowych, wzruszających liryków i patriotycznych piosenek zaprezentowane zostały sylwetki Ojców Niepodległości –J. Piłsudskiego, R. Dmowskiego, I. J. Paderewskiego, I. Daszyńskiego, W. Witosa, W. Korfantego i J. Hallera. Całość występu rozpoczęła i zakończyła młodziutka baletnica z klasy I – Basia Matysiak. Scenariusz inscenizacji opracowały Panie Elwira Iwaniuk i Katarzyna Wróbel, które również przygotowały młodzież do recytacji i „wejścia w role”. Pani Ewa Bieniek i Pan Andrzej Mędzelewski opracowali stronę muzyczną, zaś Pani Monika Woźniak – Gołąb stworzyła nastrojową dekorację. Po przedstawieniu Pani Dyrektor Halina Załoga i Pani Ewa Małysz – Kubić wręczyły dyplomy i nagrody zwycięzcom Szkolnego Konkursu Wiedzy o Józefie Piłsudskim.
Zdjęcia zobacz w galerii.
OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU BIEGOWEGO SZKÓŁ IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL BIEGOWY SZKÓŁ IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

REGULAMIN FESTIWALU
OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA FESTIWALU
PROGRAM FESTIWALU
Gminny Turniej Piłki Nożnej 2018
16 października w naszej szkole
odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej przygotowany przez pana Wojciecha Iwaniuka.
I miejsce-Krzesimów
II miejsce- Krępiec
III miejsce-Dominów
IV miejsce-Mełgiew
V- miejsce-Podzamcze
Zdjęcia autorstwa Klaudii Szycholec i Julii Zielińskiej zobacz w galerii.
Zajęcia plastyczne
W czwartki w godz. 12:55 - 13:40 będą odbywały się zajęcia plastyczne dla uczniów z klas IV - VI. Zapraszamy już w listopadzie.
Konkurs plastyczny

Szczegóły o konkursie znajdziesz tutaj
Konkurs recytatorski 2018
23. 10. 2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mełgwi odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Anny Kamieńskiej. Trzydziestu czterech uczestników wystąpiło w trzech kategoriach: uczniowie klas I – III; uczniowie klas IV – VI oraz uczniowie klas VII – VIII i gimnazjum. Wśród laureatów znaleźli się przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Mełgwi. W grupie najmłodszej Gabriel Iwaniuk z klasy III zajął I miejsce; wśród uczniów klas IV – VI Nikola Wójcik z klasy VI zajęła miejsce II, zaś Martyna Efir z Vb miejsce III. W grupie najstarszej Ala Wasilewska z klasy IIIa gimnazjum i Kacper Wróbel z klasy VIII znaleźli się na pierwszym miejscu; Katarzyna Marzec z IIIa zajęła drugie, a Maja Gołąb z klasy VII trzecie miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania i upominki, zaś zwycięzcy nagrody i dyplomy. Recytatorów do konkursu przygotowały Panie: Mariola Gumieniuk, Urszula Cieśla, Katarzyna Wróbel i Elwira Iwaniuk. Zdjęcia zobacz w galerii.
Ślubowanie klasy pierwszej 2018
„Teraz już ślubować z honorem możemy, jak być dobrym uczniem doskonale wiemy!”
16 października 2018r. uczniowie I klasy w obecności rodziców, nauczycieli, innych uczniów oraz zaproszonych gości zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi. Uroczystość rozpoczęła się krótką częścią artystyczną przygotowaną przez pierwszaki oraz ich starszych kolegów z klasy IV. Następnie Pani Dyrektor Halina Załoga przyjęła od uczniów klasy I ślubowanie oraz pasowała ich na uczniów naszej szkoły. Pierwszoklasiści otrzymali wiele prezentów, które umiliły ten dzień, pomogą w realizacji ciekawych prac plastycznych oraz upiększą salę lekcyjną. Serdecznie dziękuję wszystkim zaproszonym gościom za udział w uroczystości oraz za prezenty. Składam również podziękowania rodzicom pierwszaków, „ moim” czwartoklasistom i Pani Monice Woźniak- Gołąb za pomoc w organizacji tego święta.
Tekst: Renata Smolińska
Zdjęcia zobacz w galerii.
Zajęcia SKS
Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej 2018
12 października 2018r. Urząd Gminy w Mełgwi zaprosił pracowników zatrudnionych w placówkach oświatowych naszej gminy na spotkanie poświęcone obchodom Dnia Edukacji Narodowej. Pan Ryszard Podlodowski Wójt Gminy Mełgiew podziękował pracownikom za ich ciężki trud wkładany w wychowanie i kształcenie młodych pokoleń naszej Małej Ojczyzny. Złożył także wszystkim życzenia zdrowia i wytrwałości w dążeniu do osiągania założonych celów w pracy z dziećmi i młodzieżą uczęszczających do naszych szkół i przedszkoli. Równie serdeczne podziękowania i życzenia swoim koleżankom i kolegom z pracy złożył Waldemar Woźniak Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Rady Gminy w Mełgwi. Następnie Pan Wójt wręczył najbardziej zasłużonym nauczycielom Nagrody Wójta. Z naszej placówki otrzymały taką nagrodę: Pani Anna Wesołowska, Pani Ewa Kubić-Małysz i Pani Dyrektor Halina Załoga. Pan Wójt, wręczając swoją nagrodę naszej Pani Dyrektor, podkreślił jej wielki wkład w budowę i funkcjonowanie naszego gimnazjum, które wykształciło wielu wspaniałych ludzi. Na zakończenie uroczystości ze wspaniałym koncertem wystąpił zespół "Coś Tak O!" Zdjęcia z uroczystości zobacz w galerii
Zajęcia teatralne
W naszej szkole są planowane dodatkowe zajęcia teatralne dla uczniów podobnie jak to miało miejsce w zeszłym roku szkolnym. Pierwsze zajęcia organizacyjne odbędą się w najbliższy piątek 19.10.2018 o godz. 13:00 w budynku szkoły Podstawowej w Mełgwi. Zapraszamy rodziców uczniów klas młodszych i uczniów na spotkanie z panią prowadzącą zajęcia.
Strona 2 z 67 < 1 2 3 4 5 > >>

1%'
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszej szkoły, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi : 262,42 zł, za rok 2016 wynosi: 121,95zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

dziennik'

Klikając w powyższą grafikę otworzysz stronę z dziennikiem elektronicznym.


Bezpieczniki'

Galeria'

dziennik'


Rok

Sześciolatki'

Sześciolatki'
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.Sześciolatki'
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Ppiotreek
02/04/2014 19:58
1 kwietnia 2014 roku klasa 6 napisała sprawdzian szóstoklasistyCopyright © 2007
z-BlueFlower Theme by zszywak
Powered by PHP-Fusion v6.01.19 © 2003-2005
1997259 Unikalnych wizyt