Nawigacja
bullet Strona Główna
bullet Dane teleadresowe
bullet Kadra
bullet Dokumenty szkolne
bullet Plan zajęć
bullet Kalendarz
bullet Zajęcia na basenie
bullet Rada Rodziców
bullet Dla Rodziców
bullet Dla ucznia
bullet Nasz Patron
bullet Nasza baza
bullet Nasz sztandar
bullet Nasze sukcesy
bullet Nasi absolwenci
bullet Nasze osiągnięcia sportowe
bullet Uczniowie na start
bullet Nasze klasy
bullet Rzecznik Praw Ucznia
bullet Samorząd uczniowski
bullet Biblioteka
bullet Rekrutacja
bullet Zajęcia dodatkowe
bullet Odwozy
bullet Artykuły
bullet Sześciolatki
bullet Świetlica szkolna
bullet Gimnazjum
bullet Przedszkolaki na start
bullet Forum
bullet Linki
bullet Kontakt
bullet Nasze fotki
bullet Projekt - indywidualizacja nauczania


Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 32
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Beata123

Spotkanie z panią Olgą Rudnicką
13 maja 2019 r. uczniowie z klasy V A, VIII i III B gimnazjum Szkoły Podstawowej w Mełgwi wraz z panią Elwirą Iwaniuk udali się do Gminnej Biblioteki Publicznej, gdzie odbyło się spotkanie z panią Olgą Rudnicką - pisarką słynącą z powieści o charakterze kryminalnym. Najbardziej znane utwory tej autorki to: "Zacisze 13", "Czy ten rudy kot to pies?" oraz "Martwe jezioro".
Pani Olga z pasją opowiadała o kulisach i początkach swojej pisarskiej kariery. Po bardzo ciekawej wypowiedzi nadszedł czas na pytania, na które pani Olga odpowiadała z wielkim entuzjazmem. Na koniec autorka podzieliła się radami dotyczącymi pisania książek. Spotkanie było bardzo ciekawe, przepełnione humorem i ciepłem. Na pewno uczestnicy sięgną po utwory pani Rudnickiej! Zdjęcia zobacz w galerii.
ZAGŁOSUJ!!!
Jeśli uważasz, że Podwórko Talentów Nivea (Strefa sportowa, naukowa i artystyczna) powinno powstać przy Szkole Podstawowej w Mełgwi oddaj swój głos. Podwórko ma służyć dzieciom szkolnym, przedszkolakom i każdemu innemu. Każdy rodzic może przyjść ze swoim dzieckiem i miło spędzić wolny czas.
Informacje o KONKURSIE znajdziesz pod adresem: https://podworko.nivea.pl
Za każdy głos bardzo dziękujemy. Powiedz znajomym by oddali głosy na Naszą szkołę.
Głosować można od 22.04-20.06.2019
Zielona szkoła
Uczniowie klas VI,VII i VIII w dniach 15-17.05.2019 r. brali udział w wyjeździe na Zieloną Szkołę. Dzieci w ramach trzydniowego pobytu realizowały pakiet sportowo-edukacyjny. Choć pogoda nie była najpiękniejsza na nudę nie narzekaliśmy. Każdy dzień wypełniony był ciekawymi zajęciami od rana do wieczora. W ramach programu młodzież m.in. wspinała się w parku linowym, brała udział w dostarczającej emocji przejażdżce samochodami terenowymi po bezdrożach leśnych, uczestniczyła w nocnych podchodach po lesie i zajęciach o charakterze survivalu. Mogliśmy też postrzelać z łuku , czy pograć w paintball. Dzieciaki realizowały liczne zajęcia sportowo-edukacyjne integrujące grupę i uczące współdziałania i współpracy. Opiekę nad uczniami sprawowały panie Katarzyna Wróbel i Magdalena Żyszkowska. Zdjęcia zobacz w naszej galerii. Tekst: Magdalena Żyszkowska
Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mełgwi brali udział w Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym z okazji „Święta Polskiej Niezapominajki” zorganizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody w Lublinie. Nagrody oraz wyróżnienia w Konkursie Fotograficznym „Jest takie moje drzewo…” otrzymali:
III miejsce - Eryk Gadzała, kl. III B gimnazjum
Wyróżnienia:
1. Robert Szostakiewicz, kl. VII
2. Klaudia Mendzelewska, kl. VIII
Serdecznie gratulujemy!!!
Do konkursu uczniów przygotowała Pani Anna Załoga.
Nagrodzone zdjęcia możesz zobaczyć tutaj.
Posłuchaj, a zrozumiesz…2019
09.05.2019r. odbył się w naszej szkole już szósty gminny konkurs językowy dla uczniów kl VII –VIII „Posłuchaj, a zrozumiesz…” tym razem pod patronatem Pani Wójt Gminy Mełgiew Magdaleny Wójcik.
Przyjechali do nas najlepsi uczniowie z klas VII i VIII z Jackowa, Krępca, Krzesimowa, Podzamcza i Dominowa. Konkurs polegał na sprawdzeniu u uczniów umiejętności słuchania ze zrozumieniem tekstów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych oraz poprawnym pisaniu pod względem językowym, gramatycznym i ortograficznym.
W kategorii język angielski I miejsce zajął Bartłomiej Wawszczak (SP w Jackowie), II miejsce Robert Szostakiewicz (SP w Mełgwi) III miejsce zajęła Ewa Wasilewska (SP w Mełgwi).
W kategorii język niemiecki I miejsce zajął Robert Szostakiewicz (SP w Mełgwi) II miejsce Bartłomiej Wawszczak (SP w Jackowie), III miejsce zajęła Ewa Wasilewska (SP w Mełgwi).
Nagrody zwycięzcom wręczyła Pani Wójt Gminy Mełgiew Magdalena Wójcik.
Laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce języków obcych J. Dziękujemy również za atrakcyjne nagrody sponsorowane przez Gminę Mełgiew.
Gminny konkurs zorganizowały p. Magdalena Żyszkowska i p.Katarzyna Marciniak-Dzieciuch.
Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
Akcja społeczno-edukacyjna „Żonkile”

Już drugi raz nasza szkoła włącza się w akcję społeczno–edukacyjną Żonkile organizowaną przez Muzeum Historii POLIN.
Żonkile są symbolem pamięci o powstaniu które wybuchło w warszawskim getcie w 1944.
Tym razem Akcja Żonkile miała formę projektu edukacyjnego, pod nazwą „LOSY DZIECI W CZASIE II WOJNY ŚWIATOWEJ” w którym uczestniczyła klasa VI .
Cały projekt powstał w oparciu o wspomnienia osób, które przeżyły okupację , pani Elżbieta Levin, ocalała z getta warszawskiego oraz pana Józefa Psiuka, który jako pięcioletnie dziecko z polskiej rodziny trafił do obozu koncentracyjnego na Majdanku. Szkolnym koordynatorem projektu była pani Ewa Małysz-Kubić.
Strefa Wysokich Lotów
6 maja uczniowie klas III „A” oraz VIII wraz z wychowawcami p. Ewą Małysz-Kubić oraz Radosławem Grygiel udali się do Strefy Wysokich Lotów w Lublinie. Uczniowie mieli okazję poćwiczyć akrobacje i odpocząć po trudach i stresach zawiązanych z egzaminami. Wszyscy wróciliśmy w dobrych humorach. Zdjęcia zobacz w naszej. Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
VI Przegląd Piosenki Ekologicznej
30 kwietnia w Krzesimowie odbył się VI Przegląd Piosenki Ekologicznej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas: 0, I, II i III przygotowani do występów przez Panie: M. Kulbicką, R. Smolińską, M. Gumieniuk i U. Cieślę. Występy dzieci zyskały uznanie publiczności oraz jury.
Podczas imprezy podsumowano również VI Powiatowy Konkurs Przyrodniczy pod hasłem „Przyroda wokół nas”. Nagrody i wyróżnienia otrzymali:
Lena Wójcik, kl. „0”
Anna Kordyga, kl. I
Marcel Opaliński, kl. „0”
Adam Kubić, kl. „0”
Iwona Cybul, kl. „0”
Barbara Matysiak kl. I
Kinga Połyńczuk, kl. I
Zosia Grzesiak, kl. II
Emilia Warda, kl. VI
Mateusz Wójcik, kl. VI
Maja Gołąb, kl. VII
Klaudia Mendzelewska, kl. VIII.
Wszystkim wykonawcom oraz autorom prac gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Zdjęcia zobacz w naszej galerii .
Tekst R. Smolińska
3 Maja 2019
29 kwietnia 2019 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżającej się 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas I – III pod kierunkiem p. Renaty Smolińskiej, p. Marioli Gumieniuk i p. Urszuli Cieśli zaprezentowali program artystyczny, w którym przedstawili – słowem, gestem i piosenką – cenną lekcję historii. Dzieci miały okazję popisać się swoim kunsztem recytatorskim, muzycznym oraz aktorskim. Tekst: M. Gumieniuk
Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
V Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny
29. 04. 2019 r. w Szkole Podstawowej w Krzesimowie odbył się V Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny dla uczniów klas piątych. Wśród uczestników byli przedstawiciele szkoły w Mełgwi: Ala Banach, Dominika Derkacz, Wiktoria Porębska z klasy Va i Bartek Załoga z V b. Rywalizacja była potężna, mimo tego aż dwie osoby z Mełgwi znalazły się wśród zwycięzców. Ala Banach zdobyła maksymalną ilość punktów i zajęła I miejsce, natomiast Bartek znalazł się na trzeciej pozycji. Uczniów do konkursu przygotowywała pani Elwira Iwaniuk. Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
Wolontariat zagraniczny AISEC

Zapraszam do obejrzenia prezentacji z podsumowania projektu International Education. Dziękuję uczniom, nauczycielom, rodzicom i pracownikom szkoły za zaangażowanie i pomoc przy realizacji projektu. Aby pobrać prezentację i wyświetlić ją na swoim komputerze kliknij w LINK
Strona 2 z 75 < 1 2 3 4 5 > >>

Kalendarz

Kalendarz

Rok

dziennik'

Klikając w powyższą grafikę otworzysz stronę z dziennikiem elektronicznym.


1%'
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszej szkoły, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi : 262,42 zł, za rok 2016 wynosi: 121,95zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

dziennik'


Bezpieczniki'

dziennik'


Galeria'

Sześciolatki'

Sześciolatki'
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.Sześciolatki'
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Ppiotreek
02/04/2014 19:58
1 kwietnia 2014 roku klasa 6 napisała sprawdzian szóstoklasistyCopyright © 2007
z-BlueFlower Theme by zszywak
Powered by PHP-Fusion v6.01.19 © 2003-2005
2361542 Unikalnych wizyt