Nawigacja
bullet Strona Główna
bullet Dane teleadresowe
bullet Kadra
bullet Dokumenty szkolne
bullet Plan zajęć
bullet Kalendarz
bullet Zajęcia na basenie
bullet Rada Rodziców
bullet Dla Rodziców
bullet Dla ucznia
bullet Nasz Patron
bullet Nasza baza
bullet Nasz sztandar
bullet Nasze sukcesy
bullet Nasi absolwenci
bullet Nasze osiągnięcia sportowe
bullet Uczniowie na start
bullet Nasze klasy
bullet Rzecznik Praw Ucznia
bullet Samorząd uczniowski
bullet Biblioteka
bullet Rekrutacja
bullet Zajęcia dodatkowe
bullet Odwozy
bullet Artykuły
bullet Sześciolatki
bullet Świetlica szkolna
bullet Gimnazjum
bullet Przedszkolaki na start
bullet Forum
bullet Linki
bullet Kontakt
bullet Nasze fotki
bullet Projekt - indywidualizacja nauczania


Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 32
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Beata123

XVII Powiatowa Corrida Ortograficzna
28 03. 2019 r. w Szkole Podstawowej w Mełgwi odbyła się XVII Powiatowa Corrida Ortograficzna, do której przystąpiło dziewiętnaścioro uczniów z klas szóstych powiatu świdnickiego. Pisali oni dyktando i rozwiązywali test ortograficzny. Bezpośrednio po napisaniu, prace sprawdzane były przez nauczycieli – opiekunów grup, zaś uczniowie wraz z gimnazjalistami rozwiązywali kalambury, zagadki, rebusy i świetnie się bawili. Dodatkową atrakcją była wizyta wolontariuszy – studentów z Turcji i Egiptu. Konwersacja w języku angielskim usatysfakcjonowała wszystkich i upewniła w przekonaniu, że najlepiej się uczy języka obcego w praktyce. Po słodkim poczęstunku nastąpił najważniejszy moment – ogłoszenie wyników. Tytuł Mistrza Ortografii zdobyła uczennica SP nr 7 w Świdniku – Natalia Przybysz. Drugie miejsce zajęła Marta Lorek z tejże szkoły, zaś na trzeciej pozycji znalazły się aż trzy osoby – Maja Książek ze SP nr 5 w Świdniku, Agata Wójcik – uczennica Szkoły Podstawowej w Piaskach i Anna Baj z Zespołu Placówek Oświatowych w Biskupicach. Zwycięzcy otrzymali z rąk Pana Jacka Wardęgi - Dyrektora Szkoły Podstawowej w Mełgwi dyplomy i atrakcyjne nagrody; wszyscy uczestnicy dyplomy za udział i upominki, zaś nauczyciele, którzy przygotowywali szóstoklasistów – podziękowania. Corridę zorganizowały polonistki ze Szkoły Podstawowej w Mełgwi – Pani Elwira Iwaniuk i Pani Katarzyna Wróbel, dyplomy i podziękowania wykonała Pani Monika Wożniak – Gołąb, zaś w przygotowaniu dekoracji pomagała Pani Marzena Pietrzyk. Piękne nagrody ufundowane zostały przez Starostwo Powiatu Świdnickiego i Urząd Gminy w Mełgwi. Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
Jump XL
Pierwszy Dzień Wiosny uczniowie klas VI, VII i VII z opiekunami p. Katarzyną Wróbel, Katarzyną Marciniak-Dzieciuch i Magdaleną Żyszkowską świętowali poza szkołą. Dzieciaki mogły dać upust nadmiarowi rozsadzającej ich energii skacząc i bawiąc się wesoło w sali trampolin Jump XL w Lublinie. W drodze powrotnej uzupełniliśmy stracone kalorie w McDonaldzie. Wszyscy wróciliśmy w dobrych humorach. Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
Wycieczka do Nowego Stawu
Uczniowie klasy V a, V b i IV powitali wiosnę w oryginalny sposób. 21 marca 2019 r. wraz z wychowawcami – Panią Elwirą Iwaniuk, Panią Moniką Gołąb, Panem Wiesławem Tomasiakiem oraz z instruktorem – Panią Karoliną Welman - wyjechali do Nowego Stawu. Tam uczestniczyli w pasjonującej grze terenowej. Następnie – po kiełbaskach z ogniska – brali udział w bardzo ciekawych rozgrywkach sportowych. Każdy mógł wybrać to, co go najbardziej zainteresowało, a wybór był ogromny. Można było między innymi strzelać z łuku, chodzić na szczudłach, jeździć na nartach, grać w nogę lub zbijaka. Pogoda dopisała, humory też. Wszyscy szczęśliwi i wypoczęci wrócili do szkoły z nadzieją, że jeszcze niejednokrotnie powtórzy się tak ciekawa wycieczka. Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
Zebranie z rodzicami
Zebranie z rodzicami odbędzie się 28 marca 2019 roku o godz. 16:00
- spotkanie ogólne na hali sportowej,
- spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.
Pierwszy dzień wiosny 2019
21 marca to pierwszy dzień wiosny, ale jak do tej pory pogoda nas nie rozpieszcza. Czas wygonić zimę. Jak tradycja nakazuje, przygotowaliśmy kukły marzanny symbolizujące zimę i wyszliśmy z nimi poza szkołę, by je unicestwić. Trochę szkoda, bo każda panna marzanna była piękniejsza jedna od drugiej. Na pobliskiej łące marzanny zostały rozmontowane i wyrzucone do worków na śmieci. Śpiewając i tańcząc witaliśmy wiosnę. W powrotnej drodze natknęliśmy się na kwitnące krokusy. Dowód, że wiosna prawdziwie wróciła. Tekst i zdjęcia Urszula Cieśla. Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
Grupa Zaelektryzowani
18 marca 2019 roku w naszej szkole gościła Grupa Zaelektryzowani. Była to niezwykła lekcja fizyki, chemii i biologii na żywo. Uczniowie mogli oglądać eksperymenty i doświadczenia, jak w prawdziwym laboratorium.
Nauka przekazana została w zabawnej i atrakcyjnej formie. Doświadczenia z ciekłym azotem, helem i wodorem wzbudziły największe zainteresowanie. Uczniowie obserwowali między innymi: zjawisko powstawania chmury w szklanym słoju, efekt działania fali uderzeniowej. Zdjęcia zobacz w naszej galerii.
Szkolny konkurs plastyczny
W bibliotece szkolnej odbył się konkurs plastyczny dotyczący przygód Gangu Słodziaków. Uczniowie z klas I-III mieli za zadanie wykonać ilustrację do własnej przygody Słodziaków. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe a wyróżnione prace zawisły w galerii biblioteki. Zdjęcia zobacz w galerii.
Szkolny Konkurs Czytelniczy ,, Przygody Gangu Słodziaków”
Uczniowie kl.0-III brali udział w Szkolnym Konkursie Gangu Słodziaków. Codzienne głośne czytanie lub słuchanie w domu dowolnej książki dokumentowane podpisem rodzica, było nagradzane w bibliotece naklejką słodziaka, wklejaną do albumu ucznia. Przeszło trzydziestu uczniów czytających systematycznie przez 21 dni zostało nagrodzonych dyplomami i książkami. Uczniowie, którzy czytali najdłużej wybrali dla klasy jednego słodziaka. Zdjęcia zobacz w galerii.
Lekcja biblioteczna 2019
Biblioteka szkolna przeprowadziła cykl lekcji dla klas 0-III z wykorzystaniem książki ,, Gang Słodziaków” autorstwa R. Piątkowskiej oraz maskotek przedstawiających głównych bohaterów wymienionej książki. Uczniowie uważnie słuchali fragmentów książki. Rozmawiali o znaczeniu tajemnicy, o potrzebie jej zachowania .Zastanawiali się nad tym co jest w życiu bardzo ważne, o rodzinnym domu i przyjaźni. Rozwiązywali sudoku, krzyżówki, wykreślanki literowe. Wszystkim podobały się przygody wesołych przyjaciół i zabawy w grupie.
Konkurs czytelniczy 2019
Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczy ,, W zaczarowanym świecie wierszy J. Tuwima „ Uczniowie z klas II-IV musieli samodzielnie przeczytać wiele utworów poety. W dniu konkursu wszyscy uczniowie wykazali się dużą znajomością wierszy uzupełniając test sprawdzający na sto procent. Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy . N. Sienkiel wylosowała dodatkowo pawer banka. Gratulujemy!
Biblioteka szkolna zorganizowała również konkurs plastyczny ,, Świat wierszy J. Tuwima”. Zwycięzcami zostali uczniowie Dż. Mańko z kl. IV i J. Wesołowska z kl. II. Drugie miejsce zajęły N, Sienkiel i N. Szyszkowska z kl. IV a trzecie Z. Chabros i M. Chabros z kl. II. . Gratulujemy! Zdjęcia zobacz w galerii.
Warsztaty dla uczniów z zakresu: koncentracji i motywacji do nauki
13 marca 2019 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów z zakresu: koncentracji i motywacji do nauki, zarządzania czasem, wyznaczania i osiągania celów, asertywności oraz radzenia sobie ze stresem i tremą.
Jak planować swój czas? Jak skutecznie wyznaczać i osiągać cele? Odpowiedzi na te pytanie można było uzyskać podczas tego spotkania. W trakcie warsztatów dzieci dowiedziały się jak planować swój czas, żeby unikać zagrożeń jakimi są uzależnienia od internetu, telefonu, gier itp. Zajęcia były okazją do poznania technik motywacji i koncentracji pomocnych w nauce. Niezwykle ciekawe były techniki radzenia sobie ze stresem oraz tremą. Uczniowie chętnie brali udział w fascynujących eksperymentach i ćwiczeniach proponowanych przez prowadzącego.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Strona 4 z 75 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Kalendarz

Kalendarz

Rok

dziennik'

Klikając w powyższą grafikę otworzysz stronę z dziennikiem elektronicznym.


1%'
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszej szkoły, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi : 262,42 zł, za rok 2016 wynosi: 121,95zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

dziennik'


Bezpieczniki'

dziennik'


Galeria'

Sześciolatki'

Sześciolatki'
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.Sześciolatki'
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Ppiotreek
02/04/2014 19:58
1 kwietnia 2014 roku klasa 6 napisała sprawdzian szóstoklasistyCopyright © 2007
z-BlueFlower Theme by zszywak
Powered by PHP-Fusion v6.01.19 © 2003-2005
2361623 Unikalnych wizyt