Nawigacja
bullet Strona Główna
bullet Dane teleadresowe
bullet Kadra
bullet Dokumenty szkolne
bullet Plan zajęć
bullet Zajęcia na basenie
bullet Rada Rodziców
bullet Dla Rodziców
bullet Dla ucznia
bullet Nasz Patron
bullet Nasza baza
bullet Nasz sztandar
bullet Nasze sukcesy
bullet Nasi absolwenci
bullet Nasze osiągnięcia sportowe
bullet Uczniowie na start
bullet Nasze klasy
bullet Rzecznik Praw Ucznia
bullet Samorząd uczniowski
bullet Biblioteka
bullet Rekrutacja
bullet Zajęcia dodatkowe
bullet Świetlica szkolna
bullet Odwozy
bullet Sześciolatki
bullet Artykuły
bullet Gimnazjum
bullet Przedszkolaki na start
bullet Forum
bullet Linki
bullet Kontakt
bullet Nasze fotki
bullet Projekt - indywidualizacja nauczania


Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 32
Nieaktywowany Użytkownik: 25
Najnowszy Użytkownik: Beata123

Konkurs plastyczny - jestem dzielny
Uprzejmie zapraszamy dzieci Szkół Podstawowych klas l - Vl do udziału w Konkursie Plastycznym "Jestem dzielny - badam się z uśmiechem". W załączeniu przekazujemy informacje na temat Konkursu wraz z materiałami powiązanymi.
Konkurs został objęty patronatem honorowym przez Marszałka Województwa Lubelskiego, który doceniając przedsięwzięcie, jako wydarzenie o szczgólnej przydatności prozdrowotnej, przyłączył się do niego i przyjął patronat honorowy nad akcją.
Zespół Diagnostyki - Organizator Konkursu
Zapoznaj się z:
Szczegółowa informacja o konkursie
Zgłoszenie do udziału w konkursie
Turniej Szachowy
27.02.2018r odbył się szkolny turniej szachowy. Udział wzięli uczniowie klasy VI szkoły podstawowej: Szymon Kubić, Adrian Kulik, oraz uczniowie klas IIa, IIb, IIIa gimnazjum: Krystian Chyliński, Dawid Banach, Krystian Pietrzyk, Kamil Myśliwiec, Kacper Czuchryta, Michał Serenda, Patryk Skiba, Hubert Wawrzyńczyk, Adrian Włosek, Sylwester Woźnica, Tomasz Kania, Aleksandra Serafin, Jakub Kozak, Michał Woźnica. Zasłużone miejsca zajęli:
1 Kacper Czuchryta (IIb)
2 Kamil Myśliwiec (IIa)
3 Hubert Wawrzyńczyk (IIb)
Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
Organizatorami byli:
P. Grażyna Sobocka
P. Marzena Pietrzyk
Ks. Rafał Lewandowski.
Konkursy Wielkanocny 2018
Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi zaprasza serdecznie do udziału w konkursach plastycznych wielkanocnych: na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną oraz na Najładniejszą Figurkę Zajączka lub Baranka.
Ich celem jest popularyzacja tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową i Wielkanocą oraz rozwijanie inwencji twórczej dzieci i młodzieży szkolnej oraz osób dorosłych z terenu naszej gminy. Mamy nadzieję, że konkursy te stworzą okazję do indywidualnej i zespołowej działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego robienia palm.
Do pobrania:
Regulamin konkursu plastycznego Baranek i Zajączek
Regulamin konkursu na palmę wielkanocną
Karta zgłoszenia do konkursu plastycznego Baranek i Zajączek
Karta Zgłoszenia palma wielkanocna

Projekt etwinningowy

Klasa 5 zrealizowała projekt e-twinningowy „Famous person in your country” we współpracy z dziećmi ze szkół we Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Dzieci tworzyły opisy słynnych osób ze swojego kraju. Prace zamieszczaliśmy na platformie twinspace, a także wysyłaliśmy je do poszczególnych placówek tradycyjną pocztą. Na twinspace dokonaliśmy też prezentacji poszczególnych szkół oraz wymienialiśmy się świątecznymi życzeniami, zdjęciami i krótkimi filmikami o tematyce świątecznej.
Zabawa choinkowa 2018
Tradycją w naszej szkole podstawowej jest organizowanie dla wszystkich uczniów zabawy choinkowej. Odbywa się ona w ostatni czwartek w godzinach popołudniowych przed feriami zimowymi. Dla najmłodszych zabawa , poczęstunek, tańce i konkursy odbywają się na Sali sportowej. Wszystko odbywa się bardzo uroczyście, odświętnie. Oryginalny charakter zabawy dopełniają stroje najmłodszych, które zaskakują swoją pomysłowością.
W tym roku klasy starsze i samorząd szkolny zorganizowały sobie dodatkowo dyskotekę z muzyką i utworami dopasowanymi do wieku młodzieżowego.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Dzień Babci i Dziadka 2018
Dzień Babci i Dziadka w tym roku był świętowany bardzo uroczyście. Po raz pierwszy takie spotkanie zostało zorganizowane na hali sportowej dla wszystkich dziadków z klas młodszych. Cała hala sportowa wypełniła się ukochanymi Babciami i Dziadkami. Były życzenia, wiersze, piosenki i szczęście, że Oni są z nami. Występy artystyczne przygotowały wychowawczynie klas młodszych oraz nasz katecheta szkolny pan Andrzej. Wystąpili uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści grający na instrumentach muzycznych wraz z Wójtem Gminy Mełgiew panem Ryszardem Podlodowskim. Jasełka zaprezentowała klasa II b przygotowana pod kierunkiem pani Elwiry Iwaniuk.
Wszystko odbyło się znakomicie dzięki wielkiej pomocy pozostałych nauczycieli, którzy przygotowali nagłośnienie, dekoracje, przygotowanie sali gimnastycznej, zdjęcia oraz oprawie technicznej i organizacyjnej.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Nowy plan lekcji

UWAGA!!! Od 12 lutego 2018r. obowiązuje zmieniony plan lekcji. Znajdziesz go tutaj.

XVIII Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych
25 stycznia odbył się w Mełgwi XVIII Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych. Jak co roku wzięli w niej udział uczniowie naszej szkoły. Zaprezentowali ciekawy repertuar, na bardzo wysokim poziomie. Świadczyć o tym mogą czołowe miejsca, które zajęli. Według Jury nasi reprezentanci bardzo solidnie przygotowali się do występów, a dodatkowymi atutami były układy choreograficzne oraz przebrania. Wszystkim wykonawcom oraz ich opiekunkom: Pani Marlenie Kulbickiej, Pani Marioli Gumieniuk, Pani Urszuli Cieśli, Pani Renacie Smolińskiej oraz Pani Ewie Bieniek gratulujemy oraz dziękujemy.
Wyniki konkursu: klasa 0- 3 miejsce, klasa I- 2 miejsce, klasa II- 3 miejsce, klasa III- 1 miejsce, Maja Smolińska- 3 miejsce, Bartosz Galant- 1 miejsce, chór szkolny- 1 miejsce.
Zdjęcia zobacz tutaj.
VIII Diecezjalny Przegląd Jasełek i Grup Kolędniczych
8 stycznia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Niemcach odbył się VIII Diecezjalny Przegląd Jasełek i Grup Kolędniczych pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Wójta Gminy Niemce, Księdza Proboszcza Parafii w Niemcach oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej w Niemcach.
W tegorocznym przeglądzie udział wzięło 18 zespołów i grup kolędniczych z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Łącznie na scenie zaprezentowało się około 500 artystów.
Szkołę w Mełgwi reprezentowały dwie grupy wiekowe.
W kategorii gimnazja i szkoły średnie wystąpili uczniowie kl. IIb, IIa, IIIa naszego gimnazjum, dzielnie wspierani przez uczniów klasy IVa. Zaprezentowali Jasełka „W oczekiwaniu na Zbawiciela”. Mimo wielkiej rywalizacji, zdobyli wyróżnienie. Uczniów do występu przygotowała Pani Elwira Iwaniuk, zaś piękną trójczęściową dekorację wykonała Pani Monika Gołąb.
W kategorii szkoły podstawowe (klasy IV-VII) wystąpiła grupa kolędnicza pod kierownictwem Pana Andrzeja Mendzelewskiego i Wójta Gminy Mełgiew - Pana Ryszarda Podlodowskiego. Zauroczyli występem całe jury i „wyśpiewali” sobie III miejsce!. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!
Zdjęcia zobacz tutaj.
Konkurs wiedzy poświęcony Jubileuszowi 700-lecia Mełgwi
„Mełgiew wczoraj i dziś” - pod takim tytułem w Szkole Podstawowej w Mełgwi odbył się 20 grudnia 2017 konkurs wiedzy poświęcony Jubileuszowi 700-lecia naszej miejscowości. Do konkursu przystąpiło 12 uczniów ze szkół w Jackowie, Krzesimowie, Podzamczu i Mełgwi. Uczestniczy rozwiązywali test wiedzy złożony z 28 pytań. Twórcami poleceń były Urszula Kowalczyk – Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej, Anna Ciechan – SP Podzamcze oraz Ewa Małysz-Kubić i Halina Załoga ze Szkoły w Mełgwi. Konkurs rozpoczął się uroczyście w obecności Pana Wójta Ryszarda Podlodowskiego oraz Przewodniczącego Gminnej Komisji Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych pana Waldemara Woźniaka. Zwyciężczynią została Karolina Matyjaśkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Jackowie. Drugie miejsce zajęła Alicja Niewiadomska ze Szkoły Podstawowej w Krzesimowie. Równorzędne dwa trzecie miejsca zajęli Paulina Lewandowska z Gimnazjum w Mełgwi i Michał Ścirka ze Szkoły Podstawowej w Mełgwi. Zakończenie konkursu odbyło się w obecności Pani Wicewójt Elżbiety Korbus. Tworzenie małej wspólnoty wymaga zaangażowania wielu osób - bardzo serdecznie dziękujemy Paniom: Joannie Bochniarz, Magdalenie Kosmala, Halinie Winiarz-Motyl oraz Ewie Małysz-Kubić za pomoc w trakcie konkursu. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom za odwagę zmierzenia się z 700-letnią historią Mełgwi. Wszyscy biorący udział otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy, których autorką była Magdalena Pachla. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i pomoc w zorganizowaniu konkursu. Zdjęcia zobacz tutaj
Tekst: Halina Załoga
Hej kolęda, kolęda....
Zgodnie z tradycją, tak i w tym roku, w naszej szkole zorganizowane zostało spotkanie przedświąteczne, połączone ze wspólnym kolędowaniem. W uroczystości wzięli udział uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz licznie zgromadzeni goście.
Spotkanie zostało rozpoczęte wspólną modlitwą prowadzoną przez Księdza Pawła Szczyglińskiego. Przybliżył on uczestnikom historię narodzenia Jezusa oraz poświęcił opłatki.
Część artystyczną zapoczątkował występ uczniów III klasy przygotowanych przez Panią Renatę Smolińską, którzy wykonali pastorałkę "Bosy pastuszek" oraz wiersz " Wigilia". Następnie scena należała do chóru szkolnego, którego opiekunem jest Pani Ewa Bieniek.
Głównym punktem programu były Jasełka, przygotowane przez Panią Elwirę Iwaniuk. Wystąpili w nich uczniowie klas: IVa (szkoły podstawowej) oraz IIb (gimnazjum) wspomagani przez przedstawicieli klas IIa i IIIa (gimnazjum). W przerwach pomiędzy kolejnymi scenami Jasełek, swój program artystyczny zaprezentował zespół wokalny prowadzony przez Pana Andrzeja Mędzelewskiego. Grupa ta była wspomagana przez instrumentalistów, do których należy również Pan Wójt Gminy Mełgiew - Ryszard Podlodowski. Oryginalną i nowoczesną scenografię do przedstawienia przygotowała Pani Monika Woźniak-Gołąb.
Występy wszystkich artystów zostały nagrodzone gromkimi brawami.
Na zakończenie rozstrzygnięty został Konkurs Plastyczny pod hasłem "Święta bez nałogów", zorganizowany przez Panią Monikę Wożniak- Gołąb oraz Panią Agnieszkę Kwaśniak - przewodniczącą Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodycze, a zwycięzcy- nagrody rzeczowe. Zdjęcia zobacz tutaj.
Życzenia od Księdza Dziekana Dariusza Moczulewskiego oraz Pana Wójta Ryszarda Podlodowskiego zakończyły tą przedświąteczną uroczystość. Zdjęcia znajdziesz w galerii gimnazjum.
Wesołych Świąt!.
Strona 4 z 61 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

1%'
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszej szkoły, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi : 262,42 zł, za rok 2016 wynosi: 121,95zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

dziennik'

Klikając w powyższą grafikę otworzysz stronę z dziennikiem elektronicznym.


Bezpieczniki'

Galeria'

dziennik'


Rok

Sześciolatki'

Sześciolatki'
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.Sześciolatki'
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Ppiotreek
02/04/2014 19:58
1 kwietnia 2014 roku klasa 6 napisała sprawdzian szóstoklasistyCopyright © 2007
z-BlueFlower Theme by zszywak
Powered by PHP-Fusion v6.01.19 © 2003-2005
1532535 Unikalnych wizyt