Nawigacja
bullet Strona Główna
bullet Dane teleadresowe
bullet Kadra
bullet Dokumenty szkolne
bullet Plan zajęć
bullet Zajęcia na basenie
bullet Rada Rodziców
bullet Dla Rodziców
bullet Dla ucznia
bullet Nasz Patron
bullet Nasza baza
bullet Nasz sztandar
bullet Nasze sukcesy
bullet Nasi absolwenci
bullet Nasze osiągnięcia sportowe
bullet Uczniowie na start
bullet Nasze klasy
bullet Rzecznik Praw Ucznia
bullet Samorząd uczniowski
bullet Biblioteka
bullet Rekrutacja
bullet Zajęcia dodatkowe
bullet Świetlica szkolna
bullet Odwozy
bullet Sześciolatki
bullet Artykuły
bullet Gimnazjum
bullet Przedszkolaki na start
bullet Forum
bullet Linki
bullet Kontakt
bullet Nasze fotki
bullet Projekt - indywidualizacja nauczania


Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 31
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: mk

Porady psychologiczne
Szanowni Rodzice!Informujemy, że w dniu 25.10.2017r. (środa) od godziny 14:00 do 15:30 w ramach Punktu Konsultacyjnego dyżurować będą w sali konferencyjnej Gimnazjum pracownice Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Świdniku.

Porad udzielać bedą:
p. Barbara Ciechańska – psycholog
p. Joanna Ciechańska – Jędrasik - psychologWizyta w piekarni
Uczniowie klasy III udali się niedawno z wizytą do młyna i piekarni "Grela" w Mełgwi. Wycieczka była kontynuacją zajęć o tematyce "Od ziarenka do bochenka". Trzecioklasiści mieli możliwość poznać pracę piekarza, dowiedzieć się jak powstaje pieczywo oraz zwiedzić samą piekarnię. Naszym przewodnikiem był Pan Andrzej Kowalczyk, najdłużej pracujący tam piekarz. Dużą atrakcją były warsztaty, podczas których dzieci mogły same zaprojektować i uformować bułeczki. Wykonane produkty zostały upieczone i dostarczone do szkoły. Własnoręcznie przygotowane pieczywo smakuje wspaniale!
Zdjęcia zobacz tutaj.
Oddział przedszkolny
Od września bieżącego roku, w Szkole Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi, istnieje nowy oddział przedszkolny. Uczęszcza do niego dwanaścioro dzieci w wieku od 2,5 do 4 lat. Oprócz realizacji podstawy programowej, przewidzianej dla tej grupy wiekowej, maluchy uczestniczą w zajęciach z rytmiki, języka angielskiego i religii. Przedszkolaki mają wydzieloną tzw. "Strefę Malucha" - jest to nie tylko sala, ale także odpowiednio dostosowane szatnie, łazienka, korytarz. Czują się tutaj bezpiecznie i mają zapewnione odpowiednie warunki. Staramy się, aby w naszym przedszkolu panowała miła, rodzinna atmosfera. Każde dziecko traktujemy indywidualnie i dbamy o zaspokajanie jego potrzeb. Chcemy, aby już od najmłodszych lat, szkoła wzbudzała u dzieci pozytywne emocje i była miejscem, do którego chętnie uczęszczają. Zdjęcia przedszkolaków zobacz tutaj.
Pocztówka

Konkurs ,,MÓJ PROJEKT NA POCZTÓWKĘ Z MEŁGWI". Regulamin na stronie Gminy Mełgiew
Ślubowanie klasy pierwszej 2017
12 października 2017 roku to ważna data w życiu Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi.Tego dnia 16 dzieci z klasy I zostało pasowanych na uczniów. Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem dla dziecka i jego rodziny. Dzieci poznają nowe środowisko, jakim jest szkoła.Muszą sprostać nowym wymaganiom, jakie stawiają przed nimi nauczyciele.
Do uroczystości ślubowania uczniów przygotowała wychowawczyni klasy pani Mariola Gumieniuk. Uroczystość ślubowania została połączona z Dniem Edukacji Narodowej,która odbyła się w sali gimnastycznej.Na tę okoliczność sala przybrała odświętny wygląd.Na uroczystości nie zabrakło też gości, był Wójt Gminy Pan Ryszard Podlodowski, ks. Paweł Szczygliński, rodzice, dziadkowie i rodzeństwo pierwszaków.Na początek Pani Dyrektor Szkoły Halina Załoga skierowała do dzieci ciepłe słowa, witając ich wśród braci uczniowskiej . Zaś uczniowie klas starszych powitali pierwszoklasistów w szkolnej rodzinie i zaoferowali swoją pomoc w razie trudności. Ci zaś zaprezentowali swój program artystyczny. Mimo tremy wszystko wypadło znakomicie. Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie dzieci zostały pasowane przez Panią Dyrektor na uczniów Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi.Pan Wójt Gminy gratulował pierwszakom i wręczał pamiątkowe dyplomy. Uczniowie i rodzice przygotowali upominki w postaci rożków obfitości z owocami i słodyczami.
Uroczystość zakończyła się złożeniem przez uczniów życzeń Gronu Pedagogicznemu i pracownikom oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej.Uczniowie klasy I zaśpiewali piosenkę pt. "Piosenka dla nauczyciela", a klasa VII wręczyła upominki wykonane pod kierunkiem Pani Moniki Woźniak-Gołąb.
Na koniec były pamiątkowe zdjęcia, które znajdziesz tutaj.
Wszystkim pierwszakom życzymy sukcesów w nauce a ich rodzicom radości ich przeżywania.
Tekst : Mariola Gumieniuk
Zawody w Piłce Nożnej, zorganizowane przez UKS Krzesimów
3 października odbyły się Międzyszkolne Zawody w Piłce Nożnej, organizowane przez UKS Krzesimów. Pomimo niesprzyjającej pogody drużyny reprezentujące naszą szkołę zdobyły miejsca na podium. Drużyna dziewcząt w składzie:
Aleksandra Węcławska, Martyna Wesołowska, Magdalena Bałaban, Julia Kwaśniak, Emilia Warda, Maja Gołąb, Aleksandra Słomianowska, Marta Kucharuk, Martyna, Banach, Daria Samborska oraz Zuzanna Sitnik - zajęła III miejsce.
Natomiast drużyna chłopców w składzie:
Maciej Łopaciński, Maciej Krukowski, Jakub, Choina, Szymon Choina, Adrian Kulik, Mateusz Kata, Piotr Kulik, Dawid Wawer, Kacper Wawer oraz Kacper Wróbel - zajęła II miejsce.
Gratulujemy osiągniętych wyników!
Tekst: Maja Gołąb uczennica klasy VI
BIEGI „IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ”

Szczegóły znajdziesz tutaj
Konkurs "Mełgiewskie lato pędzlem i piórem malowane"
9 października w Szkole Podstawowej w Krępcu odbyło się uroczyste podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu "Mełgiewskie lato pędzlem i piórem malowane", zorganizowanego pod patronatem wójta gminy Mełgiew oraz starosty powiatu świdnickiego. W kategorii prac plastycznych udało nam się zdobyć dwie nagrody (Julia Wesołowska - ucz. kl. I oraz Maja Gołąb - ucz. kl. VI) oraz dwa wyróżnienia (Nikodem Wójcik z kl. IV b i Alicja Banach z kl. IV a). Serdecznie gratulujemy laureatom!
Zdjęcia zobacz tutaj.
Zapraszamy na zajęcia Judo w GOK Mełgiew!

Szczegóły znajdziesz tutaj
Wystawa budowli z klocków Lego
W piątek 6.10.2017 roku uczniowie klas I, II i III wraz ze swoimi wychowawczyniami: panią Mariolą Gumieniuk, panią Renatą Smolińską, panią Urszulą Cieślą i panią Marzeną Dyś wybrali się do Lublina na Wystawę budowli z klocków Lego. Dzieciaki część czasu spędziły na placu zabaw, gdzie można było do woli bawić się, budować i konstruować z klocków Lego. Później zwiedziły wystawę niesamowitych budowli, która zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Udział w „Projekcie z ZUS”

Zachęcamy nauczycieli gimnazjów i szkół podstawowych do poprowadzenia lekcji o ubezpieczeniach społecznych, a uczniów do wykonania projektu edukacyjnego. W projekcie uczniowie wyjaśnią, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne. Projekt może przyjąć formę: filmu, plakatu, komiksu lub prezentacji multimedialnej. Regulamin projektu znajdą Państwo tutaj.
Strona 4 z 58 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

dziennik'

Klikając w powyższą grafikę otworzysz stronę z dziennikiem elektronicznym.


Bezpieczniki'

dziennik'


1%'
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszej szkoły, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi : 262,42 zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

Galeria'

Rok

Sześciolatki'

Sześciolatki'
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.Sześciolatki'
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Ppiotreek
02/04/2014 19:58
1 kwietnia 2014 roku klasa 6 napisała sprawdzian szóstoklasistyCopyright © 2007
z-BlueFlower Theme by zszywak
Powered by PHP-Fusion v6.01.19 © 2003-2005
1322637 Unikalnych wizyt