Nawigacja
bullet Strona Główna
bullet Dane teleadresowe
bullet Kadra
bullet Dokumenty szkolne
bullet Plan zajęć
bullet Kalendarz
bullet Zajęcia na basenie
bullet Rada Rodziców
bullet Dla Rodziców
bullet Dla ucznia
bullet Nasz Patron
bullet Nasza baza
bullet Nasz sztandar
bullet Nasze sukcesy
bullet Nasi absolwenci
bullet Nasze osiągnięcia sportowe
bullet Uczniowie na start
bullet Nasze klasy
bullet Rzecznik Praw Ucznia
bullet Samorząd uczniowski
bullet Biblioteka
bullet Rekrutacja
bullet Zajęcia dodatkowe
bullet Odwozy
bullet Artykuły
bullet Sześciolatki
bullet Świetlica szkolna
bullet Gimnazjum
bullet Przedszkolaki na start
bullet Forum
bullet Linki
bullet Kontakt
bullet Nasze fotki
bullet Projekt - indywidualizacja nauczania


Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 32
Nieaktywowany Użytkownik: 56
Najnowszy Użytkownik: Beata123

Gra terenowa: MAMY NIEPODLEGŁĄ
16 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyła się gra terenowa: MAMY NIEPODLEGŁĄ, z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wzięli w niej udział przedstawiciele z klas IV- VIII. Na uczniów którzy zechcieli wziąć udział w tej nietypowej lekcji historii czekało 20 zadań, sprawdzające ich wiedzę z zakresu historii Polski, symboli narodowych, ojców niepodległości a nawet zadania sprawnościowe.
Grę przygotowały Pani Ewa Małysz-Kubić oraz Pani Anna Załoga, przy wsparciu uczniów z klasy III „A”, którzy oceniali wiedzę swoich młodszych kolegów.
Wszyscy uczestnicy gry na zakończenie otrzymali słodycze za udział, zaś laureaci z klas VI i IV otrzymali komiksy i notatniki wydane przez IPN.
Serdeczne podziękowania należą się również Pani Monice Woźniak-Gołąb orz Panu Wiesławowi Tomasiakowi, którzy sprawowali opiekę pedagogiczną i bez których cała gra nie mogłaby się odbyć ze względu na bardzo dużą liczbę uczestników. Zdjęcia zobacz w galerii.
W Świątyni Opatrzności w Warszawie .
18 listopada 20018 reprezentacja uczniów z naszej szkoły w składzie: Krzysztof Warda, Patryk Bognacki, Hubert Opaliński, Igor Górski oraz Szymon Kubić pod opieką Pani dyrektor Haliny Załogi oraz Pani Ewy Małysz-Kubić wzięła udział w uroczystościach z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości i 40. rocznicy wyboru Papieża-Polaka w Świątyni Opatrzności w Warszawie .
O godzinie 12:00 rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył kardynał Kazimierz Nycz.
Po Mszy Świętej odbył się koncert-MYŚLĄC OJCZYZNA.
Ogólnopolski Festiwal Biegowy Szkół im. Józefa Piłsudskiego
Uczniowie naszej gminy w ten wyjątkowy i niecodzienny sposób świętowali 100 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W dniach 9-11 listopada przebywali w stolicy gdzie mogli startować i konkurować w biegach. Reprezentacja naszej szkoły została zaproszona do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Biegowym Szkół im. Józefa Piłsudskiego. Organizatorem festiwalu był Klub Sportowy Ski Test Kraków, obsługujący sportowy projekt na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
Program Festiwalu obejmował trzy róże formy aktywności biegowej:
• Sztafetę Stulecia 4x2018 m (bieg terenowy na AWF)
• Halową Sztafetę o Puchar AWF Józefa Piłsudskiego 4x400 m (AWF)
• Milę Stulecia Niepodległości o Puchar Ministerstwa Sportu i Turystyki (bieg uliczny na dystansie 1918 m przy Centrum Olimpijskim).
Pierwszego dnia mogliśmy zwiedzić muzeum na Zamku Królewskim w Warszawie, pospacerować po Starówce, zobaczyć pomniki: Małego Powstańca, Kolumnę Zygmunta, Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Grób Nieznanego Żołnierza.
Uczniowie godnie reprezentowali gminę i szkołę, na podkreślenie zasługuje fakt , że uczeń klasy VII Adrian Kulik zdobył III miejsce w kategorii chłopców w Mili Stulecia.
Każdy uczeń za udział w tym pięknym wydarzeniu otrzymał dyplom, medal, koszulki startowe i pamiątkowe gadżety.
Dla uczniów przygotowano jeszcze kilka niespodzianek a mianowicie bieg w sztafecie rekreacyjnej z olimpijczykami Tomkiem Majewskim, Zosią Klepacką, zwiedzanie Centrum Olimpijskiego, obiektów AWF, zobaczenie biegu na 100 km na terenie AWF-u.
Zdjęcia zobacz w galerii.
Zawody pływackie w Świdniku
Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Mełgwi uczestniczyła w zawodach pływackich. Eliminacje powiatowe w pływaniu drużynowym rozegrane zostały 16 listopada 2018 roku w Świdniku. Drużyna w składzie - Krzysztof Warda, Mateusz Wòjcik, Dawid Banach, Szymon Jaworski, Filip Sitnik i Jakub Mendzelewski zajęła trzecie miejsce. Gratulacje.
Zdjęcia zobacz w galerii.
Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Anny Kamieńskiej
W Miejsko – Powiatowej Bibliotece Publicznej im. A. Kamieńskiej w Świdniku zorganizowany został 14. 11. 2018 r. Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Anny Kamieńskiej. Uczestnicy recytowali utwory tejże poetki oraz Wisławy Szymborskiej i Michała Rusinka. Wśród laureatów znaleźli się reprezentanci Szkoły Podstawowej w Mełgwi. W kategorii klas I – III Gabriel Iwaniuk zajął drugie miejsce; w kategorii klas IV – VI Nikola Wójcik zajęła trzecie miejsce, zaś w kategorii klas VII, VIII i gimnazjum Ala Wasilewska z klasy IIIa gimnazjum zajęła drugie, natomiast Kacper Wróbel z klasy VIII trzecie miejsce. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy. Słowa uznania należą się też instruktorkom, które przygotowały do występu – Pani Elwirze Iwaniuk, Pani Katarzynie Wróbel i Pani Urszuli Cieśli. Zdjęcia zobacz w galerii.
NARODOWE ŚPIEWANIE HYMNU
W odpowiedzi na prośbę minister edukacji Anny Zalewskiej nasza szkoła włączyła się w bicie rekordu w narodowym śpiewaniu hymnu, co miało związek z obchodami stulecia odzyskania niepodległości.
9 listopada, dokładnie o godzinie 11:11 wszyscy uczniowie i nauczyciele uroczyście odśpiewali czterozwrotkowy hymn Polski. Wspólnie z księdzem Pawłem Szczyglińskim, który pięknie wtórował do mikrofonu, najmłodsze przedszkolaki, starsze dzieci, młodzież i dorośli z godnością zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, popisując się przy tym znajomością słów i melodii tej najpiękniejszej i najważniejszej pieśni narodowej.
Była to niezwykle podniosła chwila a zarazem niezwykła lekcja patriotyzmu, która na długo pozostanie w sercach wszystkich. Zdjęcia zobacz w galerii
Gminne obchody 100 lecia Niepodległej
11 listopada 2018 r. w Kościele Parafialnym w Mełgwi odprawiona została Msza Święta w intencji ojczyzny związana z obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Uczestniczyły w niej władze gminy oraz parafianie i przybyli goście. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandarów. Następnie Orkiestra Dęta Gminy Mełgiew zagrała hymn państwowy, po czym rozpoczęła się akademia przygotowana przez nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Mełgwi.

Na tle scenografii przygotowanej przez p. Monikę Woźniak – Gołąb młodzi artyści przygotowani przez p. Elwirę Iwaniuk, p. Katarzynę Wróbel, p. Ewę Bieniek i p. Andrzeja Mędzelewskiego zaprezentowali utwory oraz krótkie scenki obrazujące trudne dzieje Polaków, którzy nigdy nie pogodzili się z utratą ojczyzny. Obok wzruszających wierszy, pieśni legionowych, żołnierskich i współczesnych patriotycznych na scenie zagościł taniec. Uczennica klasy I – Basia w subtelnych krokach baletu ukazała budzącą się do nowego życia ojczyznę. Przybliżone zostały także sylwetki Ojców Niepodległości –J. Piłsudskiego, R. Dmowskiego, I. J. Paderewskiego, I. Daszyńskiego, W. Witosa, W. Korfantego i J. Hallera.

Po Mszy Świętej wszyscy udali się na cmentarz, gdzie pod Murem Pamięci zapalone zostały znicze oraz odmówiona modlitwa za zmarłych.
Później wszyscy chętni mogli wziąć udział w pikniku gminnym oraz grze terenowej przygotowanej przez ks. Pawła Szczyglińskiego oraz harcerzy z ZHR.
Zdjęcia z uroczystości wykonała p. Monika Woźniak – Gołąb, a opiekę nad pocztami sztandarowymi sprawowała p. Katarzyna Marciniak - Dzieciuch.
Wszystkim zaangażowanym w uświetnienie uroczystości bardzo dziękujemy.
Zdjęcia znajdziesz w naszej galerii
100 lat Niepodległej
06. 11. 2018 r. w Szkole Podstawowej w Mełgwi zaprezentowany został montaż słowno – muzyczny związany ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie z klasy I, Va, VI, VII, VIII oraz IIIa i IIIb gimnazjum w bardzo oryginalny sposób przybliżyli historię naszej ojczyzny. Wśród scenek rodzajowych, wzruszających liryków i patriotycznych piosenek zaprezentowane zostały sylwetki Ojców Niepodległości –J. Piłsudskiego, R. Dmowskiego, I. J. Paderewskiego, I. Daszyńskiego, W. Witosa, W. Korfantego i J. Hallera. Całość występu rozpoczęła i zakończyła młodziutka baletnica z klasy I – Basia Matysiak. Scenariusz inscenizacji opracowały Panie Elwira Iwaniuk i Katarzyna Wróbel, które również przygotowały młodzież do recytacji i „wejścia w role”. Pani Ewa Bieniek i Pan Andrzej Mędzelewski opracowali stronę muzyczną, zaś Pani Monika Woźniak – Gołąb stworzyła nastrojową dekorację. Po przedstawieniu Pani Dyrektor Halina Załoga i Pani Ewa Małysz – Kubić wręczyły dyplomy i nagrody zwycięzcom Szkolnego Konkursu Wiedzy o Józefie Piłsudskim.
Zdjęcia zobacz w galerii.
OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU BIEGOWEGO SZKÓŁ IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL BIEGOWY SZKÓŁ IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

REGULAMIN FESTIWALU
OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA FESTIWALU
PROGRAM FESTIWALU
Gminny Turniej Piłki Nożnej 2018
16 października w naszej szkole
odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej przygotowany przez pana Wojciecha Iwaniuka.
I miejsce-Krzesimów
II miejsce- Krępiec
III miejsce-Dominów
IV miejsce-Mełgiew
V- miejsce-Podzamcze
Zdjęcia autorstwa Klaudii Szycholec i Julii Zielińskiej zobacz w galerii.
Zajęcia plastyczne
W czwartki w godz. 12:55 - 13:40 będą odbywały się zajęcia plastyczne dla uczniów z klas IV - VI. Zapraszamy już w listopadzie.
Strona 4 z 69 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Kalendarz

Rok

1%'
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszej szkoły, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi : 262,42 zł, za rok 2016 wynosi: 121,95zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

dziennik'

Klikając w powyższą grafikę otworzysz stronę z dziennikiem elektronicznym.


Bezpieczniki'

dziennik'


Galeria'

Sześciolatki'

Sześciolatki'
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.Sześciolatki'
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Ppiotreek
02/04/2014 19:58
1 kwietnia 2014 roku klasa 6 napisała sprawdzian szóstoklasistyCopyright © 2007
z-BlueFlower Theme by zszywak
Powered by PHP-Fusion v6.01.19 © 2003-2005
2175601 Unikalnych wizyt