Nawigacja
bullet Strona Główna
bullet Dane teleadresowe
bullet Kadra
bullet Dokumenty szkolne
bullet Plan zajęć
bullet Zajęcia na basenie
bullet Rada Rodziców
bullet Dla Rodziców
bullet Dla ucznia
bullet Nasz Patron
bullet Nasza baza
bullet Nasz sztandar
bullet Nasze sukcesy
bullet Nasi absolwenci
bullet Nasze osiągnięcia sportowe
bullet Uczniowie na start
bullet Nasze klasy
bullet Rzecznik Praw Ucznia
bullet Samorząd uczniowski
bullet Biblioteka
bullet Rekrutacja
bullet Zajęcia dodatkowe
bullet Świetlica szkolna
bullet Odwozy
bullet Sześciolatki
bullet Artykuły
bullet Gimnazjum
bullet Przedszkolaki na start
bullet Forum
bullet Linki
bullet Kontakt
bullet Nasze fotki
bullet Projekt - indywidualizacja nauczania


Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 32
Nieaktywowany Użytkownik: 25
Najnowszy Użytkownik: Beata123

V GMINNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH
28.05.2018r. czterech uczniów naszej szkoły: Maja Gołąb, Mateusz Kata, Robert Szostakiewicz i Kacper Wróbel brało udział w V GMINNYM KONKURSIE WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH w Szkole Podstawowej w Podzamczu. Nasi uczniowie pokazali, że posiadają dużą wiedzę na temat krajów DACHL. Pierwsze miejsce zajął uczeń klasy VI – Robert Szostakiewicz, a na trzecim miejscu znaleźli się: Maja Gołąb kl. VI i Kacper Wróbel kl. VII. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów z językiem niemieckim! Zdjęcia zobacz tutaj.
Powiatowe eliminacje konkursu „Jestem bezpieczny”
25 maja w sali widowiskowej MOK w Świdniku odbyły się powiatowe eliminacje konkursu „Jestem bezpieczny”, organizowane przez Komendę Powiatową Policji. Rywalizacja odbyła się w trzech konkurencjach:
1. Projekt koszulki promującej konkurs.
2. Test wiedzy dotyczącej szeroko rozumianego bezpieczeństwa.
3. Prezentacja artystyczna propagująca bezpieczne zachowania.
Drużyna reprezentująca naszą szkołę wystąpiła pierwszy raz i zajęła IV miejsce. Uczestnikom gratulujemy odwagi, doceniamy wkład włożony w przygotowanie do konkursu i życzymy miejsca na podium w przyszłym roku! Najważniejsze, że dobrze się bawiliśmy, wysłuchaliśmy pogadanki prowadzonej przez przedstawicieli policji i straży miejskiej, a dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i super nagrody ufundowane przez starostwo powiatowe w Świdniku, PUP oraz placówkę terenową KRUS w Piaskach.
Skład drużyny: Zuzanna Gołąb, Bartosz Załoga, Maja Wasilewska, Martyna Wesołowska, Zuzanna Sitnik i Maria Śliwińska.
Nauczyciele: Anna Wesołowska i Monika Woźniak-Gołąb.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Wycieczka Kraków – Zator – Ojców
21-23 maja uczniowie klas IVA, IVB i V wraz z nauczycielami: p. Elwirą Iwaniuk, Magdaleną Żyszkowską, Wiesławem Tomasiakiem, Wojciechem Iwaniukiem oraz p. pilot Karoliną Welman uczestniczyli w wycieczce Kraków – Zator – Ojców. Trzydniowy pobyt obfitował w liczne atrakcje i dzięki ładnej pogodzie pozwolił nie tylko na pełną realizację naszych wyjazdowych planów, ale również na zwiedzenie dodatkowych miejsc.
Pierwszy dzień spędziliśmy w Krakowie. Zobaczyliśmy m.in. Wawel, Barbakan, Bazylikę Mariacką, Sukiennice, Planty, Bramę Floriańską i Pomnik Grunwaldzki.
Drugiego dnia po śniadaniu cały dzień bawiliśmy się w Energylandii, korzystając do woli z niezliczonych rollercoasterów, zjeżdżalni, karuzeli, basenów, przedstawień w salach widowiskowych i wielu innych atrakcji. Na zakończenie intensywnego dnia, aby uspokoić nieco emocje udaliśmy się do miejsca urodzenia papieża Jana Pawła II, czyli do Wadowic, a także zobaczyliśmy Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Trzeciego dnia wędrowaliśmy Doliną Prądnika po Ojcowskim Parku Narodowym. Na naszym szlaku znalazła się m.in. Maczuga Herkulesa, Jaskinia Ciemna oraz zamki ze szlaku Orlich Gniazd.
Wróciliśmy zmęczeni i opaleni, ale przede wszystkim szczęśliwi i bogatsi o nowe doświadczenia. Tekst Magdalena Żyszkowska.
Zdjęcia zobacz tutaj.
XXV Przegląd Piosenki Dziecięcej
18 maja odbył się XXV Przegląd Piosenki Dziecięcej organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi. Uczniowie naszej szkoły, jak co roku zaprezentowali swoje talenty wokalne, które zostały wysoko ocenione przez Jury. Byliśmy najliczniej reprezentowaną szkołą z terenu gminy i zebraliśmy wiele czołowych nagród. Dzieci do konkursu przygotowywały Panie: Marlena Kulbicka, Mariola Gumieniuk, Urszula Cieśla oraz Renata Smolińska. Wszystkim wykonawcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Kategoria „Przedszkolaki"- I miejsce - zespół „Rozśpiewane nutki” z klasy „ 0 "
Kategoria kl. I-II - zespoły- I miejsce - „Wesołe gwiazdeczki” z klasy I
III miejsce – „ Dzwoneczki” z klasy II
Kategoria kl. III-IV- zespoły- I miejsce - „Bambino” z kl. III
Kategoria kl. V - gimnazjum- soliści
I miejsce - Bartosz Galant z klasy VI
II miejsce - Maja Smolińska z klasy V
Zdjęcia zobacz tutaj.
Rozgrywki Powiatowej Ligi Piłki Nożnej
15 maja na boisku Orlik przy SP w Melgwi odbyły się rozgrywki Powiatowej Ligi Piłki Nożnej. Udział wzięło sześć zespołów, reprezentujących szkoły gminy Melgiew. Uroczystego otwarcia dokonał pan Wójt Ryszard Podlodowski oraz zastępca- Pani Elżbieta Korbus. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, ufundowane przez Gminę Melgiew. Zwycięzcą turnieju została drużyna SP Krzesimow, drugie miejsce SP Melgiew a trzecie SP Krepiec. Funkcję sędziów pełnili n-le wychowania fizycznego. Zawody przebiegły w przyjaznej atmosferze z zachowaniem zasad fair play. Zdjęcia zobacz tutaj.
Żywa lekcja historii z grupą „Rekonstrukto”
16 maja 2018 roku zagościła w naszej szkole grupa artystyczna „Rekonstrukto”. Prowadzący wystąpili w mundurach z różnych okresów historycznych, opowiadali ciekawostki historyczne, prezentowali różnorodną broń oraz militaria wojskowe i akcesoria. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w występie, odpowiadali na pytania oraz byli przebierani w różne stroje wojskowe. Na koniec każdy uczeń mógł potrzymać w ręce broń z różnych okresów i mieć zrobione pamiątkowe zdjęcie. Zdjęcia zobacz tutaj.
Konkurs "Pokoloruj swój świat"


Warunki udziału w konkursie znajdziesz tutaj
.
Wycieczka do Parku Dźwięków w Dąbrówce
15 maja 2015 roku wraz ze swoimi wychowawczyniami klas I, II i III, paniami Renatą Smolińską, Mariolą Gumieniuk, Urszulą Cieślą i Marzeną Dyś byliśmy na wycieczce w Parku Dźwięków w Dąbrówce. Uczestniczyliśmy tam w warsztatach muzycznych. Pan Wiktor zaprezentował nam różne rodzaje bębnów. Każdy mógł na nich zagrać. Po kilku próbach wykonaliśmy wspólnie koncert. Po krótkim wypoczynku wyruszyliśmy na trasę. Idąc przez las, łąki, obok stawu pod kierunkiem pana Jakuba, ornitologa obserwowaliśmy przyrodę. Widzieliśmy różne zwierzęta, słuchaliśmy śpiewu ptaków, nazywaliśmy mijane rośliny. Dowiedzieliśmy się skąd biorą się szyszki pod gruszą. Zobaczyliśmy mrowisko, budki lęgowe oraz domki dla owadów. Na koniec na placu zabaw budowaliśmy z naturalnych drewnianych klocków i robiliśmy wielkie bańki mydlane. Każdy z nas mógł sobie kupić pamiątkę z tego miejsca. Do domu wracaliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Zdjęcia zobacz tutaj.
„Posłuchaj, a zrozumiesz …”
W Szkole Podstawowej w Mełgwi 14 maja 2018 r. odbył się V Gminny Konkurs z Języków Obcych „Posłuchaj, a zrozumiesz …”. Brali w nim udział przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych z terenu nasze gminy. Uzdolniona językowo młodzież rywalizowała w dwóch kategoriach: język angielski i język niemiecki. Uczniowie konkurowali sprawdzając się w umiejętności słuchania ze zrozumieniem oraz pisania dyktanda w języku obcym. Czas oczekiwania na wyniki umiliły uczestnikom przygotowane przez gimnazjalistki multimedialne prezentacje edukacyjne oraz słodki poczęstunek. Tegoroczne zadania konkursowe nie należały do prostych, tym większe wyrazy uznania dla laureatów, którymi w tym roku zostali:
Język angielski:
I miejsce – Robert Szostakiewicz – SP Mełgiew
II miejsce – Maja Gołąb – SP Mełgiew
III miejsce – Błażej Adamek – SP Krępiec
Język niemiecki:
I miejsce – Robert Szostakiewicz – SP Mełgiew
II miejsce – Maja Gołąb – SP Mełgiew
III miejsce – Kacper Tworóg – SP Krzesimów
Atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, wręczył uczestnikom konkursu Wójt Gminy Mełgiew – Ryszard Podlodowski.
Zdjęcia zobacz tutaj.
3 Maja 2018
08. 05. 2018 r. w Szkole Podstawowej w Mełgwi odbył się poetycki montaż utworów patriotycznych. Przed publicznością wystąpili laureaci Gminnego Konkursu Pięknego Czytania Liryki; Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Władysława Broniewskiego i Gminnego Konkursu Piosenki Patriotycznej ze szkoły podstawowej i z gimnazjum. Scenariusz uroczystości przygotowała Pani Elwira Iwaniuk, która również czuwała nad sprawnym przebiegiem całej imprezy. Stronę muzyczną opracowała Pani Ewa Bieniek i Pani Renata Smolińska, zaś dekorację przygotowała Pani Monika Gołąb – Woźniak i Pani Marzena Pietrzyk. Zdjęcia zobacz tutaj.
"Jestem bezpieczny" 2018
Drużyna, reprezentująca naszą szkołę w gminnych eliminacjach XVIII Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem bezpieczny”, zajęła I miejsce. Turniej odbył się 25 kwietnia w Urzędzie Gminy w Mełgwi. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia na etapie powiatowym! Zdjęcia zobacz tutaj.
Strona 4 z 65 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

1%'
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszej szkoły, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi : 262,42 zł, za rok 2016 wynosi: 121,95zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

dziennik'

Klikając w powyższą grafikę otworzysz stronę z dziennikiem elektronicznym.


Bezpieczniki'

Galeria'

dziennik'


Rok

Sześciolatki'

Sześciolatki'
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.Sześciolatki'
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Ppiotreek
02/04/2014 19:58
1 kwietnia 2014 roku klasa 6 napisała sprawdzian szóstoklasistyCopyright © 2007
z-BlueFlower Theme by zszywak
Powered by PHP-Fusion v6.01.19 © 2003-2005
1869493 Unikalnych wizyt