bullet Kalendarz

PROJEKT International Education
Zapraszamy Rodziców i uczniów do zapoznania się z projektem. Szczegóły znajdziesz na slajdach.
Akcja charytatywna
Niedługo - bo 8 marca będziemy obchodzić dwunastą rocznicę śmierci księdza Jana Mazura.
Ksiądz Jan pochodził z naszej parafii i od samego początku kierował się w swojej działalności przesłaniem Św. Brata Alberta:
„Powinno się być dobrym jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
Jak co roku organizujemy akcję charytatywną, wspierającą jego dzieło.
W tym roku zbieramy konserwy rybne, lub symboliczną złotówkę (1 zł).
Akcja będzie prowadzona w dniach od 26 lutego do 05 marca.
Dziękujemy za wsparcie !!!!
Konkurs poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych
04 marca (poniedziałek) o godzinie 11:15 odbędzie się szkolny konkurs poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów zainteresowanych tą tematyką z klas VI- VIII oraz dla uczniów gimnazjum.
Zajęcia na basenie
Zajęcia dla uczniów na basenie w szkole podstawowej w Mełgwi będą się odbywały od 25.02.2019 r. (poniedziałek). Basen szkolny jest czynny, temperatura wody w dniu 22.02.2019 wynosiła 29,4 C.
Serdecznie zapraszamy do korzystania z basenu.
Dodatkowe zajęcia sportowe
Od II semestru (25.02.2019r ) w naszej szkole będzie prowadzonych 10 godzin dodatkowych zajęć sportowych ( SKSy ). Zajęcia będą prowadzone w różnych grupach wiekowych. Zajęcia poprowadzą nauczyciele wychowania fizycznego: p. W. Iwaniuk i p. M. Kawalec. Proszę zapisywać najmłodszych na zajęcia sportowo- ruchowe. Terminy zajęć będą ustalane tak by możliwie najbardziej dopasować do planu lekcji. O szczegóły proszę pytać prowadzących zajęcia.
1% z roku 2018
Miło nam poinformować rodziców i uczniów naszej szkoły, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi : 262,42 zł, za rok 2016 wynosi: 121,95zł, za rok 2017 wynosi: 100.08 zł plus 22,23 zł wpłaty z gimnazjum. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.
Konkurs Plastyczny dla Dzieci

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza IX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci

„Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje” – pod tym hasłem przebiegać będzie tegoroczny Konkurs Plastyczny dla Dzieci, który decyzją Prezes KRUS Aleksandry Hadzik rozpoczął się w lutym br. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, w jego organizacji wspierają Kasę: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Szczegóły konkursu i jego regulamin znajdziesz na stronie KRUS
Bezpieczne ferie
5 lutego odwiedzili naszą szkołę funkcjonariusze z Powiatowej Komendy Policji w Świdniku. Spotkanie dla uczniów klas 0 - IV zorganizowane zostało przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Tematem pogadanki było przedstawienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Policjanci przestrzegali dzieci przed zabawami w miejscach niedozwolonych, gdzie może dojść do wypadku. Apelowali o rozwagę i ostrożność podczas zabaw na śniegu i lodzie. Przypomnieli o bezpiecznym podróżowaniu samochodem: o zapinaniu pasów oraz jeździe w fotelikach lub na podkładkach. Omówili też zasady zachowania się w domu podczas nieobecności rodziców, jak również przestrzegli dzieci przed kontaktami z osobami nieznajomymi. Każdy uczestnik spotkania otrzymał w prezencie znaczek odblaskowy. Na zakończenie policjanci życzyli wszystkim przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Zdjęcia zobacz w galerii.
Zapraszamy
Jeśli masz nudy w czasie ferii zimowych i chcesz pograć w piłkę na hali sportowej, ping- ponga, piłkarzyki, gry planszowe zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów w godzinach 9-12 do szkoły w Mełgwi. Tu miło spędzisz czas w gronie swoich kolegów i rówieśników. Zapewniamy opiekę i poczęstunek oraz herbatę. Możesz także pograć na komputerach, poskakać na skakance czy pokręcić hola-hop, poukładać puzzle, pograć w badbintona, szachy, warcaby. Przekaż tę informację swoim kolegom.
Dzień Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym 2019
07 lutego 2019 r. w oddziale przedszkolnym odbyła się bardzo ważna uroczystość - Dzień Babci i Dziadka. Tego dnia panował wśród przedszkolaków ogromny entuzjazm, ponieważ był to ich pierwszy tak ważny występ. Wprawdzie nie wszyscy aktorzy mogli być z nami w tym dniu z powodu grypy, jednak pomimo tego, przedstawienie bardzo podobało się zaproszonym gościom. Nie zabrakło wierszyków, piosenek, tańców. Dzieci wręczyły też babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty. Na zakończenie wspólnie bawiliśmy się, śpiewając i grając znane piosenki. Zdjęcia zobacz w galerii.
Bal przedszkolaków i zerówki 2019
06 lutego 2019 r. dzieciaki z oddziału przedszkolnego i zerówki bawiły się na balu karnawałowym. Wspaniała muzyka, światła, kolorowe stroje, sprawiły, że dzień ten był naprawdę wyjątkowy. Nie zabrakło również prezentów dla najmłodszych, które Mikołaj w tym roku przysłał pocztą.... Zdjęcia zobacz w galerii
Strona 4 z 73 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>