Nawigacja
bullet Strona Główna
bullet Dane teleadresowe
bullet Kadra
bullet Dokumenty szkolne
bullet Plan zajęć
bullet Kalendarz
bullet Zajęcia na basenie
bullet Rada Rodziców
bullet Dla Rodziców
bullet Dla ucznia
bullet Nasz Patron
bullet Nasza baza
bullet Nasz sztandar
bullet Nasze sukcesy
bullet Nasi absolwenci
bullet Nasze osiągnięcia sportowe
bullet Uczniowie na start
bullet Nasze klasy
bullet Rzecznik Praw Ucznia
bullet Samorząd uczniowski
bullet Biblioteka
bullet Rekrutacja
bullet Zajęcia dodatkowe
bullet Odwozy
bullet Artykuły
bullet Sześciolatki
bullet Świetlica szkolna
bullet Gimnazjum
bullet Przedszkolaki na start
bullet Forum
bullet Linki
bullet Kontakt
bullet Nasze fotki
bullet Projekt - indywidualizacja nauczania


Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 32
Nieaktywowany Użytkownik: 16
Najnowszy Użytkownik: Beata123

Gazetka szkolna

Od grudnia 2013 roku w naszej szkole wydawana jest gazetka "Uczniowie na start". Pomysłodawcą była p. Magdalena Kołodyńska, prowadząca dodatkowe zajęcia z języka polskiego dla klas 4-6. Gazetka będzie wydawana co miesiąc. Zawiera między innymi aktualne wydarzenia z życia szkoły, kącik językowy, kulinarny, sportowy. Autorami artykułów są uczniowie klasy 6. Jednak każdy z uczniów może napisać krótki tekst o swoich zainteresowaniach. W każdym numerze gazetki ogłaszany jest konkurs. Oczywiście, nagrody gwarantowane. Zachęcamy wszystkich uczniów do zapoznania się z naszą gazetką oraz brania udziału w konkursach! Kliknij w tytuł gazetki aby ją przeczytać.
W żłobie leży, kto przybieży kolędować małemu...
W niedzielę, 12 stycznia 2014r. po mszy świętej o godz. 9:30 nasz kościół rozbrzmiewał głosem kolęd wykonywanych przez najmłodszych naszych parafian. Z inicjatywy ks. Marcina Smalca, odbyło się kolędowanie przy szopce. Wszystkie chętne dzieci mogły zaśpiewać kolędę, a obecni w kościele rodzice, dziadkowie oraz koledzy nagradzali występ brawami. Naszą szkołę reprezentowali: dzieci z „zerówki”, uczniowie klasy II, IV i VI oraz soliści: Julka Kwaśniak, Martynka Wesołowska, Bartosz Galant oraz Kacper Wróbel.
Wszystkie dzieci obecne na mszy otrzymały pudełka - niespodzianki, w których znajdowały się smakowite rogaliki. Po zakończeniu kolędowania na dzieci oczekiwała jeszcze jedna niespodzianka: kucyk szetlandzki, którego można było pogłaskać lub odbyć na jego grzbiecie przejażdżkę. Wszystkim bardzo podobał się pomysł takich występów i mamy nadzieję, że za rok znów zaśpiewamy przy szopce.
Dziękujemy księdzu Marcinowi za to, że zachęca dzieci do czynnego uczestniczenia w życiu Kościoła.
Tekst: Renata Smolińska
Zdjęcia zobacz tutaj.
Ozdoby świąteczne
Uczniowie klas 0- III wraz z swoimi wychowawczyniami cyklicznie i systematycznie dbają o wystrój naszej szkoły. Przepiękne prace w wykonaniu uczniów możemy podziwiać na gazetkach szkolnych. Prace plastyczne są starannie wykonane, cechuje je zastosowanie ciekawych technik plastycznych, zachwycają pomysłowością i oryginalnością. Przykuwają uwagę starszych kolegów i rodziców. Poniżej krótka relacja fotograficzna prac plastycznych.

Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa w języku obcym
Nauczyciele języków obcych p. Magdalena Żyszkowska, p. Katarzyna Marciniak-Dzieciuch i p. Radosław Grygiel zorganizowali konkurs „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa w języku obcym”. Wpłynęło wiele pięknych prac, które zostały zaprezentowane na korytarzu w szkole podstawowej. 09 Stycznia 2014r. p. Dyrektor wraz z nauczycielami wręczył nagrody i dyplomy zwycięzcom konkursu, którzy własnoręcznie wykonali najpiękniejsze kartki i poprawnie napisali życzenia w języku niemieckim lub angielskim. Do laureatów konkursu w kategorii język angielski należą: I miejsce: Patrycja Banach kl. V, II miejsce: Weronika Mondzelewska kl. VI, III miejsce: Julia Zielińska kl. IV
W kategorii język niemiecki: I miejsce: Patrycja Banach kl. V, II miejsce: Katarzyna Marzec kl. IV, III miejsce: Mateusz Zając kl. VI
Zdjęcia zobacz tutaj.
Ozdoba choinkowa
Przed świętami ogłoszone zostały wyniki konkursów plastycznych związanych z tematyką Świąt Bożego Narodzenia.
W konkursie „Ozdoba choinkowa" udział wzięło 56 uczniów. Prace oceniane były w trzech kategoriach wiekowych: klasy 0-I, klasy II-III oraz klasy IV-VI. Jury w składzie: Pani Beata Pitek, pani Monika Woźniak-Gołąb, Pani Marzenna Pietrzyk, Weronika Mędzelewska- ucz. Klasy VI wyłoniło zwycięzców konkursu.

W kategorii klas 0-I: I miejsce: Julia Kwaśniak i Maja Smolińska; II miejsce: Jaś Welman i Piotr Szymończyk; III miejsce: Emilka Głowniecka i Martyna Wesołowska. W kategorii klas II-III: I miejsce: Robert Szostakiewicz, Martyna Welman, Klaudia Skrzypek; II miejsce: Bartosz Galant, Kacper Wróbel, Szymon Kubić; III miejsce: Jakub Chmiel, Adrian Kulik, Jakub Choina. W kategorii klas IV-VI: I miejsce: Amelia Pietrzyk; II miejsce: Patrycja Banach; III miejsce: Wiktoria Kwaśniak. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody a ich prace ozdobiły choinkę stojącą na korytarzu szkolnym.

Na konkurs na szopkę betlejemską wpłynęło 12 prac z klas I-VI . Jury miało niezwykle trudne zadanie, bo wszystkie prace były piękne i zachwycały każda na swój sposób. Komisja konkursowa zdecydowała o przyznaniu wszystkim uczestnikom nagród równorzędnych.

W tym dniu przyznano również nagrody 23 uczestnikom konkursu na kartkę świąteczną. W kategorii klas młodszych nagrody przyznano A.Karasiowi z kl.Ia i M. Gołąb z kl. II, a w kategorii klas starszych A. Oleszek z kl.VI i K. Marzec z kl. IV.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za trud włożony w wykonanie prac na konkursy.
Prace uczniów zobacz tutaj.
Opłatek 2013
Niech wam święta miłe będą , z dźwiękiem śpiewu i kolędą.
Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas pełen radości, oczekiwania , śpiewania kolęd i pastorałek. Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Mełgwi 20 grudnia 2013 roku odbyło się spotkanie opłatkowe. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy II pod kierunkiem pani Renaty Smolińskiej. Następnie każda z klas zaśpiewała jedną ulubioną kolędę. Ponadto kilkoro z naszych uczniów zagrało kolędy na instrumentach muzycznych ( Martynka Wesołowska zagrała kolędę na gitarze ,Szymek Kubić, Kacper Wróbel , Karolinka Poleszak, Martynka Walczak oraz Szymek Nowak zagrali na instrumentach klawiszowych, zaś uczennice klasy VI: Weronika Mondzelewska, Patrycja Najda i Weronika Trojanowska zagrały na fletach. Następnie wspólnie w klasach połamaliśmy się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia swiąteczne.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Andrzejki 2013
28 listopada 2013 roku uczniowie z klasy IIIc przygotowali wróżby oraz dyskotekę dla klas 0-3 szkoły podstawowej. Dziewczęta przebrały się w kolorowe stroje, aby w ten sposób zachęcić dzieci do zabawy.
Po uśmiechniętych twarzach najmłodszych uczniów sądzimy, że wszystko się udało.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Życie i kultura w średniowieczu
6 grudnia 2013 roku w naszej szkole odbył się pokaz historyczny dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Pokaz ten został zorganizowany przez grupę artystyczną Rekonstrukto. Podczas pokazu pod hasłem „ Życie i kultura w średniowieczu” uczniowie mogli przeżyć żywą lekcję historii. Zapoznać się z obyczajami i kulturą epoki, zobaczyć i poczuć w swoich rękach ekwipunek oraz uzbrojenie. Na uczniach duże wrażenie zrobiły zapierające dech w piersiach pojedynki a także narzędzia tortur. Z dużym zainteresowaniem uczniowie słuchali o grach i zabawach plebejskich. Po pokazach każdy uczeń mógł obejrzeć i osobiście zapoznać się z sporą kolekcję broni i rekwizytów. Sporą atrakcją dla uczniów była możliwość zrobienia sobie oryginalnych zdjęć z bronią, w dybach itp.

Relację z tego ciekawego spotkania można obejrzeć na zdjęciach.
Światowy Dzień Pluszowego Misia
25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia. Pluszowe misie jako jedyne z zabawek doczekały się swojego międzynarodowego święta, które jest obchodzone od 2002 roku. Z okazji tego święta w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia dla uczniów klas 0 i I. Dzieci zapoznały się z historią powstania Dnia Pluszowego Misia, poznały sylwetki misiów - bohaterów literackich, wysłuchały opowieści o przygodach Kubusia Puchatka i Misia Uszatka. Obejrzały także wystawę książek o misiach i niedźwiedziach. Na wystawie nie mogło również zabraknąć pluszowych misiów przyniesionych przez dzieci i nauczycieli. Świętu towarzyszył konkurs plastyczny na portret misia -przyjaciela dzieci Najlepsze prace zostały nagrodzone i umieszczone na wystawie. Tekst Marzenna Pietrzyk.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Wycieczka do Lublina
7 listopada 2013 klasy IV i V były na wycieczce na Zamku Lubelskim. Moje koleżanki : Kasia i Wiktoria zapaliły znicze przed wejściem do Muzeum pod tablicą poświęconą osobom pomordowanym na Zamku. W muzeum zwiedzanie rozpoczęliśmy od galerii malarstwa, gdzie zobaczyliśmy ogromny obraz Jana Matejki pod tytułem „Unia Lubelska”. Widzieliśmy też galerię broni i porcelany. Były tam figurki Chińczyków , które ruszały głowami. Najbardziej podobała mi się wystawa archeologiczna. Chciałabym tam pojechać jeszcze raz!!!
Tekst: Julka Zielińska
Zdjęcia zobacz tutaj.
Wybory Samorządu Uczniowskiego 2013
30 października br. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydowało 14 uczniów. Głosować na swoich kandydatów mogli wszyscy uczniowie klas IV-VI. Każda z klas wybrała swoich przedstawicieli do komisji wyborczej. Były to : Kasia Marzec, Patrycja Banach oraz Weronika Mondzelewska.
Uprawnionych do głosownia było 50 uczniów (czyli wszyscy uczniowie z klas IV_VI). W wyborach oddano 46 głosów z czego 4 głosy były nieważne. Oto wyniki wyborów:
GOSPODARZ : PATRYCJA NAJDA KL.VI
ZASTĘPCA : MAJA CHYĆKO KL.VI
SKARBNIK: GRZEGORZ TOPOROWSKI KL. VI
Zwycięzcom gratulujemy!!!
Zdjęcia zobacz tutaj.
Strona 58 z 67 << < 55 56 57 58 59 60 61 > >>

Rok

1%'
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszej szkoły, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi : 262,42 zł, za rok 2016 wynosi: 121,95zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

dziennik'

Klikając w powyższą grafikę otworzysz stronę z dziennikiem elektronicznym.


Bezpieczniki'

dziennik'


Galeria'

Sześciolatki'

Sześciolatki'
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.Sześciolatki'
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Ppiotreek
02/04/2014 19:58
1 kwietnia 2014 roku klasa 6 napisała sprawdzian szóstoklasistyCopyright © 2007
z-BlueFlower Theme by zszywak
Powered by PHP-Fusion v6.01.19 © 2003-2005
2096150 Unikalnych wizyt