Aktualny plan lekcji pobierz TUTAJ

Harmonogram korzystania z basenu pobierz TUTAJ

Początek roku szkolnego 2012/2013
3 września rozpoczął się rok szkolny 2012/2013. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy samych sukcesów w zdobywaniu wiedzy i ocen. A już za 10 miesięcy znowu będą wakacje :-)
Zdjęcia z uroczystości zobacz TUTAJ.
Zakończenie roku szkolnego 2011/2012
29 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2011/2012. Najważniejszym punktem uroczystości było wyróżnienie Pani Renaty Smolińskiej nagrodą Wójta Gminy Mełgiew za całokształt dokonań pedagogicznych. Takie samo wyróżnienie otrzymała uczennica kl. 6 Iza Wasilewska za uzyskanie najwyższej średniej z ocen wśród uczniów klas drugich. Serdecznie gratulujemy a wszystkim życzymy wspaniałych wakacji. Zdjęcia zobacz tutaj.
Dzień Dziecka 2012
1 czerwca - światowy Dzień Dziecka

„Naukowcy wyliczyli, że przeciętne dziecko śmieje się około 400 razy dziennie, podczas gdy osoby dorosłe śmieją się tylko 15 razy. 1 czerwca dorośli mogą sprawić, że na twarzach dzieci pojawi się jeszcze więcej uśmiechów” – nasi uczniowie w ten dzień mieli zapewnionych wiele ciekawych atrakcji: zawody pływackie na basenie szkolnym , występ muzyków z filharmonii lubelskiej , konkurs karaoke dla klas IV – VI oraz konkurs wiedzy na temat bajek dla klas 0-III zorganizowany przez panie R.Smolińską oraz M.Pietrzyk. Nasze dzieciaki jak widać na zdjęciach uśmiechały się tego dnia niezliczoną ilość razy. Ciekawe konkurencje , słodycze , nagrody , dyplomy uczyniły ten dzień wyjątkowym.
3 Maja 2012
27 kwietnia 2012 o godz. 8:00 w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Na początku głos zabrała Pani Dyrektor H. Załoga. Następnie cała szkoła wysłuchała utworów poetyckich i muzycznych zaprezentowanych przez klasę VI. Całość zakończono uroczystym odśpiewaniem przez występujących „Roty”.
Wielkanoc 2012
4 kwietnia 2012 roku w Szkole Podstawowej w Mełgwi odbyło się świąteczne spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i wychowawcy oraz pracownicy szkoły. Spotkanie poprowadzili ks. Jakub Albiniak oraz Pani Dyrektor Zespołu Szkół Halina Załoga. Składaliśmy sobie życzenia zdrowych, pogodnych i radosnych świąt wielkanocnych. Zdjęcia z tego spotkania możecie obejrzeć tutaj.
Sprawdzian 2012
3 kwietnia 2012 roku o godzinie 9:00 dziewiętnastu uczniów klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Mełgwi przystąpiło do sprawdzianu kończącego naukę w szkole podstawowej. Było zdenerwowanie, emocje i strach - a może tylko to tak groźnie wszystko wyglądało. Trzymamy kciuki za dobre wyniki i powodzenie na sprawdzianie. Pamiątkowe zdjęcia klasowe z wychowawcami oraz kilka fotek zrobionych tuż przed sprawdzianem możecie zobaczyć tutaj.
Ratujemy i uczymy ratować
W miesiącu marcu 2012 roku w klasie II wychowawczyni Urszula Cieśla przeszkoliła uczniów z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Program ten został stworzony przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W czasie szkolenia uczniowie zdobywali wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne, obejrzeli też film instruktażowy. Nauczyli się, jak należy zachować się, gdy jest się świadkiem wypadku, jak można pomóc osobie poszkodowanej. Zdjęcia zobacz tutaj.
Żegnamy zimę
W dniu 21 marca 2012 roku dzieci ze szkolnej „zerówki” oraz uczniowie klasy I, II i ich koledzy z gimnazjum pożegnali zimę. Na łące za szkołą spalone zostały własnoręczni e zrobione marzanny. Do szkoły wróciliśmy z gaikiem-maikiem, symbolem przychodzącej wiosny.
Przegląd Kolęd i Pastorałek
27 stycznia 2012r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Mełgwi, odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas: „0”, I i II, przygotowani przez wychowawczynie: Renatę Smolińską , Marlenę Kulbicką oraz Urszulę Cieślę.
Występy zostały docenione przez publiczność oraz jury. Zespoły zajęły czołowe miejsca i otrzymały upominki i pamiątkowe dyplomy. Zdjęcia zobacz tutaj.
Zimowisko 2012
W pierwszym tygodniu ferii zimowych (30.01.2011 - 3.02.2012) w godzinach 9:00 - 12:00 uczniowie szkoły podstawowej mogli uczestniczyć w zimowisku zorganizowanym przez szkołę. Do dyspozycji uczniów była sala komputerowa, hala sportowa, basen, oraz zajęcia świetlicowe. Dodatkowo mogli grać w gry planszowe i zręcznościowe oraz miło spędzić czas w towarzystwie swoich rówieśników. Każdego dnia na uczniów czekał smaczny poczęstunek: drożdżówka lub zapiekanka. Ze względu na duże mrozy frekwencja była nie za duża ale ci uczniowie, którzy dotarli do szkoły atrakcyjnie spędzili czas wolny od nauki.
Strona 58 z 61 << < 55 56 57 58 59 60 61 >