¦wietlica szkolna
New Page 2

¦wietlica szkolna pracuje od 1 wrze¶nia. Godziny pracy ¶wietlicy przy szkole podstawowej w Me³gwi w roku szkolnym 2014/2015 s± nastêpuj±ce:

Poniedzia³ek

¦roda

Pi±tek

7.00-15.30

7.00-15.15

Wiêcej informacji na temat pracy ¶wietlicy w zak³adce ¶wietlica szkolna.

Uroczyste rozpoczêcie roku szkolnego 2014/2015
1 wrze¶nia rozpoczêli¶my uroczy¶cie nowy rok szkolny 2014/2015. Inauguracja zaczê³a siê msz± w ko¶ciele parafialnym w Me³gwi a nastêpnie zostali¶my powitani przez pani± Dyrektor Halinê Za³ogê i ca³e grono pedagogiczne na hali sportowej naszego Zespo³u. Pani Dyrektor z³o¿y³a uczniom ¿yczenia wiary we w³asne mo¿liwo¶ci, du¿o pasji w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu talentów. Rodzicom–spokojnego roku szkolnego, a przede wszystkim zadowolenia z osi±gniêæ i sukcesów szkolnych swoich dzieci. Nauczycielom-wielu sukcesów edukacyjnych, wytrwa³o¶ci w podejmowaniu ambitnych wyzwañ, satysfakcji z pracy i realizacji swoich zamierzeñ.

Nastêpnie m³odzie¿ spotka³a siê z wychowawcami. Mi³o by³o zobaczyæ znajome twarze i wymieniæ siê wra¿eniami z wakacji.

Wracamy do wytê¿onej pracy i nauki, pe³ni wiary i optymizmu i liczymy na same sukcesy.
Zdjêcia zobacz tytaj.
Uroczyste rozpoczêcie roku szkolnego 2014/2015

Uroczyste rozpoczêcie roku szkolnego 2014/2015 w Szkole Podstawowej w Me³gwi odbêdzie siê w poniedzia³ek 1 wrze¶nia 2014 roku:
Godz. 8:30 – Msza ¦wiêta w Ko¶ciele
Godz.9:30 Рuroczyste rozpocz̻cie roku szkolnego na hali sportowej
Godz.10:00 – spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych
Pó³kolonie 2
PÓ£KOLONIE ME£GIEW

Serdecznie zapraszamy na pó³kolonie letnie dla dzieci i m³odzie¿y w wieku 6 – 16 lat, których co najmniej jedno z rodziców jest p³atnikiem KRUS. Odp³atno¶æ 50,00 z³. Kolonie trwaj± w terminie 12 – 25.08.2014 r. Zapewniamy ¶niadanie i obiad dla uczestników.

W programie s±:
zajêcia basenowe, sportowe, plastyczne, muzyczne itd.
wycieczki np. Magiczne Ogrody, jezioro Jedlanka, Koz³ówka itd.

Serdecznie zapraszamy!!!

Zapisy trwaj± do 08.08.2014 r. (pi±tku) w sekretariacie Zespo³u Szkó³ w Me³gwi lub pod nr telefonu 81 504-93-03.
Zakoñczenie roku szkolnego 2013/2014
27 czerwca zakoñczyli¶my uroczy¶cie rok szkolny 2013/2014. By³y ¶wiadectwa z wyró¿nieniami, nagrody ksi±¿kowe, dyplomy oraz tablety i mp4 za konkurs gminny. By³y listy gratulacyjne i podziêkowania dla rodziców. Pani Mariola Gumieniuk otrzyma³a Nagrodê Wójta Gminy Me³giew. Za najlepsze osi±gniêcia w tym roku szkolnym nagrodê otrzymali równie¿ uczniowie: Patrycja Najda i Mateusz Zaj±c. Gratulujemy a wszystkim ¿yczymy udanych, pogodnych i bezpiecznych wakacji. Zdjêcia zobacz tutaj.
Pó³kolonie
W dniach 21.07- 01.08.2014 w Zespole Szkó³ w Me³gwi zostan± zorganizowane pó³kolonie dla dzieci i m³odzie¿y w wieku od 6 – 16 lat. Warunkiem zapisu dziecka na pó³kolonie jest to by co najmniej jeden z rodziców dziecka by³ ubezpieczony w KRUS-ie. Zapisywaæ na pó³kolonie mo¿na w sekretariacie gimnazjum: osobi¶cie lub telefonicznie (tel. 81 504 93 03).
Wycieczka do skansenu
25 czerwca 2014 roku, klasy Ia, Ib, II, III z paniami: U, Cie¶l±, T. Filipowicz, R. Smoliñsk±, M. Gumieniuk oraz M. Pietrzyk uczestniczy³y w wycieczce do Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie.
Dzieci mia³y okazjê zapoznaæ siê z warunkami ¿ycia i pracy ludzi zamieszkuj±cych dawniej teren Lubelszczyzny. Zwiedzi³y chatê garncarza, warsztat kowala, wiatrak - m³yn, dom rodziny wiejskiej, zak³ad fryzjerski w dawnym miasteczku oraz dwór wiejski. Wycieczka by³a bardzo udana a zakupione pami±tki bêd± przypominaæ o prze¿yciach.
Dowozy na zakoñczenie roku szkolnego 013/2014
W czwartek 26.06.2014 bêdzie zapewniony dowóz dla uczniów, którzy nie maj± mo¿liwo¶ci dotarcia z rodzicami na Mszê ¦w. i zakoñczenie roku szkolnego w gimnazjum.

Godz.16.30 – kierunek Dominów, Staro¶cice, ¯urawniki

Godz.16.10- kierunek Krzesimów, Janówek, Józefów.

Przywozi³ bêdzie p. Sylwek niebieskim Busikiem.

W pi±tek na zakoñczenie roku szkolnego w szkole podstawowej w Me³gwi przywozy ranne jak w zwyk³y dzieñ powszedni.
Zakoñczenie roku szkolnego 2013/2014

Uroczyste zakoñczenie roku szkolnego 2013/2014 dla wszystkich uczniów szko³y podstawowej w pi±tek 27.06.2014
godz. 9.00 (hala sportowa).
Msza ¦w. dla uczniów szko³y podstawowej i gimnazjum godz. 17.00 (czwartek).
Album: Dzieñ Mamy i Taty w kl. 1b
18 czerwca 2014 roku w klasie I b odby³a siê uroczysto¶æ z okazji Dnia Mamy i Taty. Uczniowie przygotowani przez wychowawczyniê pani± Urszulê Cie¶lê piêknie recytowali wiersze i ¶piewali piosenki dla swoich rodziców. Potem swoim go¶ciom wrêczyli kwiatki i w³asnorêcznie wykonane upominki.
Przedstawienie pt. "Porady wró¿ki Dobrej Rady
18.06.2014 roku odby³o siê przedstawienie pt. "Porady wró¿ki Dobrej Rady". Inscenizacjê przygotowa³a czê¶æ klasy VI, uczêszczaj±ca na dodatkowe zajêcia z jêzyka polskiego prowadzone przez p. Magdalenê Ko³odyñsk±. Do wspó³pracy zaproszono równie¿ kilku uczniów z klasy III. Przedstawienie edukacyjne zosta³o przygotowane z my¶l± o najm³odszych. Wró¿ka Dobra Rada udziela³a porad dzieciom przychodz±cym ze swoimi problemami. Jej pomoc powodowa³a, ¿e dzieciêcy ¶wiat stawa³ siê weselszy i bardziej kolorowy. W przedstawieniu wykorzystano muzykê, która charakteryzowa³a ka¿d± osobê potrzebuj±c± pomocy. Widownia z zainteresowaniem wys³ucha³a porad i mam nadziejê, ¿e w przysz³o¶ci bêdzie siê do nich stosowa³a.
Tekst: Zuzanna Lewandowska, kl. VI.