Dzień Babci i Dziadka 2012
W czwartek 26.01.2012 przedszkolaki z naszej szkoły składały życzenia zdrowia, radości i uśmiechu swoim Babciom i Dziadkom. Przygotowały część artystyczną - śpiewały i recytowały wierszyki. Wszystko to zostało zorganizowane za sprawą pani Ani Wesołowskiej. Pomagała w przygotowaniu przedszkolaków pani Renata Smolińska. Tańce, śpiewy, krótkie wierszyki wprawiły przybyłe Babcie i Dziadków w zachwyt, polała się nie jedna łezka z radości oglądania i podziwiania wnuków. Te niezapomniane chwile można zobaczyć na zdjęciach.
Opłatek 2011
22 grudnia 2011 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe. Uczniowie klasy II pod opieką pani Urszuli Cieśli przygotowali bożonarodzeniową inscenizację. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy, a potem dzieliliśmy się opłatkiem składając sobie życzenia zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęścia i spełnienia marzeń w nowym 2012 roku.
Idą święta
Za oknem zaczął pruszyć śnieg, drzewa i dachy pokryły się białym puchem. W szkole świąteczne gazetki , dekoracje, przystrojone choinki, usłyszeć można nucone kolędy - w powietrzu czuć magię zbliżających się Świąt. Uczniowie szkoły podstawowej pracują nad światecznymi ozdobami, budują Szopki. Już wkrótce Święta... Zdjęcia zobacz tutaj
Kiermasz dla Kamila
Kiermasz Świąteczny
Uczniowie naszej szkoły wspólnie z rodzicami aktywnie włączyli się w akcję na rzecz pomocy Kamilowi Misztalowi. Rodzice przygotowali przepyszne ciasta, którymi można było się delektować. Wyroby artystyczne, biżuteria i kartki świąteczne zostały przygotowane podczas zajęć plastycznych oraz przez panie z "Babińca". A wszystko to można było podziwiać, kupować i smakować na przerwach w szkole podstawowej. W imieniu Kamila dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom, nauczycielom i rodzicom.
Przedstawienie "Pinokio"
6 grudnia 2011r. o godz. 8:00 odbyło się przedstawienie pt. "Pinokio". Uczniowie klas 0 - III oraz przedszkolaki, z dużym zaangażowaniem śledzili losy drewnianego pajacyka. Ciekawa scenografia, kolorowe kukiełki a także zabawne dialogi, przykuwały uwagę dzieci. Nie zabrakło również rozmów z aktorami, wspólnego wyciągania wniosków, oceny postawy głównego bohatera. Sądząc po uśmiechniętych buziach naszych pociech, przedstawienie to było doskonałym mikołajkowym prezentem. Zdjęcia zobacz tutaj.
Konkurs wiedzy o Patronie naszej szkoły
W czwartek, 24 listopada 2011 r. w naszej szkole odbył się kolejny Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły. W konkursie wzięli udział przedstawiciele klas IV – VI. Test bezbłędnie rozwiązali: E. Podlodowska, W. Górska, K. Stachura z klasy VI i K. Pachuta z kl. IV. Gratulujemy!
Dzień pluszowego Misia
Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"
Piękne gazetki, wystawa prac plastycznych, dekoracja szkoły pluszowymi misiami, spotkania z maluchami i wspólne czytanie bajek - to zasługa naszej Pani bibliotekarki Marzenki Pietrzyk - miło patrzeć jak maluchy biegają po szkole ze swoimi pluszakami, przytulankami.
Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Nie, nie! Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy. Zdjęcia zobacz tutaj.
Zabawa andrzejkowa klas 4-6
W środę po południu 26 listopada 2011r. odbyła się dyskoteka dla klas IV-VI. Wszyscy bawili się wyśmienicie i mało kto podpierał ściany tego dnia. Kiedy nasi niezastąpieni DJ-e Tomek i Maciek zagrali ulubione przeboje tańczyła cała sala. Zabawy w tym dniu było co niemiara. Uroku zabawie dodały efekty świetlne. Nad naszym bezpieczeństwem czuwali: pani Wiola Szczęśniak, pan Wiesław Tomasiak oraz rodzice klasy IV. Fotki zobacz tutaj.
Zabawa andrzejkowa klas 0-3
23 listopada 2011 odbyła się zabawa andrzejkowa dla klas 0-III. W organizację aktywnie włączyli się uczniowie Gimnazjum. Maciek Weremko i Tomek Augustyniak (kl.IIA ) zapewnili oprawę muzyczną, oświetlenie.
Uczennice klasy III B - Ola Klein, Magda Witkowska, Klaudia Szczygieł , Monika Gajowiak, Ania Woźniak i Natalia Muzyka przebrane za wróżki, cyganki, wiedźmy, czarownice - przygotowały wróżby andrzejkowe. Dziewczyny włączyły się także w zabawę i wspólne tańczenie z maluchami. Ogromne zaangażowanie i pomoc w organizacji zabawy uczniów gimnazjum spowodowały uśmiech na buźkach najmłodszych. Ogromne podziękowania i uznanie dla WAS gimnazjaliści za tak duży wysiłek i pomoc w organizacji zabawy. Dziękujemy :) Zdjęcia zobacz tutaj.
Święto Bibliotek Szkolnych
Z okazji Święta Bibliotek Szkolnych uczniowie klasy IV wzięli udział w konkursie na najpiękniejszą książeczkę. Uczestnicy przynieśli do biblioteki wiele ciekawych i starannych prac. Strony swoich książeczek wypełnili wierszami znanych polskich poetów i własnymi ilustracjami . Wszyscy zasłużyli na dyplomy i nagrody. Najciekawsze prace wykonali: Alicja Oleszek, Weronika Mondzelewska i Karolina Pachuta. Gratulujemy!
Konkurs plastyczny 2011
Powiatowy Konkurs Plastyczny "Malujemy z Anną Kamieńską"
10 listopada odbyło się posiedzenie komisji oceniającej prace nadesłane do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Malujemy z Anną Kamieńską". Wśród wyróżnionych prac znalazły się ilustracje autorstwa uczennic naszej szkoły:
• Karoliny Poleszak z kl. II
• Natalii Słomki z kl. IV
• Karoliny Pachuty z kl. IV
Gratulacje!
Ilustracje do wierszy Anny Kamieńskiej „Plastelina” oraz „Widok z gór” , które powstały na lekcjach plastyki i zajęciach koła plastycznego można obejrzeć w galerii.
Strona 61 z 63 << < 58 59 60 61 62 63 >